طراحی سایت
دوشنبه 30 بهمن 1396.
امروز:

مقاله ها

ارائه گزارش عملکرد پروژه های عمرانی در شهرستان میانه

حمید شکری فرماندار محترم شهرستان میانه پیش از خطبه نماز جمعه عبادی-سیاسی گزارشی از عملکرد پروژه های عمرانی در شهرستان میانه ارائه داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه امروز 20 بهمن ماه 96  حمید شکری فرماندار محترم شهرستان میانه پیش از خطبه های نماز جمعه عبادی-سیاسی گزارشی از عملکرد پروژه های عمرانی در شهرستان میانه ارائه داد. شکری پیش از سخنرانی خود ضمن عرض تسلیب به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تبریک ایام الله دهه فجر به مردم فهیم شهرستان میانه تسلیت و تبریک گفت

 

حمید شکری فرماندار شهرستان میانه چند جمله ای درباره ی انقلاب اسلامی ایران بیان کرد و افزود: یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی این است که چند سال پیش که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد انقلاب های متعددی در دنیا رخ میداد که انقلاب اسلامی ایران به علت وجود چندین ویژگی از دیگر انقلاب ها متمایز میکرد که یکی از این ویژگی ها رهبری واحد و رهبری الهی بود که در دیگر انقلاب ها این ویژگی نبود.از دیگر ویژگی های انقلاب اسلامی ایران اتکا به مبانی دینی و مذهبی بود در آن زمانی که انقلاب های متعددی در دنیا رخ میداد کسی به دنبال دین و مذهب نبود ولی جمهوری اسلامی ایران با اتکا به مبانی دینی و مذهبی  به روی کار آمد و خودش را به عنوان پدیده مطرح کرد و این ویژگی ها باعث شد تا شعار انقلاب ما انفجار نور بود در دنیا مطرح گردد و اثبات شود و سومین ویژگی انقلاب اسلامی ایران شعار نه شرقی نه غربی بود که در دهه هفتاد هیچ گروهی هیچ انقلابی هیچ کشوری در دنیا نبود که از شوروی به عنوان شرق و از آمریکا به عنوان غرب وابسته نباشد.ولی انقلاب اسلامی در چنین برهه زمانی شعار نه شرقی نه غربی و شعار استقلال آزادی جمهوری .اسلامی سرداد. این شاخص ها و ویژگی ها، انقلاب اسلامی ایران را از دیگر انقلاب ها متمایز کرد.

 

فرماندار میانه در بخش دوم بیانات خود قبل از ارائه گزارشات عملکرد پروژ های عمرانی از ادارات مربوطه و مردم شریف شهرستان میانه تقدیر و تشکر کرد و افزود: مردم شریف میانه باعث شدند که در برخی از طرح ها موفق باشیم و اگر مردم میانه مارا حمایت نمیکردند در بسیاری از طرح ها موفق نمیشدیم و از دکتر شیویاری نماینده محترم مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز تقدیر و تشکر کرد. شکری شرحی در ارتباط با اقدامات و خدماتی که نظام جمهوری اسلامی ایران در شهرستان میانه برای مردم شریف داده است گزارشی ارائه کرد.

 

فرماندار میانه درباره پروژه های عظیم خبرداد و افزود: راه آهن میانه-اردبیل درحال احداث میباشد و 5 کارگاه در شهرستان میانه مشغول به کار هستند که در این 5  کارگاه جمعا 536 نفر مشغول به کار هستند که دولت 80 میلیارد تومان به این کارگاه ها اختساس داده است و بعد از اتمام این پروژه ها ادامه خواهد داشت.

. راه آهن میانه-تبریز که خط میانه-بستان آباد تمام شده است و خط بستان آباد تبریز هم در حال احداث می باشد که 250 میلیارد تومان اعتبار اختساس داده شده است.

 کارخانه فولاد آذربایجان  که در سال 1384 تعطیل بود خوشبختانه با هماهنگی های لازم وبا کمک تمامی مسئولین، کارخانه فولاد آذربایجان دوباره احیا شد و به سود دهی رسیده است و فاز دوم که طرح احیا فولاد آذربایجان شرقی هست تعطیل بود ولی طی چند ماه پیش با افتتاح فاز دوم 350نفر از همشریان مشغول به کار هستند که 330 میلیارد تومان به این پروژه اعتبار تعلق گرفته بود حمید شکری فرماندار محترم شهرستان میانه از قرارگاه خاتم الانباء تقدیر و تشکر کرد و افزود: قرارگاه سازندگی  خاتم الانباء که زحمت ایجاد  فاز دوم فولاد آذربایجان را برعهده گرفته بود با اراده بسیجی خود و باتمامی کمبود ها در راستای بودجه مالی این پروژه را به خوبی و به نحو احسن با تکنولوژی ایرانی به پایان رساندند شکری در باره آلایندگی فولاد گفت: در صدد آن هستیم که به زودی این آلایندگی را از بین ببریم و تا حدودی کنترل شده است.

فاز سوم فولاد نیز در حال احداث می باشد که 320 میلیارد بودجه تعلق گرفته شده است که قرار داد 20 ماهه دارد که باید طی 20 ماه آینده تمام شود و منجرب به اشتغال 300 نفر می شود.

حمید شکری درباره پروژه آبرسانی شهرمیانه که یکی از خواسته های به حق مردم شریف شهرستان میانه هست بیان کرد: این پروژه که از هفته دولت مجدد شروع به کار کرده است با سرعت به کار خود ادامه میدهد که طی 18 ماه باید به کار خود پایان بدهد که به این پروژه 60 میلیارد تومان برای خط انتقال است و 30 میلیارد تومان نیز برای تصفیه خانه و سد بودجه تعلق گرفته است

پروژه دیگر که در میانه در حال اجرا می باشد پروژه نیروگاه بادی آغکند می باشد که با بودجه 340 میلیارد تومان تا به الان بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و بیشتر تجهیزات مورد نیاز برای نیروگاه بادی در منطقه موجود می باشد که در این پروژه 130 نفر مشغول به کار هستند و برقی که تولید خواهد کرد 50 مگاوات میباشد  در حالی که کل مصرف شهرستان میانه 40 مگاوات می باشد یعنی برق تولیدی منطقه بیشتر از برق مصرفی شهرستان می باشد بدین معنی هست که زیرساخت های شهرستان  محیا میشود برای پذیرش طرح های بزرگ صنعتی که تا آخر شهریور ماه به کار خود پایان میدهد.

شکری از اهمیت پروژه گاوداری 6 هزار راس که در حال احداث میباشد خبر داد و بیان کرد: اهمیت این پروژه بسیار زیاد است که باعث به وجود آمدن تعداد متعددی از مشاغل مستقیم و غیر مستقیم در شهرستان میانه میشود که 6 میلیارد تومان اعتبار تا به حال اختصاص یافته است که 1 میلیارد آن برای خرید اراضی و 5 میلیارد برای شروع پروژه است که به زودی کلنگ زنی میشود و مراحل اجرایی آن شروع میشود که در کنار آن کشتار گاه سبک و سنگین در حال احداث میباشد که 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

و از دیگر پروژه های در حال اجرا پروژه پایاب سد آیدوغموش می باشد که 135میلیون مترمکعب آب دارد که 8 هزار هکتار زمین را آبرسانی میکند. و 2 هزار هکتار نیز به آن افزوده خواهد شد.

حمید شکری بیان کرد در قسمت معادن نیز پیشرفت خوبی در شهرستان میانه انجام داده ایم.

شکری از چند طرح و پروژه های در دست اقدام خبر داد که یکی از آنها احداث کارخانه لوله های خط انتقال نفت گاز میباشد و یکی دیگر از طرح ها احداث پتروشیمی میانه هست که از طریق شرکت بزرگ و با حمایت سرمایه گذار خارجی به زودی کارخود را شروع خواهد کرد.

فرماندار میانه در بخش میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان میانه نیز خبر داد و افزود که به این طرح نیز 1میلیارد و 200هزار تومان اختصاص یافته است.

و در شبکه فاضلاب شهرستان میانه نیز که 25 میلیارد 600 ملیون تومان هزینه شده است که در سال 97 هیچ کوچه و محله ای در شهرستان میانه وجود نخواهد داشت که به فاضلاب شهری متصل نباشد.

در ارتباط با گاز رسانی نیز 38 میلیارد تومان بودجه تعلق یافته است و هزینه شده است که 45 روستا در میانه امسال گاز رسانی شده است و 48 روستا نیز در حال گازرسانی می باشد که بالای 240 روستا در میانه گازرسانی شده است.

 

شکری در پایان سخنرانی خود در ارتباط با مسکن مهر صباشهر خبر داد و افزود به خاطر اقدامات قبلی پیمانکاران راکد شده بود که به تازگی تغییراتی انجام شده است و شروع به کار کرده است و اعتبار آن نیز از طریق بانک مسکن تامین شده است و طی چندین ماه آینده شاهد تکمیل شدن این مسکن مهر خواهیم بود

 

خبرنگار: محمدرضا حیدری

/انتهای پیام

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید