طراحی سایت
دوشنبه 30 بهمن 1396.
امروز:

مقاله ها

به جد پیگیر رفع مشکلات پیمانکاران راه آهن اردبیل- میانه هستم

استاندار اردبیل گفت: به جد پیگیر رفع مشکلات پیمانکاران راه آهن اردبیل میانه هستم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه راه آهن اردبیل میانه که با حضور مجری پروژه راه آهن و شرکت های مستقر در این پروژه برگزار شد، گفت: به جد پیگیر رفع مشکلات پیمانکاران هستیم و برای رفع مشکلات و نارسایی ها وقت خواهیم گذاشت.

وی افزود: راه آهن اردبیل باید تا سه سال آینده به اتمام برسد.

استاندار اردبیل افزود: شرکت ها خواسته های خود را بصورت فصلی برای ۲۰ماه آینده مشخص کنند و به پیشرفت پروژه سرعت بخشند.

وی همچنین بر حل مشکلات موجود و تسریع روند پیشرفت فیزیکی پروژه راه آهن در ماه های آتی و رفع نارسایی ها تاکید کرد.

پروژه راه آهن میانه – اردبیل با ۱۷۵ کیلومتر دارای ۱۲ قطعه است و عملیات اجرایی این پروژه از حدود ۱۲ سال پیش شروع شده که تکمیل و بهره‌برداری از آن نقش بسزایی در افزایش مراودات اقتصادی استان اردبیل، اتصال استان به همسایه‌های شمالغرب کشور و بهره‌مندی سیستم حمل و نقل ریلی برای حمل مواد مورد نیاز استان خواهد داشت.

این مسیر ریلی از ایستگاه زاویه در شهرستان میانه آذربایجان‌شرقی شروع می‌شود و به موازات دره رودخانه قزل اوزن با طی مسیر پر پیچ و خم به شهر اردبیل خواهد رسید؛ پیشرفت فیزیکی زیرسازی این مسیر حدود ۷۰ درصد است و این پروژه در کل ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این مسیر دارای ۸ ایستگاه، ۴ کیلومتر پل دره‌ای که از جمله سخت‌ترین مراحل اجرایی کار است، و نیازمند ۳۶ میلیون مترمکعب عملیات خاکی بوده که با تزریق اعتبارات به صورت اوراق اسناد خزانه، فعلا پیمانکاران در کارگاه‌های اجرایی مشغول کار هستند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید