طراحی سایت
جمعه 29 دي 1396.
امروز:

مقاله ها

نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس پست بانک

 

نشست خبری اصحاب رسانه با رئیس شعبه پست بانک شهرستان میانه به مناسبت سالروز تاسیس پست بانک

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه، نشست خبریاصحاب رسانه در تاریخ 1 دی ماه به مناسبت سالروز تاسیس پست بانک با ولی لطفی رئیس شعبه پست بانک شهرستان میانه برگزار گردید.

 

 

 

ولی لطفی رئیس شعبه پست بانک شهرستان میانه در نشست خبری با اصحاب رسانه در شهرستان میانه بیان کرد: خدمت رسانی به اقشار ضعیف و محروم جامعه به خصوص روستاییان که دسترسی به سیستم بانکی ندارند وظیفه پست بانک است و اظهار داشت با خدمات رسانی بانکداری الکترونیک به روستاییان کار خودشان را تکمیل تر میکنند.

 

 

 

وی افزود پست بانک ­­­یک بانک دولتی است که با مصوبه مجلس شورای اسلامی در خرداد ماه به عنوان بانک تخصصی و توسعه ای ICT (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) شناخته شد و هدف اصلی آن خدمات رسانی بانک داری الکترونیک به روستاییان است.

 

 

 

رئیس شعبه پست بانک میانه خاطر نشان کرد 23 باجه در شهرستان میانه تاسیس شده است که 20 باجه آن در روستا و 3 باجه در سطح شهرستان میانه تاسیس شده است و با نصب 11 دستگاه خودپرداز عضو شبکه شتاب در روستها توانسته است انواع خدمات بانکی از جمله خرید شارژ همراه اول و ایرانسل و دریافت یارانه نقدی-پرداخت قبوض-انتقال کارت به کارت و سایر خدمات بانکی را ارائه بدهد که به همین دلیل گسترده ترین شبکه بانکی شهرستان را به خود اختصاص داده است و سطح دسترسی پست بانک، به نقاط کور بانکی نیز میرسد یعنی به روستاهایی که بانک های دیگر به دلیل عدم صرفه ی اقتصادی نمی توانند خدمات خود را ارائه بدهند پست بانک توانسته با امکانات پیشرفته خود روستاییان را از خدمات بانکداری الکترونیک بهره مند سازد.

 

 

لطفی رمز موفقیت پست بانک را این چنین بیان کرد که چون پست بانک متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است بستر اینترنت توسط اداره مخابرات در روستاها فراهم شده است پست بانک به همین طریق توانسته در روستاهای دوردست خدمات بانکداری الکترونیک خود را به نحو احسن ارائه بدهد.

 

 

 

وی اظهار نارضایتی از ادارات مربوطه شهرستان میانه کرد و افزود وظایف دفاتر پیشخوان دولت(بخش خصوصی) با وظایف پست بانک(بانک دولتی) فرق دارد. دفاتر پیشخوان دولت دفاتری هستند که امورات ادارات را از طریق بخش خصوصی انجام میدهند. وی خاطر نشان کرد متاسفانه برخی ادارات جهت انجام امورات اداری خود مشتریان را بجای ارجاع به دفاتر پیشخوان دولت اشتباها به پست بانک هدایت می کنند و این امر باعث نارضایتی و سردرگمی مشتریان در سطح شهر شده است.

 

 

رئیس شعبه پست بانک میانه بیان کرد: با عقد قرار داد با 20 دفتر بانکی روستایی توانسته است انواع خدمات بانکی از جمله افتتاح حسابهای قرض الحسنه-کوتاه مدت-جاری با دسته چک را از طریق کارگزاران مستقر در روستاها ارائه دهد و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با نرخ 4% به مبلغ 10 ملیون تومان با بازپرداخت 48 ماهه- پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی، مضاربه، فروش اقساطی تا سقف 30 ملیون تومان برای روستاییان در جهت رونق اقتصادی منطقه و ترویج فرهنگ پس انداز و محرومیت زدایی از دیگر خدمات پست بانک میانه در روستاها می باشد لازم به توضیح است همه این خدمات با پشتیبانی 4 نیروی انسانی از طریق پست بانک مرکزی صورت میگیرد و درجه شعبه میانه با نیروی اندک از 5 به رتبه دوم افزایش داشته است و در استان جزء 3 شعبه برتر استانی از لحاظ امتیاز دهی میباشد.

 

 

وی در پایان بیان کرد امید است با حمایت مسئولین محترم شهرستان بتوانیم در ارائه خدمات بانکی به روستاییان عزیز و کم در آمد و محروم جامعه موفق باشیم.

 

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید