طراحی سایت
جمعه 29 دي 1396.
امروز:

مقاله ها

بی‌‌خبری وکلای ملت از سهم استان در بودجه 97


عملکرد تعدادی از نمایندگان استان طی دو سال اخیر رضایت‌‌بخش نبوده و آنان به‌‌جای پیگیری مسایل کلان و مشکلات استان درگیر حاشیه شده‌‌اند.

مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌‌شرقی این روزها همچون بوکسری می‌‌ماند که در گوشه‌‌ی رینگ قرار گرفته است و در برابر ناملایمتی‌‌هایی که همچون مشت بر پیکره‌‌ی استان فرود می‌‌آید عملاً اقدام قابل توجهی نمی‌‌نماید.

فارغ از آنکه جلسات گاه و بی‌‌گاه این مجمع اخیراً متوقف شده و نشست‌‌های قبلی‌‌شان نیز با وزرا و رؤسای سازمان‌‌ها در عمل نتیجه‌‌ای در بر نداشته است، تبریز نتوانسته از حضور دو نماینده‌‌اش در هیئت رئیسه بهره کافی ببرد.

نکته تامل برانگیز ماجرا در این است که اکثر نمایندگان استان حتی از میزان اعتباراتی که در سال آینده برای آذربایجان‌‌شرقی تخصیص یافته بی‌‌خبرند و حتی نمی‌‌دانند ردیف بودجه تبریز 2018 چقدر است.

من‌‌باب مثال وقتی خبرنگاران آناج با تعدادی از نمایندگان تبریز و سایر شهرستان‌‌ها تماس گرفتند تا علت تخصیص اعتبارات کلان به شهرهایی همچون اصفهان، شیراز و مشهد را در قیاس با بودجه استانی آذربایجان‌‌شرقی پیگیر شوند، از پاسخ‌‌های نمایندگان ملت فهمیدند اطلاعات آنان به‌‌عنوان یک فعال رسانه از دانسته‌‌های نماینده‌‌ای که در مجلس نشسته است در رابطه با کم و کیف بودجه بیشتر است.

در این میان رئیس مجمع نمایندگان استان با اهالی رسانه اتمام حجت کرد و صریحاً گفت: «از بودجه و این چیزها خبر ندارم».

وقتی برای نمایندگان ملت سخت است لایحه ارائه شده به مجلس را مطالعه کنند و ببینند دولت‌‌مردان چه‌‌گلی بر سر مردم حوزه انتخابیه‌‌شان زده‌‌اند، نباید از آنان انتظار داشت قبل از ارائه لایحه جهت افزایش اعتبارات آذربایجان‌‌شرقی به واسطه‌‌ی مشکلات جاری اقدام نمایند.

در شرایط فعلی نمایندگان آذربایجان‌‌شرقی درگیر سیاسی‌‌کاری و اموری شده‌‌اند که به وظایف نمایندگی‌‌شان نیز ربطی ندارد، نایب‌‌ رئیس‌ اصلاح‌‌طلب مجلس‌‌مان به‌‌جای پیگیر این کارها و شرح عملکرد خود، در جایگاه منتقد از مسایلی انتقاد می‌‌‌کند که خود باید آن‌‌ها را حل کند و در پایان نیز به دولت‌‌های قبل می‌‌تازد و از اینکه نمی‌‌شود مردم را به زور مسلمان کرد سخن می‌‌گوید.

نماینده اصولگرایمان نیز در پس پرده نهان است و معلوم نیست در جایگاه هیئت رئیسه چه روزگاری می‌‌گذراند، آن هم که خود را فراجناحی فارغ از دسته‌‌بندی‌‌های سیاسی می‌‌داند از همه‌‌چیز خبر دارد جز مسایل جاری و مهم کشور!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید