طراحی سایت
جمعه 29 دي 1396.
امروز:

مقاله ها

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در سالجاری برگزار شد

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در سالجاری در محل دفتر امام‌جمعه میانه برگزار شد.

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در سالجاری برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر میانه و به نقل از میانه نیوز، سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در سالجاری با حضور اعضای این شورا با محوریت بررسی اثرات مخرب فضای مجازی در خانواده و راهکار مقابله با این معضل، در محل دفتر امام‌جمعه میانه برگزار شد.

در این جلسه اعضای شورای فرهنگ عمومی میانه نظرات خود را درباره اثرات مخرب فضای مجازی در خانواده بیان کرده و راهکارهایی برای حل این معضل پیشنهاد کردند.

عمده نظرات اعضای جلسه بر این نکته مهم تأکید داشت که دولت باید سایت‌هایی را که به حریم خانواده اثرات منفی گذاشته و عقاید و فرهنگ آنان را مورد هجمه قرار می‌دهد محدود کرده و کنترل جدی کنند که در این میان برخی دیگر از اعضای جلسه هم با تأکید بر کنترل فضای مجازی، جنبه ایجابی موضوع را مدنظر قرار داده و بحث آموزش همگانی برای جلوگیری فضای مخرب ماهواره و سایر فضاهای مجازی را راهکار اصلی مقابله با اثرات مخرب آن دانستند.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی امام‌جمعه میانه ضمن جمع‌بندی نظرات و تأکید بر وظیفه شورای عالی فضای مجازی کشور در کنترل اصولی این معضل، راهکارهای آموزشی و آشنا کردن جوانان و سایر اقشار جامعه را یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای مقابله با آن قلمداد کرده و از دولت و مسئولان امر درخواست کرد که راه‌اندازی شبکه مجازی ملی باید به‌طور جدی پیگیری و به نتیجه برسد.

در پایان، برخی از اعضای جلسه در خصوص برگزاری مراسم شام غریبان اموات و متوفیان هم مطالبی ارائه کردند که امام‌جمعه میانه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن قدردانی از عموم اهالی میانه که تلاش وافری دارند تا هنجارهای اجتماعی را رعایت کنند، اظهار کرد: امید است مردم میانه در مجالس ختم و سایر مراسمات مربوطه، حد وسط را رعایت کرده و شئونات مربوط به مسائل اموات را بر اساس گزاره‌های دینی و مکتبی برگزار کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید