طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

پیام تسلیت مهندس سید بهلول حسینی نماینده سابق میانه به مناسبت درگذشت دهقان فداکار

پیام تسلیت مهندس سید بهلول حسینی نماینده سابق میانه به مناسبت درگذشت دهقان فداکار

 

 

http://newsmiyaneh.ir/wp-content/uploads/2017/12/1396091209513946712673754-317x240.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

 

خبر فوت مرد اسطوره ای دوران کودکی ، مردان و زنان امروز ایرانی که درس احساس مسئولیت و فداکاری به همنوع خود را در پیکر استوار نقاشی شده در کتاب فارسی دوره دبستان دیده بودیم ، موجب تاسف شد.

اگر چه فضای ایثار و شهادت و فداکاری های چهل سال گذشته نشأت گرفته از انقلاب عظیم اسلامی اینگونه مسائل را تحت الشعاع قرار داد و شاید همین موضوع بهانه ای برای حذف این درس خاطره انگیز از کتاب فارسی دوره دبستان گردید ، ولی باید توجه داشت جنس فداکاری ریزعلی حاجوی متفاوت و در نوع خود بی نظیر و فراموش ناشدنی است. چقدر افتخار آمیز است که یک مرد آذربایجانی و میانه ای در نیمه شب سرد و بارانی پاییزی ، آن هم یکه و تنها با مشاهده ریزش کوه برروی ریل قطار ، در حالی که نه مسئولیت قانونی متوجه اوست و نه تشویق کننده ای در کار است ، اینگونه احساس مسئولیت کند و فداکارانه لباس از تن درآورد و در چوب دستی بپیچد و با نفت فانوس آغشته و آن را آتش بزند و به سمت مسیری بدود که قرار بود تا دقایقی بعد قطاری از آن سمت برسد و بدین ترتیب جان ده ها انسان را از خطر حتمی نجات دهد.

بنده درگذشت این انسان فداکار و غیرتمند را خدمت خانواده و وابستگان آن مرحوم و مردم قدرشناس شهرستان میانه و آذربایجان تسلیت عرض میکنم و از خدای متعال غفران الهی برای آن مرحوم و روحیه فداکاری و احساس مسئولیت و نوع دوستی و خدمتگزاری برای امثال خودم و مسئولین آرزومندم.

در پایان از وزیر محترم آموزش و پرورش میخواهم نسبت به اعاده و چاپ مجدد درس دهقان فداکار با همان متن و نقاشی و بیوگرافی و تصویر آن مرحوم در درس فارسی دوره دبستان اقدام نمایند

ارادتمند ، سید بهلول حسینی ، نماینده سابق مردم میانه در مجلس شورای اسلامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید