طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

آزادی بیان در ستاد روحانی از شعار تا عمل!

خانواده های معظم شهدا و مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان میانه به برگزار کنندگان این همایش هشدار می دهند که شهرمیانه جای جولان دادن عناصر حامی فتنه  نیست و به هیچ وجه اجازه نخواهند داد در شهری که به نام شهدای زینبیه و ثارالله مزیّن گشته، برخلاف فرمایشات صریح رهبری معظم انقلاب عمل شده و نام سران فتنه 88 برده شود که در صورت تکرار چنین همایش هایی عواقب احتمالی آن قطعاً برعهده برگزار کنندگان این همایش ها خواهد بود.


سالن هلال احمر میانه عصر روز یکشنبه 24 اردیبهشت ماه، میزبان همایشی بود که علی رغم تبلیغات وسیعی که توسط ستاد انتخاباتی حسن روحانی در میانه انجام شده بود با استقبال چندانی از سوی مردم مواجه نشد و جای خالی بسیاری از حامیان میانه ای حسن روحانی در این همایش به خوبی به چشم می خورد.البته پیام این عدم حضور مردم و حامیان سابق حسن روحانی در این همایش به خوبی روشن است چرا که طی چهار سال گذشته مردم به وضوح دیدند که دولت به اصطلاح تدبیر و امید روحانی عملاً هیچ تدبیری برای رفع مشکلات مردم نداشت و وعده برطرف کردن تمام مشکلات در عرض 100 روز، سرابی بیش نبوده است.

با وجود برنامه ریزی های دقیق مسئولین ستاد انتخاباتی حسن روحانی در میانه که همایش را بصورت همزمان برای آقایان و خانم ها تدارک دیده بودند ولی باز هم نتوانسته بودند سالن بسیار کوچک هلال احمر میانه را که کمتر از 250 نفر ظرفیت دارد را پر کنند و نصف بیشتر سالن خالی بود که البته جمع کثیری از دانشجویان و جوانان که ظاهراً منتقد دولت بودند روی برگزار کنندگان این همایش را سفید کردند و صندلی های خالی را با حضورشان پر کردند.

اروجعلی محمدی از شخصیت های دست چندم اصلاح طلب و همچنین داود سلیمانی نماینده مجلس ششم و از محکومان فتنه 88 سخنرانان ویژه این همایش بودند. اروجعلی محمدی فرماندار سابق شهرستان میانه و همچنین مدیرعامل سابق شرکت کشت و صنعت مغان بود که در اوایل سال 95 بعد از اینکه متهم به سؤاستفاده های مالی شد سریعاً از سمت خود استعفا کرد. البته ناگفته نماند که این استعفا هم‌زمان با تشکیل پرونده تخلفات مالی کشت و صنعت مغان در دادسرا صورت گرفت.

در این میان تذکر آقای ملکی؛ نماینده مردم شهرستان مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی که بصورت شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس بیان شد بسیار جالب توجه است. نماینده مردم مشکین شهر گفت: شرکت کشت و صنعت مغان تولید کننده مواد کشاورزی، صنعتی و مکانیزه کشور است که درگذشته مدیرعامل‌های آن از افراد تحصیل‌کرده در سطح دکتری و مرتبط با کشاورزی انتخاب می‌شد اما اکنون جای تعجب است که این هلدینگ بزرگ کشاورزی و صنعتی توسط فردی (اروجعلی محمدی) اداره می‌شود که سوادی در حد دیپلم دارد و به لحاظ ارتباط سیاسی بعد از دوره بازنشستگی با یک عده افراد ناکارآمد این شرکت را اداره می‌کند.

همزمان با افشاگری این نماینده مجلس، ناصر عتباتی دادستان اردبیل از تخلفات مالی در کشت و صنعت مغان پرده برداشت و گفت: پرونده تخلفات مالی از سوی سازمان بازرسی استان گزارش شد و قرار مجرمیت و کیفر خواست صادر شده که در دادگاه صالحه رسیدگی خواهد شد.

باید به حال بزرگان اصلاحات در میانه تأسف خورد که سطح آگاهی و شعور مردم شهرشان را چنان دست کم گرفته اند که کسی(اروجعلی محمدی) را به عنوان سخنران ویژه چنین همایش مهم انتخاباتی دعوت کرده اند که به قول نماینده مردم مشکین شهر در مجلس، سوادی در حد دیپلم دارد و تنها هنر وی هوچی گری و نقل مطالب بی محتوا جهت برانگیختن احساسات مردم است.
جالب است این نکته را هم بدانید که اروجعلی محمدی در انتخابات مجلس دهم در میانه، در حمایت از آقای مظفر اجلی که از چهره های سرشناس اصلاح طلب در میانه می باشد سخنرانی کرد اما این نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس در میانه فقط توانست حدود 3200 رأی کسب کند و سیزدهم شد. همین مسئله بخوبی نشان میدهد که افرادی همچون اروجعلی محمدی در حد و اندازه ای نیستند که برای مردم آگاه و فرهیخته میانه راه نشان دهند و تعیین تکلیف کنند.


مهمان دیگر این همایش هم داود سلیمانی بود. او در جریان انتخابات سال 88، قائم‌مقام ستاد انتخاباتی استان تهران میرحسین موسوی بود. ۴ روز پس از انتخابات در صبح روز ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ بازداشت شد. در ۳ اسفند ۱۳۸۸ در دادگاه غیرعلنی به اتهام‌های «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، تبانی و اجتماع و تبلیغ علیه نظام» محاکمه و در ۶ فروردین ۱۳۸۹ به اشد مجازات یعنی ۶ سال حبس تعزیری و ۱۰ سال محرومیت از فعالیت‌های حزبی و مطبوعاتی محکوم گردید.

و جالب‌تر اینجاست که این فرد ۱۰ سال محروم از فعالیت‌های حزبی و مطبوعاتی است ولی با این وضع به شهرستان میانه آمده و اقدام به سخنرانی به نفع حسن روحانی و تشویش اذهان عمومی می‌کند و باعث تشنج در شهرستان میانه می‌شود!


این سخنرانان در همایش روز یکشنبه در میانه ضمن اینکه به سایر کاندیداهای ریاست جمهوری اهانت کردند، بار دیگر همچون چهار سال قبل اقدام به سیاه نمایی علیه دولت احمدی‌نژاد نمودند و بدون اینکه اشاره ای به کارنامه غیرقابل دفاع حسن روحانی طی چهار سال أخیر داشته باشند سعی کردند با بیان یکسری مطالب بی پایه و اساس احساسات جمع حاضر را به بازی بگیرند که این بار موفق نبودند و تا جایی که چند تن از دانشجویان حاضر در این همایش اقدام به اعتراض نموده و سوالاتی مطرح کردند که وقتی سخنرانان از دادن جواب قانع کننده به سوالات منتقدین عاجز بودند به یکباره چند نفر از برگزار کنندگان این همایش که گویا از قبل برای چنین مواقعی أجیر شده بودند با هجوم به سمت دانشجویان، قصد ضرب و شتم آنان را داشتند که با دخالت مردم ناکام ماندند و در همین حال مردم با سردادن شعار مرگ بر فتنه گر به این همایش توخالی خاتمه دادند.


  و امّا خانواده های معظم شهدا و مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان میانه به برگزار کنندگان این همایش هشدار می دهند که شهرمیانه جای جولان دادن عناصر حامی فتنه  نیست و به هیچ وجه اجازه نخواهند داد در شهری که به نام شهدای زینبیه و ثارالله مزیّن گشته، برخلاف فرمایشات صریح رهبری معظم انقلاب عمل شده و نام سران فتنه 88 برده شود که در صورت تکرار چنین همایش هایی عواقب احتمالی آن قطعاً برعهده برگزار کنندگان این همایش ها خواهد بود.

هر چند مدعیان دروغین آزادی بیان در میانه که در ستاد آقای روحانی گرد هم آمده اند تحمل یک سوال و انتقاد ساده  را نیز نداشتند و بجای دادن پاسخ منطقی،  به سمت فرد سوال کننده هجوم بردند تا وی را مورد ضرب و شتم قرار دهند و مانع از حرف زدن وی شوند اما این اقدام شنیع شعبان بی مخ های اجیر شده نشان داد که حامیان روحانی اعتقادی به آزادی بیان و تضارب اندیشه در جامعه ندارند.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید