طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار میانه: بدون مقبولیت تحقق حکومت مشروع ممکن نیست
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه نظامی مقتدر و پابرجا خواهد بود که از پشتوانه مردمی برخوردار باشد گفت: حضور حداکثری و پرشور مردم در انتخابات بر مشروعیت و مقبولیت نظام خواهد افزود.
حمید شکری در نشستی با خبرنگاران شهرستان میانه گفت: نظام اسلامی ایران نظامی است که از مشروعیت و مقبولیت برخوردار می باشد زیرا به سبب ولایت فقیه و دین اسلام مشروعیت و به سبب پشتیبانی مردم مقبولیت یافته است.
رییس ستاد انتخابات شهرستان میانه با تاکید بر اینکه بدون مقبولیت تحقق حکومت مشروع ممکن نیست افزود: در دنیا و در مباحث علوم سیاسی، مردم مظهر قدرت به شمار رفته و اگر پشتیبان همواره نظام باشند، هیچ دشمنی جرات تجاوز و دخالت به چنین جامعه ای را نخواهد داشت.
فرماندار میانه در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات و ضرورت حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوقهای رای، انتخابات را نماد دموکراسی و مردم سالاری عنوان کرده گفت: در مقایسه با کشورهای منطقه، کشور ما سرآمد در مردم سالاری می باشد که تمامی ارکان تصمیم گیری در آن توسط مردم به صورت مستقیم یا غیر مستقیم انتخاب شده و سرنوشت مردم توسط خود آنها رقم می خورد.
وی شرکت در انتخابات را تکلیفی مهم خوانده افزود: تعیین سرنوشت مردم و تضمین امنیت و اقتدار هر چه بیشتر کشور به حضور پرشور و حداکثری مردم وابسته است.
شکری ایجاد فضایی امن و آرام و بی طرف در انتخابات را از وظایف مسئولین ، هیئت نظارت و اجرایی و ستاد انتخابات عنوان نموده گفت: امانتداری از رای مردم که رهبر معظم انقلاب از آن بعنوان حق الناس یاد کرده اند از دیگر وظایف مهم  ما در امر برگزاری انتخابات است.
وی با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری  به صورت مستقیم توسط مردم انتخاب می شوند افزود: با این انتخابات مدیریتهای اجرایی شهری و روستایی و مدیریت کشور به منتخبین مردم سپرده می شود.
شکری به کاندیداهای شوراهای اسلامی و فعالین ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری توصیه کرد که از خدشه دار کردن انتخابات با پرهیز از تخلف در تبلیغات پرهیز کرده و موازین قانونی و مقررات تبلیغات را رعایت کنند زیرا تمامی فعالیتها و حرکتها برای تثبیت قانون مداری در کشور است .
فرماندار میانه از برگزاری جلسه توجیهی برای اعضای شوراهای اسلامی و ارائه مصادیق مجاز و غیر مجاز در تبلیغات شوراها خبر داده گفت: تعهد و امضای نامزدهای انتخاباتی طبق فرمی از آنها اخذ شده که امیدواریم انتخابات پیش رو همچون انتخابات برگزار شده در شهرستان بدون حاشیه و در صحت و سلامت کامل برگزار شود.
وی بر رصد کامل فعالیت نامزدهای انتخاباتی توسط ستاد انتخابات و کمیته نظارت اشاره کرده گفت: با متخلفین انتخاباتی برخورد شده و تذکرات لازم ارائه می شود که در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات به شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادگستری معرفی خواهند شد.
شکری با بیان اینکه در آستانه انتخابات امکان بروز شایعاتی در مورد کاندیداها احتمال می رود خواستار عدم توجه به این شایعات شده افزود: تمامی اطلاعات درست و صحیح در ستاد انتخابات شهرستان موجود بوده و در صورت لزوم در اسرع وقت اطلاع رسانی می شود.
فرماندار ویژه میانه به ارائه آمار انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداخت و گفت: انتخابات شوراهای اسلامی در 5 شهر میانه، آچاچی، ترک، آقکند و ترکمانچای و 261 روستای شهرستان برگزار خواهد شد که شامل 88 روستای بخش مرکزی، 44 روستا در بخش ترکمانچای، 56 روستا در کاغذکنان و 73 روستا در کندوان می باشد.
شکری به وجود 252 شعبه اخذ رای در شهرستان با 57 شعبه شهری و 195 شعبه روستایی اشاره کرده گفت: در شهر میانه 56 شعبه ثابت و 1 شعبه سیار و در روستاها 81 شعبه ثابت و 114 شعبه سیار آماده برای رای گیری انتخاباتی هستند.
وی همچنین از برگزاری انتخابات  الکترونیکی شوراهای اسلامی در میانه خبر داده گفت: در راستای آگاهی و اطلاع رسانی از نحوه رای گیری الکترونیکی به برگزاری مانورهای انتخاباتی اقدام نموده ایم تا مردم با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی نحوه صحیح رای گیری الکترونیکی را آموزش ببینند.
رییس ستاد انتخابات شهرستان میانه با اشاره به ثبت نام یکهزارو 485 نفر نامزد انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: از این تعداد یکهزارو 350 نفر داوطلب شوراهای روستایی و 122 نفر در 5 حوزه شهری برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر هستند که 61 نفر از میانه، 21 نفر از ترک، 11 نفر از آقکند، 13 نفر از ترکمانچای و 15 نفر از آچاچی ثبت نام نموده اند.
وی با بیان  ثبت نام 33  زن از تعداد یکهزارو 485 نفر داوطلب روستایی و شهری گفت: 12 زن از 5 شهر شهرستان و 21 زن از روستاها داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی هستند.
شکری با بیان آمادگی شهرستان از لحاظ امکانات، تجهیزت و نیروی انسانی برای برگزاری انتخابات افزود: در انتخابات امسال 4 هزارو 500 نفر عوامل اجرایی و نظارتی به فعالیت انتخاباتی خواهند پرداخت که خوشبختانه هیئت اجرایی از بین معتمدین مردم انتخاب شده اند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با تشکر از اصحاب رسانه و قلم شهرستان  در راستای اطلاع رسانی و آگاهی دهی به مردم، حضور پرشور و حداکثری مردم را نیازمند آگاهی دهی و اطلاع رسانی از ثمره حضور در انتخابات عنوان نموده گفت: از مردم نیز انتظار می رود تا با تشویق خانواده و اطرافیان خود برای تعیین  سرنوشت خود و مملکت مشارکت کنند.


 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید