طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرمانده سپاه میانه: مفاسد اقتصادی، قاچاق کالا و بی‌اعتنایی به تولیدات داخلی، ریشه در سوداگری برخی از مسئولان دارد

جعفر غیابی: مفاسد اقتصادی، قاچاق کالا و بی‌اعتنایی به تولیدات داخلی، ریشه در سوداگری برخی از مسئولان دارد 

  
  همایش تبیین گفتمان انقلابی گری با حضور ده ها نفر از بسیجیان و شورای حوزه کارمندی و کارگری شهید کلاهدوز در سالن جلسات سپاه میانه برگزار شد.

   فرمانده سپاه ناحیه میانه با بیان اینکه بررسی زمینه‌ها و عوامل پیدایی مشکلات در کشور یکی از ضرورت‌ها برای دستیابی به راه‌حل‌ها و عبور از آنهاست، گفت: در هر انتخاباتی مردم به دنبال رأی دادن به کسانی هستند که بتوانند مشکلات آنان و کشور را حل کرده و به پیشرفت کشور کمک کنند.

   وی افزود: با توجه به این مطالبه مدم، مسئولان باید در حوزه اقتصاد، اسلامی و انقلابی عمل کنند چرا که مفاسد اقتصادی و مالی، قاچاق و واردات بی‌رویه کالا، بی‌اعتنایی به تولیدات داخلی و ده‌ها مورد از این قبیل، ریشه در سوداگری برخی از مسئولان و وابستگان آنها دارد و این نوع رفتارها، رفتارهایی انقلابی نیست.

   جعفر غیابی تصریح کرد: به طور قطع آگاهی مردم از دلایل و عوامل پیدایی مشکلات به آنان جهت انتخابی صحیح‌تر برای تشکیل دولتی کارآمد و توانا برای حل مشکلاتشان کمک خواهد کرد

   غیابی با بیان رابطه انتخابات با افزایش یا کاهش مشکلات موجود درکشور، گفت: دولت جدید اگر دولتی توانمند و کارآمد باشد، بخشی از مشکلات کشور را حل کرده و در پرتو هوشمندی و انجام کارهای زیربنایی و آماده‌سازی زیرساخت‌ها، مقدمات حل مشکلات ریشه‌دار و ساختاری هم فراهم می‌شود و در صورت انتخاب نادرست نه تنها مشکلات موجود حل نمی‌شود، بلکه دولت ناکارآمد به حجم مشکلات خواهد افزود و با سیاست‌های اجرایی غلط و جهت‌گیری‌های نادرست، مشکلاتی را پدید خواهد آورد که سال‌ها باید برای حل آن تلاش گر.

   این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه آیا نقش انتخابات در حل مشکلات کشور، یک نقش راهبردی است؟ خاطر نشان کرد: می‌توان گفت هر انتخاباتی در ایران یک فرصت طلایی برای نظام، مردم و کشور می‌باشد. فرصت از این منظر که باتوجه به تجارب پیشین، مردم با شناخت بیشتر و دقیق‌تر از جریان‌ها، احزاب، گروه‌ها و کاندیداهای حاضر، می‌توانند دست به شایسته‌گزینی زده و بهترین‌ها را انتخاب کنند.

   وی به نقش اقشار تاثیرگذار در شکلگیری انتخاب صحیح اشاره کرد و گفت: نخبگان و خود جریان‌های سیاسی در ایجاد شرایط مناسب برای به‌گزینی نقش دارند. مطبوعات و اصحاب رسانه هم در شکل‌گیری فضاهای انتخاباتی نقش بسزایی دارند. بر همین اساس، دشمنان با علم به نقش انتخابات در پیشرفت کشور و حل مشکلات مردم و تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، در هر انتخاباتی تلاش می‌کنند تا آن انتخابات را به جای اینکه یک فرصت برای ملت ما باشد، به فرصتی برای خودشان تبدیل کنند.

   خبرنگار: حمیدرضا محمودی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید