طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

سرهنگ طالبی نیا: ارتش دوشادوش سایر نیروهای مسلح اجازه هیچ حرکتی را به دشمنان نخواهد داد

سرهنگ عبداله طالبی نیا طی سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه میانه گفت: ارتش به حول قوه ی الهی با انگیزه و ایمان قوی و بهره مندی از تجهیزات داخلی، دوشادوش سایر نیروهای مسلح کشور و با حمایت قاطع ملت ولایتمدار کشور اجازه هیچ حرکتی را به دشمنان نخواهد داد و تمام تهدیدات را در همان ابتدا در نطفه سرکوب خواهد کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه،سرهنگ عبداله طالبی نیا از فرماندهان تیپ 36 پیاده - مکانیزه نیروی زمینی ارتش با سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن پاسداشت روز ارتش، از فداکاری های و مجاهدت های ارتشیان در مراحل مختلف انقلاب خصوصاً هشت سال دفاع مقدس تجلیل کرد. مشروح سخنرانی پیش از خطبه های سرهنگ طالبی نیا به شرح زیر است:

رژیم گذشته ایران یک حکومت پادشاهی و نظامی تمام عیار بود
که شاه پهلوی سرنوشت و آینده كشور را فقط و فقط در وجود قدرت ارتش می دانست؛ بطوری که در مصاحبه با اساتید یکی از دانشگاه های ایالات متحده آمریكا گفته بود: من لوئی چهاردهم پادشاه فرانسه نیستم كه می گفت: دولت منم. من با اقتدار می گویم؛ ارتش منم. علت گفتن این جمله به این خاطر بود که، چشم امید شاه به ارتش تا جایی بود كه از عملكرد ارتش نسبت به حمایت از بقای رژیم و شخص خود اطمینان خاطر داشت و می گفت‌ من و 700 هزار نیروی نظامی اجازه نخواهیم داد كه ایران بازیچه دست مخالفین شود.

شاه علاوه بر اداره ضد اطلاعات ارتش که اختیار کامل داشت تا ارتش را از درون رصد نماید؛ توسط سازمانهای غیر متمركز نیروهای سه گانه، تمام عملکردهای کارکنان را غیر مستقیم تحت کنترل خود داشت.

 

شاه تمام افسران را از نزدیك تحت نظارت خود داشته، و به نسبت احساس وفاداری آنان به خود و سلطنت آنان را مورد تشویق قرار می داد و تمام درجات بالاتر از سرگردی با نظر مستقیم شاه صادر می گردید.

 

با توجه به مطالبی که عرض شد اگر فرض کنیم گفته های شاه و سیستم های کنترلی در خصوص ماهیت ارتش صحت داشت، نباید هیچ حرکتی در مخالفت با رژیم دیده می شد، پس چطور در دل این ارتش فرمان بر، مطیع، ناکار بلد، بی تدبیر و وابسته، افسرانی چون شهیدان صیاد، کلاهدوز، اقارب پرست، بابایی، آبشناسان ، ستاری، فکوری، فلاحی، قرنی، نامجو، اردستانی و مرحوم ظهیر نژاد و غیره و غیره قرار گرفته بودند، که هم قبل از انقلاب نقش به سزایی داشتند و هم در اداره هشت سال جنگ تحمیلی کاری کردند که تمام نخبگان نظامی دنیا انگشت به دهان بمانند؛ پس نتیجه می گیریم بدنه اصلی ارتش کاملاً مردمی و اسلامی بوده و به آینده خاک ایران
 می اندیشدند.

پیکره اصلی ارتش را که جوانان برومند خانواده های مسلمان تشکیل داده بود  فقط منتظر یک رهبر معنوی بودند که همزمان با شروع انقلاب اسلامی در سال 42، به ندای رهبر کبیر انقلاب لبیک گفته و هم صدا با امت ایران در براندازی رژیم پهلوی مبارزه بی امان نمودند و به عنوان نخستین بازوی توانمند نظامی انقلاب در جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی تلاشهای خود را آغاز نمودند.

 

اگر نتیجه انقلاب و قیام اخیر کشورهایی چون مصر، لیبی و تونس را تحلیل کنیم، متوجه خواهیم شد که قیام بدون قدرت نظامی نتیجه ای نداده و نخواهد داشت و چه بسا مشکلاتی را برای مردم و مملکت به همراه خواهد داشت؛ پس لازمه موفقیت و پیروزی یک انقلاب مردمی داشتن قدرت نظامی مناسب و مردمی است؛ که انقلاب ایران این قدرت مردمی را دارا بود.

حضور افسران مؤمن و معتقد در بطن ارتش با ظاهری طاغوتی و باطنی اسلامی باعث شد افراد متعصب و مؤمن شناسایی و روز به روز بر تعداد آنان اضافه شود و از طریق شهیدان بهشتی، آیت، محمد منتظری و... به رهبر کبیر انقلاب ارتباط داده شده و فعالیتهای سیاسی و اسلامی آنان علیه رژیم منفور طاغوت و به نفع مردم ستم دیده هدایت و رهبری می شد؛ و از فرصت های مناسب به دست آماده جهت تحقق اهداف اسلامی دریغ نمی کردند.

از فعالیتهای ضد طاغوت ارتش فقط به اقدامات مختصر شهید یوسف کلاهدوز اشاره می نمایم؛ که وی توانسته بود با ظاهری معتقد به رژیم، وارد ارتش شود، و در فعالیتهای اجتماعی و سیاسی 15 خرداد سال 42 با شهید دکتر بهشتی آشنا و از این طریق خود را هر چه بیشتر به ولایت فقیه متصل نماید؛ در مدت زمان کمتری به لشگر گارد راه یافته و با کسب مجوز تدریس در دانشکده افسری، به ترویج اصول و ارزش های اسلامی بپردازد و نیروهای انقلابی را شناسایی و به تشکل های اسلامی و مبارزین پیرو خط امام پیوند دهد.

وی اطلاعات سری را با واسطه به حضرت امام انتقال می داد، از جمله بعد از 12 بهمن سال 57 عناصر باقی مانده رژیم کودتای 21 بهمن را برنامه ریزی نموده بودند که با دسترسی و بررسی اسناد و مدارک موجود از اجرای کودتا اطمینان حاصل نموده و خبر را به حضرت امام رساندند؛ و با یک برنامه ریزی خود و تعدادی از نیروهای انقلابی را به عنوان نگهبان گمارده و شب تا صبح تانکها و سلاح هایی که قرار بود در کودتا استفاده گردد را غیر عملیاتی نموده و توطئه رژیم مبنی بر گلوله باران مراکز حساس از جمله، میدان ارگ، راه آهن و بیت امام را خنثی نمودند.

بعد از سقوط رژیم و تسخیر پادگانها توسط نیروهای فرصت طلب، شهید کلاهدوز به همراه سایر افسران و دوستداران کشور از پادگانها نگهبانی نمودند تا به دست افراد نا آگاه به تارج نرفته و استفاده نادرست به عمل نیاید؛ تا ضمن حفظ ادوات و تجهیزات نظامی که سرمایه کشور بود در زمان بحران مورد استفاده قرار گیرد.

 وی در دستگیری فرماندهان و نوکران بی چون چرای شاه که ظلم و ستم هایی را در کشور منجر شده بودند نقش موثری داشت.

 همچنین شهید کلاهدوز به کمک افسرانی چون اقارب پرست و نامجو کار سازماندهی مجدد و سامان بخشیدن بر پیکره ارتش را بر عهده گرفت.

وقتی در 12 فروردین 58 انتخابات انجام و نظام مقدس جمهوری اسلامی با رأی قاطع مردم تثبیت شد و اقدامات پر رنگ ارتش با حضور در پای صندوق های رأی و تأمین امنیت و سایر فعالیت های ارتش که در همان ابتدای انقلاب باعث شده بود برنامه های عناصر نفوذی و خود فروخته به نتیجه نرسد.

 

 لذا عوامل درونی و ضد انقلاب که به سایر دول سوق داشتند جهت رسیدن به اهداف شوم خود در برنامه های آینده در صدد برداشتن این قدرت مطلقه رهبری برآمده و با شعار انحلال ارتش وارد میدان شدند.

 ایجاد درگیری های مرزی، حس استقلال طلبی از جمله آمل، گنبد، کردستان، سیستان و بلوچستان را آغاز کردند و با ترور سپهبد قرنی رئیس ستاد مشترک ارتش خواستند فرماندهی ارتش را متزلزل و در بین نیروهای مسلح ایجاد تفرقه نمایند.  

این اقدامات عوامل خود فروخته نیز با فرمان تاریخی حضرت امام در روز سه شنبه 28 فروردین سال 58 با نام گذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش نقش بر آب شد؛ رهبر کبیر انقلاب دستور دادند که ارتش در این روز با ساز و برگ نظامی در سطح شهرها مراسم سان و رژه برگزار نمایند تا پشتیبانی خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت اعلام نمایند و ملت ایران نیز از ارتش استقبال نمایند. حضرت امام روز پیوستن ارتش به مردم را با این عبارت حکیمانه که (لحظه شادی بندگان خدا و یأس ستمگران نقطه عطف درخشان و افتخار آمیز) قلمداد نمودند و مخالفت با ارتش اسلامی که حافظ استقلال کشور و نگهبان آن است را جایز ندانستند.

از جمله اقدامات شهید کلاهدوز بعد از پیروزی انقلاب فعالیت و همکاری با شهید منتظری و تنی چند از نیروهای متعهد درتشکیل سپاه به امر حضرت امام بود، وی یکی از اولین اعضای شورای عالی سپاه و از بنیانگذاران و محور های اصلی سپاه بودند؛ و در نهایت به سمت قائم مقامی فرمانده سپاه منصوب شدند.

 ایشان طرح نیروهای زمینی و هوایی سپاه را ارائه و بعد از نیروی زمینی سپاه، در سال 66 نیروی هوایی سپاه تأسیس گردید. ضمن این که آموزش جنگ های نامنظم را در سپاه راه اندازی نمودند؛ وی در حادثه بمب گذاری دفتر ریاست جمهوری شهید رجایی و باهنر مجروح و با فاصله کمی در سانحه هوایی کهریزک تهران به همراه تنی چند از  فرماندهان نظامی به شهادت رسید.

 

در حالی که انقلاب نو پای ایران جهت حل و فصل مشکلات اقتصادی و اجتماعی ناشی از انقلاب مردمی درگیر مسائل عدیده ای بود؛ دشمنان جنگ تحمیلی گسترده ای را ظاهراً با محوریت عراق و در باطن تمام ابر قدرت های دنیا به ویژه غرب با دامن زدن به اختلافات مرزی حاشیه شرقی بین النهرین آغاز نمودند.

 ارتش عراق به رهبری صدام با یک ارتش تمام عیار و پر قدرت و زرهی حملات خود را در تمام مرزها به امید پیروزی در یک هفته به سمت ایران عزیز آغاز نمود.

با این که ارتش ایران بعد از پیروزی انقلاب، سازمان آن چنان درستی نداشته و عدم ثبات در سلسله مراتب فرماندهی و فرار بعضی فرماندهان رده بالا و عدم بازگشت سربازان فراری به پادگانها و کاهش خدمت سربازی باعث شده بود استعداد نیروی زمینی تقریباً 50 درصد کاهش یابد ولی باز این ارتش بود که توانست با تکیه بر قدرت ایمان، امور ارتش را اداره و در اوج نابسامانی اوایل انقلاب، توانست ماشین جنگی عراق را در همان اوایل جنگ با اجرای  عملیات های پدافندی متوقف و از ادامه پیشروی جلوگیری نماید.

تحرکات و جابجایی نیروهای نظامی عراق از اوایل سال 58 شروع شده بود و توسط نیروهای ارتشی مستقر در مرز تحلیل شده و ثابت شده بود که امکان حمله نظامی متصور است و تمام تحرکات عراق به سلسله مراتب فرماندهی گزارش می شد؛ وقتی اسم جنگ تحمیلی و دفاع مقدس می آید، شما عزیزان 31 شهریور 59 را می شناسید ولی جنگ عملاً از 13 فروردین 58 آغاز شده و تا آغاز رسمی جنگ یعنی 31 شهریور 59 عراق بیش از 636 بار حریم زمینی هوایی و دریایی ایران را مورد هجوم قرار داده بود. که متأسفانه به علت بی توجهی به گزارشات نیروهای مستقر در مرز و بی کفایتی و سیاست های خائنانه دولت وقت از جمله عدم پشتیبانی یگان های مستقر در مرز و اعزام یگان­های نیروی زمینی به صورت گردانی باعث ­شده ­بود که ایران آمادگی لازم جهت دفع این تجاوز را نداشته  باشد.

این اقدامات بنی صدر از چشم تیز بین ارتشیان مخلص به دور نمانده و هنگامی که می خواست از زمین چمن دانشکده افسری، نزدیکترین محل به ساختمان ریاست جمهوری توسط بالگرد پرواز کند  دانشجویان دانشکده افسری با هدایت فرماندهان وقت خود دور زمین چمن حلقه زده و با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه ایشان را بدرقه نمودند و با اندک زمان فاصله به علت بی کفایتی، با تصویب مجلس و تأیید رهبر کبیر انقلاب، از سمت رئیس جمهوری عزل و از کشور با خفت فراری شد.

اگر کسی می خواهد واقعیت اقدامات و جان فشانی های ارتش را در جنگ بدانید فقط  با مراجعه به مرکز اسناد انقلاب اسلامی اقدامات ارتش در 7 روز اول جنگ بررسی کند تا به عمق جان فشانی های ارتش مخصوصاً نیروی زمینی و تکاوران نیروی دریایی پی ببرد.

در نبردهای 7 روز آغازین جنگ در خرمشهر، بستان، رقابیه،عین­خوش و دهلران، تلفات سنگینی که ارتش به عراق وارد ساخت طوری شد که نظام دیپلماسی بین المللی به سرکردگی آمریکا که نقشه های خود را در قبال حمله ی عراق به ایران نقش برآب ­دیدند، ششم مهر ماه 1359 قطعنامه ی 479 را در شورای امنیت صادر نمودند؛ و عراق بلافاصله این قطعنامه را پذیرفت، و این یعنی اعتراف آشکار مهاجم به شکست در حمله به ایران بود؛ لیکن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد تا وقتی که نیروهای عراقی خاک ایران را ترک نکرده و به خرابکاری و اقدامات خصمانه ی خود پایان نداده و اعتراف نکنند، ایران هیچ قطعنامه­ای را نخواهد ­پذیرفت.

نکته ی قابل تأمل این است که بر خلاف اشتباه رایج، خرمشهر به طور کامل هرگز سقوط نکرد، بلکه تنها قسمتی از شهر در شمال رود کارون سقوط کرد، ولی زمین های خرمشهر در جنوب کارون هیچگاه به قدم های مزدوران بعثی عراق آلوده­ نشد.

مطلب بعدی که بایستی یادآوری کنم این است که ارتش توانست در آن موقعیت زمانی از یک نیروی اجباری یا همان وظیفه جنگ را مدیریت نموده و به اهداف تعیین شده دست پیدا کند؛ و این با نیروهای داوطلب تفاوت اساسی دارد.

 

از اقدامات مهم و تاکتیکی ارتش در زمان جنگ تشکیل قرارگاه های عملیاتی مشترک توسط شهید صیاد و فعال نمودن قرارگاه عملیاتی جنگ های نامنظم بود که نتایج به دست آمده این قرارگاه ها فراموش نشدنی است.

 

از اقدامات زمان جنگ ارتش فقط به یک عملیات از هر نیرو اشاره می کنم؛ عملیات کربلای 7 در ارتفاعات حاج عمران توسط گردان جنگاوران لشگر 64 بر روی چندین متر برف بعد از 24 ساعت راهپیمایی اجرا گردید و اهداف مورد نظر تصرف و تثبیت نمودند.

 

 از نیروی دریایی، عملیات مروارید در همان هفته اول جنگ، نیروی دریایی عراق را به طور کامل از بین برد و جنگ عراق در دریا تمام شد.

 

از نیروی هوایی عملیات کمان 99 با 144 فروند در روز دوم جنگ تمام پایگاههای عراق را همزمان مورد هدف قرار داد و بعد از آن عراق عمده نیروی هوایی خود را در غرب کشورش در مرز اردن در پایگاه اچ 3 جمع نمود که آن نیز در امان نمانده و با اجرای عملیات اچ3 در هم کوبیده شد.

 

ارتش در طول 8 سال جنگ بجز عملیات های مشترک با سایر نیروهای مسلح تعداد 108 عملیات آفندی و 49 عملیات پدافندی مستقل و موفقیت آمیز داشت.

از اقدامات بعد از جنگ ارتش، زمان حمله سراسری منافقین کور دل بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی از محور کرمانشاه بود؛ که معاونت عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در مصاحبه تلویزیونی در بیان خاطرات سپهبد صیاد شیرازی خود عنوان نمود که وقتی خبر حمله منافقین را به من اطلاع دادند تنها کاری که انجام دادم به صیاد شیرازی زنگ زدم و گفتم خودت را برسان و ایشان فرماندهی عملیات را برعهده گرفته و منافقین را در گردنه چهار زبر یا همان حسن آباد ما بین کرمانشاه و اسلام آباد غرب به درک واصل نمودند، لذا بعد از چند سال با برنامه ریزی و طراحی در قالب یک رفتگر که از صیاد درخواست کمک می نمود ایشان را در 21 فروردین 78 به شهادت رساندند؛ روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 

29 فروردین علاوه بر روز ارتش روز حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان نیز نام گذاری شده است؛ قهرمان لقبی است که حضرت امام (ره) در روزهای پایانی عمر شریفشان طی پیامی بدین شکل انشاء نمودند که نیروی زمینی قهرمان در حقیقت در تمامی حوادث در نوک پیکان حملات ناجوانمردانه دشمنان بوده و به حق چهره راستی و استوار و شکست ناپذیر خودش را در دفاع از مرزهای گسترده کشور نشان داد؛ این پیام مدال افتخاری بود که به سینه نیروی زمینی نصب شد و این یعنی نشان از رضایت ایشان از عملکرد نیروی زمینی ارتش بود.

 

از دیگر اقدامات بعد از جنگ و حال ارتش بازسازی، ساماندهی و افزایش آموزش و ارتقاء توان رزمی جهت مقابله با دشمنان متخاصم است؛ چون نیروهای مسلح ایران یک نیروی دفاعی است، لذا لازم است به تجهیزات روز دنیا دستیابی داشته باشد و توانسته است به همت نیروهای داخلی، انواع سامانه های موشکی، تانک های ذوالفقار، ذوالجناح، نینوا، سبلان، جنگنده بمب افکن های صاعقه، آذرخش و انواع هواپیما های بدون سرنشین، ناوشکن جماران، و انواع رادارهای پدافندی، تونل عمودی باد، سیستم های کنترل آتش تانک ها، سلاح اخگر و انواع شبیه سازهای آموزشی را توسط مبتکران و دانشمندان داخل کشور ساخته شده دست پیدا کند و روز به روز توان رزمی خود را افزایش دهد.

تشکیل گردان های سایبری، عملیات روانی و پاکسازی بیش از یک میلیون هکتار مربع از مناطق آلوده به مین و مواد منفجره از دیگر اقدامات نیروی زمینی ارتش بعد از جنگ است.

 

با توجه به افزایش روز به روز توان رزمی نیروهای مسلح ایران و فرو پاشی شوروی سابق، آمریکا خود را به عنوان تنها ابر قدرت جهان دیده و سعی کرد اعلام نماید که ابر قدرتی دنیا حق آنهاست، بنابراین نظم نوین جهانی و پروژه جنگ ستارگان را تعریف نمود، بدین معنی که دنیا بداند آمریکا در زمین، هوا و دریا با هر تهدیدی مقابله
 می کند.

 

در این شرایط که آمریکا مست قدرت بود مؤسسات پژوهشی اعلام نمودند که قدرت های جدیدی در حال شکل گیری است که اگر به آنها اهمیت داده نشود آمریکا را با مشکل روبرو خواهد نمود؛ یکی از این قدرت ها، دنیای اسلام بود؛ بعد از تحلیل های زیادی متوجه شدند که تسلط بر مناطق جغرافیایی برای مقابله با این قدرت ها مخصوصاً اسلام کار ساز نیست، لذا تنها راه مقابله با این قدرت ها و عدم ظهور قدرت مشابه در جهان تسلط بر منابع انرژی دنیا می باشد؛ چون60 درصد انرژی جهان در خاور میانه می باشد لذا بهانه حضور پر قدرت در منطقه خاور میانه را در حادثه 11 سپتامبر دیدند؛ و انگشت اتهام را به سمت تروریست ها گرفته و تأکید نمود که تروریست ها در منطقه خاور میانه در کشور های اسلامی هستند و اظهار نمودند که مسلمان ها تروریست نیستند ولی همه تروریست ها مسلمان هستند تا دنیا بداند هر جا کار تروریستی انجام می شود از سوی مسلمانان است و با این عملیات حرکت خود به سمت خاور میانه را آغاز نمود.

 

آمریکایی ها با این سیاست جهت حذف طالبان در افغانستان و تغییر نظام حاکم در عراق وارد این دو کشور شده و برای جمهوری اسلامی ایران دندان تیز کردند؛ و با فعال نمودن سامانه های جاسوسی و اطلاعاتی خود در کشور های حاشیه ایران صحبت از حمله نظامی به ایران را آغاز نمودند ولی چون نیروهای مسلح ایران را در طول هشت سال دفاع مقدس ارزیابی نموده بودند و حمایت و پشتیبانی مردم ولایت مدار و شهید پرور ایران را از نظام مقدس اسلامی دیدند راهبرد خود را تغییر داده و با جنگ نرم، تحریم ها و عملیات روانی تهدیدات خود بر علیه ایران را آغاز کردند.

 

بعد از این که آمریکا به کمک سایر دول از حضور در منطقه به نام مبارزه با تروریست نتیجه مورد دلخواه خود را کسب نکرد اقدام و فعالیت مخفی خود یعنی پرورش گروه های تکفیری داعش را که با هزینه بعضی دول عربی و دامن زدن به اختلافات بین شیعه وسنی را شروع کرده بود وارد صحنه کرده و در منطقه ایجاد دلهره و وحشت نمود؛ نیروهای داعش در داخل خاک سوریه و عراق توسط نیروهای مردمی و نظامی و نیروهای فرامنطقه ای و مدافع حرم خنثی شده و گروه هایی که قصد نفوذ به مرز های غربی ایران را داشتند توسط ارتش در عمق خاک عراق متوقف و نابود شدند؛ که در حال حاضر روزهای آخر خود را سپری می کند.

 

امروز بعد از سپری شدن نزدیک به 4 دهه از عمر پر برکت انقلاب و انواع تحریم ها،  و بستن کریدور های بازرگانی و تجاری به روی ایران ارتش هر روز پر قدرت تر، با روحیه تر و آماده تر از پیش در صحنه های علمی و نظامی حاضر بوده و  با حمایت از تولید ملی لحظه ای درنگ و تعلل را جایز نمی شمارد.

 

تحریم ها نه تنها سدی در مقابل ایمان و اراده ارتش نبوده بلکه باعث شکوفایی قدرت ابتکار و خلاقیت فرزندان ایران شده و به امید خداوند تبارک و تعالی روز به روز همکاری و ارتباط عمیق با مراکز علمی و دانشگاهی بیشتر شده و به کار گیری صنایع داخلی باعث قدرتمندتر و استوارتر شدن ارتش خواهد شد.

بدانید اگر دشمنان ایران می توانستند بر ایران غلبه پیدا کنند مطمئن باشید لحظه ای دریغ نمی کردند چون اراده و ایمان جوانان ایرانی را در 8 سال دفاع مقدس و سال های بعد از جنگ و تبدیل نمودن تحریم ها به فرصت را دیدند و می دانند که آزموده را آزمودن خطاست.

 

با توجه به دکترین نظامی نیروهای مسلح ایران که کاملاً تدافعی است ایران هیچ گاه شروع کننده جنگ نبوده و نخواهد بود و این بدین معنی نیست که از رصد تهدیدات جهان غافل شود، لذا کوچکترین حرکات دشمن در زمین، هوا و دریا از نگاه تیز بین سربازان امام زمان پوشیده و مخفی نخواهد بود.

 

ارتش به حول قوه ی الهی با انگیزه و ایمان قوی و بهره مندی از تجهیزات داخلی، دوشادوش سایر نیروهای مسلح کشور و با حمایت قاطع ملت ولایتمدار کشور اجازه هیچ حرکتی را به دشمنان نخواهد داد و تمام تهدیدات را در همان ابتدا در نطفه سرکوب خواهد کرد.

 

ارتش در حال حاضر با اجرای رزمایشات مختلف در محیط های واقعی و با استفاده از مهمات جنگی فرزندان ایران را با صحنه واقعی جنگ آشنا کرده تا روش جنگ را از نزدیک حس نمایند و به مردم اطمینان خاطر دهند که ارتش پا در رکاب بوده و با وحدت بین نیروهای مسلح تحت فرماندهی ولایت فقیه به عنوان محوریت عمل، همواره توانسته قدرت بازدارنده ای را در برابر چشم طمع دشمنان قرار دهد و تردیدی نیست که نیروهای مسلح هرگز اجازه نخواهد داد تا تجاوزی به خاک ایران را شاهد باشیم؛ و برای جان فشانی برای مرز و بوم ایران همیشه در خط مقدم هستند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید