طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

34 کشته در سیل های آذرشهر و عجب شیر


سعید کنعانی امشب در گفت و گو با خبرنگار فارس در خصوص آخرین وضعیت سیل زدگان اظهار داشت: با توجه به افزایش شدت بارش که تا ۴۴ میلی متر نیز گزارش شد که از ساعت ۱۷:۳۰ دیروز آب گرفتگی روستای بیرق اطلاع رسانی شد که بلافاصله اقدامات لازم صورت گرفت.

وی با بیان اینکه بارش باران سراسر استان را فرا گرفته بود، افزود: طبق تماس تلفنی فرماندار عجب شیر از فراگیری سیلاب در روستای چنار خبر داد که بلافاصله در آن منطقه حضور یافتیم و عملیات امدادی را انجام دادیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه تا ساعت دو صبح امروز دو جسد از روستای چنار پیدا شد، گفت: بعد از تفحص تا ساعت هفت صبح امروز تعداد اجساد در این منطقه به ۵ نفر رسید.

وی بیان داشت: نیروهای هلال احمر به همراه یک فروند بالگرد و سگ های زنده یاب از دیروز در محل جریان سیل حضور داشته و امدادرسانی انجام می دهند.

کنعانی با اعلام آخرین وضعیت تعداد کشته شدگان در اثر سیلاب، گفت: تاکنون ۲۰ جسد در عجب شیر پیدا شده که فقط یک مفقودی مانده است.

وی ادامه داد: تعداد کشته شدگان شهرستان آذرشهر نیز تاکنون ۱۷ مورد بوده که سه مفقودی باقی مانده است که به دنبال آنها هستیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: بیشتر آسیب ها در منطقه آذرشهر به مزارع و باغات بوده است و سیل در مسیر خود در جریان بود که در اثر نا آگاهی افراد از سیل دچار سیل دوم شدند و بیش از پنج خودرو با سرنشین به رودخانه سقوط کردند.

وی افزود: به علت فشار زیاد آب وارد شده از طرف سیل خودروها لابه لای گل و لای گیر کرده و امکان تشخیص و یا خارج کردن آنها بسیار سخت بود که با کمک ارتش، آتش نشانی و کمک های مردمی پنج خودرو از داخل رودخانه خارج شد.

کنعانی یادآور شد: در روستای چنار اسکان موقت و تامین غذا توسط هلال احمر فراهم شده است که در صورت نیاز بیشتر نیز خواهد شد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید