طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه: هدف اصلی در رقابت های انتخاباتی باید خدمت به مردم باشد


به گزارش
 پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میانه  با اشاره  به اهمیت انفاق در قرآن بیان کرد: اهل ایمان کسانی هستند از روزی که خدا به آنها داده در راه او انفاق می کنند و گره مشکلات مردم را باز می کنند. وی افزود: خداوند در قرآن به آن دسته از ثروتمندانی که اهل انفاق و کمک کردن به نیازمندان نیستند وعده عذاب می دهد چرا که محرومین و مستضعفین جامعه در اموال آنها سهم دارند و باید سهم آنها را پرداخت کرد.

امام جمعه میانه در ادامه ضمن یادآوری نقش مهم روحانیت در جامعه خاطر نشان کرد: روحانیت به عنوان متخصصین علوم دینی محور فعالیت های فرهنگی و مذهبی در مساجد  به شمار می روند که قوام و دوام این مراسمات بستگی به حضور مؤثر روحانیت دارد. وی تصریح کرد: ترویج و تعلیم احکام الهی در جامعه وظیفه مهمی است که بر دوش روحانیت است که متأسفانه گاهاً برخی ها به اهمیت نقش روحانیت در جامعه آگاه نیستند. خطیب جمعه میانه خواستار سرمایه گذاری دینی و حمایت همه مردم برای ساختن حوزه علمیه میانه شد و خاطرنشان کرد: همه بایستی آستین ها را بالا بزنیم و در جهت ساختن حوزه علمیه و تقویت آن تلاش بکنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه شرکت در انتخابات با نیت تقویت نظام اسلامی اجر و پاداش خاصی در نزد پرودگار متعال دارد، اظهار داشت: انتخابات در ایران مظهر مردمسالاری دینی بوده و مردم کانون اقتدار نظام اسلامی هستند لذا حضور مردم در صحنه یک تکلیف الهی است. وی با اشاره به حوادث تلخ پس از انتخابات سال 88 که فتنه بزرگی علیه نظام اسلامی بود خاطر نشان کرد: حضور حماسی و باشکوه 40 میلیونی مردم در انتخابات سال 88 در راستای تحکیم و تقویت جمهوریت نظام می توانست بسیار مفید باشد اما خیانت فتنه گران و دروغ بزرگ تقلب ساختگی کام مردم را تلخ کرد و خسارات و هزینه های بسیار زیادی به نظام وارد ساخت.

امام جمعه میانه  تأکید کرد: هدف اصلی در رقابت های انتخاباتی باید خدمت به مردم باشد نه ستیزه جویی و قدرت طلبی که چنین رقابتی در شأن هیچ مسلمانی نیست.

خطیب جمعه میانه همچنین از هیأت های اجرایی و هیأت های نظارت خواست تا توجه داشته باشند که در بررسی صلاحیت ها حقی از کسی ضایع نشود و مراقب باشند که یک عده با گزارشات غلط، تهمت و دروغ با آبروی افراد بازی نکنند.نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید