طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه: برنامه های 9 دی صرفا نباید برای گرامیداشت این روز باشدامام جمعه میانه با بیان اهمیت حماسه 9 دی تاکید کرد: برنامه های حماسه 9 دی صرفا نباید برای گرامیداشت این روز باشد بلکه باید به بصیرت مردم بیافزاید.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در جلسه هماهنگی بزرگداشت حماسه 9دی گفت: این حماسه بزرگ تنها با بصیرت مردم در دفاع از ارزشها و باورهای اسلامی به وقوع پیوست .

وی با بیان اینکه مردم در فتنه 88 به این نتیجه رسیدند که  باید با حضور خود آتش فتنه را خاموش کنند افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری خواص جامعه در مواجهه با فتنه چند دسته اند گروهی که در خط ولایت بوده و فرمایش ولی فقیه خود را تکلیف دانسته به آن عمل می کنند که این گروه اهل تحمل هستند، گروه دیگر تندروها و جلو رونده ها هستند که این گروه ضعف صبر دارند، عقب مانده ها و متاخرین نیز ضعف بصیرت دارند، گروه دیگر ساکتین از فتنه تا به حال هستند که به بی بصیرتان و مردودین شهره هستند و در نهایت سران هستند که حتی فرصت توبه را بر خود حرام نموده اند.

حجت الاسلام حامدی با بیان اینکه در زمانی هستیم که بیش از گذشته به حرکتها و برنامه های بصیرت زا نیازمندیم افزود: حرکتهای رخ داده در منطقه و موقعیت کشور ما که حتی خواص قدر آن را نمی دانند از جمله فتح حلب که به اذعان برخی شهری بود که آزاد شد در حالیکه این فتح سبب ازهم پاشیدگی یک استراتژی چندین ساله با پشتوانه برنامه ریزی چندین ساله برای کنترل بیداری اسلامی در منطقه شد.

امام جمعه میانه تاکید کرد: درست است که ما در سوریه از مرزهای کشورمان با فاصله چندین کیلومتر دفاع می کنیم و این حرکتی ارشمند و استراتژی بزرگ است اما در اینجا تنها بحث دفاع و امنیت فیزیکی مطرح نیست بلکه دفاع از ایدئولوژی و ارزشهای ناب اسلام است.

وی در ادامه فتح حلب را نقطه عطفی برای افزایش آگاهی و بصیرت مردم عنوان کرده گفت: حماسه 9 دی نیز فرصتی دیگر و نقطه عطفی در تاریخ برای پاسداشت ارزشها و باورهای نظام و انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام حامدی افزود: امروز باید مقدماتی فراهم شود تا بزرگداشت این حماسه بزرگ که توسط مردم بوقع پیوست توسط خود آنها برگزار گردد، اگرچه ممکن است افرادی دلخور از این یادآوری باشند اما وظیفه انقلابی ما ایجاب می کند که نگذاریم غبار فراموشی بر چهره این حماسه با عظمت نشسته و دیگر اینکه باید با برگزاری برنامه ها و همایشهای مناسب و استفاده از کارشناسان آگاه و متخصص، اساتید و دانشجویان مجرب و فعال با برگزاری کلاس آموزشی به آسیب های وارده از فتنه و نقش فتنه گران در تحمیل ضررهای متعدد به این کشور و اهمیت بصیرت و ضرورت آن بپردازیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید