طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

ایرانی: امسال کشت پاییزه گندم، جو و کلزا در سطح بیش از 83 هزار هکتار در میانه شروع می شود


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه از شروع کشت پاییزه گندم، جو و کلزا در این شهرستان در سطح 83 هزارو 500 هکتار در سال جاری خبرداد شهرام ایرانی پور درگردهمایی کشاورزان بخشهای کندوان – ترکمانچای – حومه و کاغذکنان شهرستان میانه به مناسبت شروع کشت پائیزه گندم،جو و کلزا در شهرستان گفت: در سال جاری شاهد کشت پاییزه گندم دیم در 65 هزار هکتار و گندم آبی و نیمه آبی در 9 هزار هکتار هستیم.

وی از کشت کلزا در 300 هکتار از مزارع شهرستان خبرداده افزود: جو دیم نیز در 7 هزار و 500 هکتار و جو آبی نیز در یکهزارو 700 هکتار از مزارع شهرستان کشت می شود.
ایرانی پور در خصوص کشت بموقع گندم و جو ، استفاده از بذور اصلاح شده ، ضدعفونی بذور خود مصرفی با قارچ کشهای مناسب ، تنظیم بذر و کود مصرفی، استفاده از سیستمهای نوین آبیاری در مزارع و باغات ، کشت زعفران و گیاهان دارویی، استفاده از تسهیلات مکانیزاسیون به ارائه توضیحات لازم پرداخت.
وی بر لزوم همکاری و همراهی کشاورزان در تمامی عرصه های سازندگی و محروم زدایی تاکید کرده افزود: از کشاورزان انتظار می رود تا در کلاسهای آموزشی و ترویجی پهنه بندی روستاها و همکاری با کارشناسان کشاورزی، برای تمامی روستاهای تحت پوشش مراکزو پیگیری مسائل و مشکلات بخش دام و زراعت و باغبانی شرکت کنند.
ایرانی پور با اشاره به نقش کارشناسان و همیاران کشاورزی در روستاها برای تسریع روند پیگیری امور کشاورزی وهمراه نمودن سایر مسئولین ادارات مرتبط با فعالیتهای کشاورزی، برای اعطای تسهیلات به طرحهای کشاورزی در قالب بسیج محرومیت زدایی و سازندگی برلزوم  آمادگی کشاورزان  جهت حضور در عرصه اقتصاد مقاومتی و سازندگی در سطح بخشهای مربوطه تاکید کرد.
این همایش درمراکز هشت گانه با حضور مسئولین و کارشناسان بخش کشاورزی و سایرمسئولین بخشهای تابعه شهرستان برگزار شده و کشاورزان با ارائه راهکارهای لازم و فنی از سوی کارشناسان و مسوولین ذیربط به استقبال آغاز کشت پائیزه رفتند.     


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید