طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

دکتر احمدی میانجی: اصلاح،تربیت و بازگشت از خطا برای هر انسانی ممکن و شرطش آشتی با خداست

 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از روابط عمومی اداره زندان میانه ، مراسم معنوی سوگواری و عزاداری برای حضرت سید الشهدا و یاران باوفای آن حضرت با حضور دادستان شهرستان و کلیه پرسنل و سربازان وظیفه و مددجویان با شور و حال حسینی در زندان میانه برگزار شد .

به گزارش این واحد خبری ، در ابتدای مراسم بعد از قرائت کلام اله مجید سخنران مدعو حجت الاسلام والمسلمین احمدی میانجی از استادان حوزه و دانشگاه قم ایراد سخن داشته و بعد از تاکید بر اهمیت عزا و ماتم حسینی با اشاره به آیات قرآنی و روایات اهل بیت (ع) در خصوص توبه و بازگشت مطالبی را ایراد داشته و اظهار داشت  : اصلاح و تربیت و بازگشت از خطا برای هر انسانی  ممکن است و شرط آن آشتی با خداست و خدا را ناظر بر اعمال خود قرار دهید و بدانید که پروردگار عالم مهر و محبتی در خور شان خود دارد و درب بازگشت را برای هرکسی باز گذاشته .

وی با اشاره به مشکلات رو در روی زندگی گفت : شیطان قسم خورده همیشه در کنار انسان هاست و سعی در به بی راهی کشیدن آنها و خطا و گناه دارد و تنها راه مبارزه با آن آشتی با خداست .

حجت الاسلام احمدی میانجی با شاره به حدیث شریف ((ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه)) حضرت سید الشهدا را وسیله و چراغ روشن در ظلمات زندگی  برای توبه و بازگشت ذکر کرده و گفت : قدر این ایام (ایام محرم) را بدانید و حسین (ع) را در خانه خدا شفیع قرار دهید که بهترین چراغ هدایت برای دست یافتن به  حجت و عنایت خداوند است .

در ادامه مراسم با حضور مداحان مدعو و  شهیر شهر مراسم خاص شاه حسین گویی و سینه زنی و عزاداری و سوگواری در یک فضای معنوی برگزار گردید .

در پایان بعد از اتمام مراسم از حاضرین با توزیع نذر و احسان پذیرائی شد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید