طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

مراسم شبیه خوانی وتعزیه خوانی در زندان میانه

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از روابط اداره زندان شهرستان میانه ، همزمان با ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی مراسم شبیه خوانی و تعزیه خوانی با حضور مددجویان در زندان میانه برگزار گردید.

به گزارش این واحد خبری ، مراسم شبیه خوانی و تعزیه خوانی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی ، همزمان با سراسر کشور  با حضور و مشارکت حداکثری مددجویان و استقبال ویژه آنها در زندان میانه برگزار شد.

حسن سلیمانی نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی از کلیه مددجویان وکارکنان وسربازان زندان که از ابتدای ماه محرم همه روزه در مراسمات قرائت زیارت عاشورا ، عزاداری ها و سینه زنی و ... همراه بودند ، تقدیر و تشکر نمود و گفت :  همه شما امروز در این زندان ثابت کردید که عزاداری و سوگواری حتی در محیط های بسته می تواند بسیار گسترده و با شکوه برگزار شود چرا که محیط کوچک و بسته مانع بهتر برگزار شدن نمی شود  بلکه این اعمال و عزاداری ها  دلی بزرگ و پرشور و حسینی می خواهد.  

همچنین به مناسبت عاشورای حسینی ، مددجویان بعد از شرکت در مراسم سینه زنی و عزاداری و قرائت زیارت عاشورا ، همراه با رئیس زندان ،  کارکنان و سربازان در نماز پرشکوه ظهر عاشورا شرکت نمودند.

اهم برنامه های ایام دهه اول ماه محرم الحرام : قرائت روزانه زیارت عاشورا  ، قربانی نمودن گوسفند ، پخش نذورات در بین مددجویان ،  برگزاری مراسم شاه حسین گویان هم روزه بعد از نماز مغرب و عشا ء توسط مددجویان و سربازان از ابتدای ماه محرم ، دعوت از سخنرانان و واعظین و مداحان شهرستان و انجام مراسم شام غریبان در شب یازدهم محرم و ...
نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید