طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

حجت الاسلام سعیدی:مسیر شهادت برای امام حسین(ع) و یارانش از سوی خدا ترسیم شده بود

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شهرستان میانه: عقل حجت باطنی است و برای رسیدن به مقصد نهایی باید در شعاع وحی و حجت های ظاهری حرکت کند 

   آیین عزاداری هشتمین روز ماه محرم با حضور کارکنان رسمی و وظیفه و ده ها نفر از بسیجیان و بازنشستگان در حسینیه امام خمینی(ره) سپاه میانه برگزار شد و شرکت کنندگان در این مراسم با قرائت زیارت عاشوا، مداحی و روضه خوانی، به سوگواری پرداختند.

   رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شهرستان میانه در جمع عزاداران حسینی با بیان نقش هدایت گری ائمه(ع)، گفت: هدف تمامی تلاشهای انبیا و معصومین(ع) صرفا برای هدایت بشر به طریق نیل الی الله بود و در این راه تمام مصیبت ها و بلاها تا کشته شدن عزیزتزین کسانشان را به جان خریدند.

   حجت الاسلام علی اصغر سعیدی با بیان اینکه عقل به تنهایی قادر به هدایت بشر نیست و پیامبران و ائمه(ع) به عنوان مکمل عقل مبعوث شده اند، اظهار کرد: عقل حجت باطنی است و برای سیدن به مقصد نهایی باید در شعاع وحی و حجت های ظاهری حرکت کند.

   وی با بیان اینکه مسیر شهادت برای امام حسین(ع) و یارانش از سوی خدا ترسیم شده بود و اگر این امر اتفاق نمی افتاد طاغوت از بین نرفته و جامعه اصلاح نمی شد، افزود: برای امام شدن حتی یک نقطه تاریک هم در زندگی فرد نباید وجود داشته باشد و یزید و زمامدارانش که تمام زندگیشان مملو از فسق و فساد بود خود را حاکم و امام جامعه می دانستند و امام حسین(ع) با قیام علیه او و شهادتش در راه خدا، مردم را از حیرت و ضلالت نجات داد.

   همچنین مراسم قرائت زیارت عاشورا و مرثیه خوانی با حضور فرماندهان و شورای پایگاه های مقاومت بسیج در حوزه فاطمه الزهرا(س) سپاه میانه برگزار شد.

   خبرنگار: علی محمّد عزّتی


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید