طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه ترکمنچای: ولایت جهت می دهد و مسیر مشخص می کند

امام جمعه شهر ترکمانچای میانه: ولایت جهت می دهد و مسیر مشخص می کند   

   امام جمعه شهر ترکمانچای در همایش بصیرتی عزاداران حسینی در حسینیه سپاه میانه در جمع کارکنان و ده ها نفر از بسیجیان با اشاره به جایگاه ولایت در هدایت جامعه و تشخیص حق از باطل، گفت: ولایت جهت ده است و مسیر صحیح را به مردم می نمایاند خصوصا در زمان فتنه که باطل، لباس حق پوشیده و تشخیص آن بسیار سخت است.

   حجت الاسلام یونس کیانی، فتنه را به آبی گندیده با ظاهری زیبا تشبیه کرد و گفت: در زمان فتنه، ظاهر باطل، جلوه حق پیدا می کند در حالی که باطنش، باطل است و ریشه انحراف و فساد بسیاری از مردم در زمان ائمه(ع)، عدم بصیرت در تشخیص حق از باطل بود.

   وی اظهار داشت: سکوت در زمان فتنه تنها زمانی صحیح است که به معنای حفظ مصلحت و انتظار برای اجرای تاکتیکی بهتر و ثمربخش تر برای مسلمین باشد و الا سکوت بی معنا بوده و به ضرر اسلام و مسلمین است.

   امام جمعه ترکمانچای افزود: در فتنه ای که در زمان ما رخ داد، سکوت خواص، قبیح ترین عمل بود چون به معنای رضایت از شرایط موجود بود نه انتظار برای اصلاح. سکوت انتظار برای اصلاح را امام حسین(ع) در زمان خلافت معاویه عملی کرد اما با روی کار آمدن یزید، دیگر سکوت معنا نداشت و سکوت در برابر او به فتنه ای برای نابودی اسلام مبدّل می شد.

   حجت الاسلام کیانی استمرار تفکر عاشورایی در طول زمان را نتیجه استمرار سلسله امامت از سلاله پاک امام حسین(ع) دانست و افزود: جوانان ما که سرمایه های کشور و اسلامند باید با تفکّری عاشورایی به جنگ با تشیّع انگلیسی و تسنّن آمریکایی بروند و تمارض و اشک های قلابی شمن را درک کنند.

خبرنگار: علی محمّد عزّتی   


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید