طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه: مذاکره و برجام عزت نمی آورد، عزت در شهادت طلبی و جهاد در راه خداست

امام جمعه میانه: مذاکره و برجام عزت نمی آورد بلکه در منظر امام حسین (ع)، عزت در شهادت طلبی و جهاد در راه خداست.

   کارگاه آموزش اخلاق اداری با حضور کارکنان سپاه میانه و اعضای شورای اداری شهرستان در حسینیه امام خمینی(ره) سپاه میانه برگزار شد.

   امام جمعه میانه با اشاره به ذلّت ستیزی امام حسین(ع) و عدم سازش با ظالمان و مستکبران، گفت: ما با مذاکره مخالف نیستیم اما تفاوت بسیار است با آن زمانی که رو در رو جنگیدیم با زمانی که مذاکره کردیم. مذاکره و برجام عزت نمی آورد بلکه در منظر امام حسین (ع)، عزت در شهادت طلبی و جهاد در راه خداست.

   حجت الاسلام محمدرضا حامدی با اشاره به اینکه اگر ملتی شهادت طلب باشد غیر ممکن است شکست بخورد و در این خصوص باید درس شهادت طلبی، ایثار و از خودگذشتگی به فرزندانمان منتقل شود، اضافه کرد: نباید طبق دستورالعمل دشمنان، دروس جهاد و شهادت از کتب درسی مدارس حذف شود زیرا برنامه اصلی دشمن در عدم انتقال فرهنگ شهادت و شهادت طلبی به نسلهای جدید است.

   حامدی تاکید کرد: اخلاق مداری، احیای دین، ترویج نماز و گسترش معنویات در جامعه باید جایگاه خود را بیابند خصوصا در ایام محرم که برخی با شبیه خوانی هایی که جلوی نماز می ایستد برای خود دکان باز کرده اند که حرکتی اشتباه و نیازمند اصلاح است.

   وی همچنین به رعایت اخلاق از سوی کارگزاران و منشیان نظام تاکید کرده و گفت: روش انتخاب در ادارات نباید از طریق خانوادگی،  فامیل بازی و غیره انجام شود زیرا این امر از سنتهای جاهلی و استفاده از منیت است که امام حسین تنها به قصد مبارزه با این سنتهای جاهلی، منیت و احیای اسلام ناب محمدی قیام کرد.

   خطیب جمعه میانه با بیان اینکه عده ای برای نزدیک شدن به راس قدرت از هیچ کاری دریغ نمی کنند افزود: شناخت قبلی برای انتخاب افراد مهم است اما باید سابقه افراد بررسی شده و افرادی بر سر کار گماشته شوند که مردم آنها را امانت دار، خوش سابقه و خوشنام دانسته و از آنها به نیکی یاد می کنند.

   حجت الاسلام حامدی با ضروی دانستن فراهم سازی بستر پیشرفت و ارتقا در کارکنان، اظهار کرد: نباید انگیزه کشی در بین نیروها با انتخاب افراد غیربومی و ناآگاه به مسائل شهرستان و امور مجموعه ایجاد شود بلکه باید از خود مجموعه شایسته ترین افراد برای مدیریت مجموعه انتخاب شوند.

   امام جمعه میانه افزود: مسئولین غیر بومی ناکارآمد و مدیرانی که بیگانه از مجموعه باشند جایگاهی در شهرستان ندارند و همچنین این نکته باید آشکار شود که تعیین مسئول از مافوق سلب مسئولیت نمی کند و مسئول مافوق باید نسبت به عملکرد کارشناس زیر مجموعه خود پاسخگو باشد.

   وی به اظهار نظرات در مورد بازی ایران- کره اشاره کرده با بیان اینکه برخی اعمال نظرهای سلیقه ای موجب دین گریزی جوانان می شود افزود: اگر بازی داخلی بود ، برگزارکننده آن باید مورد برخورد قرار می گرفت اما برنامه ای است که اگر انجام نشود تبعاتی برای ورزش کشور خواهد داشت ، ما باید با نگاه واقع بینانه و با دیدن همه جوانب از این فرصت استفاده کرده و  به این اجتماع 70 80 هزار نفری  رنگ و بوی حسینی داده و هیئتی حسینی برپا کرد زیرا حضور پرشور جوانان فرصتی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ حسینی است.

   امام جمعه میانه افزود: درست است که این ایام ایام حزن و اندوه است اما  اشکالی ندارد که در این ایام عقد دو جوان صورت گرفته و از گناه رهایی یابند زیرا ایام حسینی ایامی است که تمامی فطرتهای پاک آن را می پسندند و در این ایام است که دلها و ذهنها پذیرای بهترینهاست.

خبرنگار: داود رضالو


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید