طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

استاد داداشی: مسئولین برای کسب موفقیت در عرصه مقابله با نفوذ، به ولایت رجوع کنند


یکی از اساتید حوزه های علمیه قم: کسی که در وجودش شرایط نفوذ شیطان را فراهم کرده باشد، استعداد و آمادگی ولیّ کشی را در خود تقویت کرده است. چه زمان علی(ع) باشد، چه حسین(ع) و چه زمان امام زمان(عج)

   همایش اخلاقی بصیرتی ماه محرم با حضور کارکنان رسمی و وظیفه و جمعی از بسیجیان در حسینیه امام خمینی(ره) سپاه میانه برگزار شد و پس از آن کارکنان با سینه زنی و روضه خوانی به عزاداری پرداختند.

   یکی از اساتید اخلاق حوزه های علمیه قم با بیان اینکه مقابله با نفوذ فردی و اجتماعی نیازمند رجوع به ولایت و فرمایشات ائمه اطهار(ع) دارد، اظهار داشت: مسئولین برای کسب موفقیت در عرصه مقابله با نفوذ، نباید از این مهم غفلت کنند.

   حجت الاسلام و المسلمین شعبان داداشی با اشاره به عظمت وجودی ائمه(ع) و شهادت آنان به دست خود مسلمین و حتی جهادگران، هشدار داد: کسی که آلت دست شیطان باشد با کوچکترین اشاره او به هر جایی که شیطان می گوید، می رود و شیطان آنان را مرکب خود ساخته، از یاد خدا غافل کرده و داخل حزب خود می کند.

   وی تصریح کرد: کسی که در وجودش شرایط نفوذ شیطان را فراهم کرده باشد، استعداد و آمادگی ولیّ کشی را در خود تقویت کرده است، این شخص اگر در زمان علی(ع) باشد، علی را می کشد، در زمان حسین، حسین(ع) را می کشد و در زمان امام عصر(عج)، خود امام یا جانشین او را خواهد کشت.

   حجت الاسلام داداشی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع)؛ اعراض از ذکر خدا، سستی در اقامه امر خدا، مداومت بر انجام حرام و منکرات، غفلت از یاد و وجود خدا، و بیکاری را مهمترین طرق نفوذ شیطان برشمرد و افزود: در روح پاک، ملائکه ظهور می کنند و در روح ناپاک، شیطان نزول می کند و اگر شخصی دائما خدا را شاهد و ناظر اعمال خود ببیند، شیطان هرگز عرصه ای بر تاخت و تاز در وجود این شخص، نخواهد داشت.

خبرنگار: علی محمّد عزّتی
نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید