طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

کارگاه آموزش اطفاء حریق در سپاه ناحیه میانه برگزار شد

کارگاه آموزشی اطفاء حریق با هدف آشنایی کارکنان با روشهای مهار آتش سوزی، به صورت تئوری و عملی در سپاه ناحیه میانه برگزار شد

   یکی از مربیان آتش نشانی میانه با بیان اینکه وجود سه عامل مواد سوختنی، حرارت و اکسیژن برای به وجود آمدن حریق ضروری است، گفت: برای مهار آتش باید یکی از این عوامل را با روشهای جدا سازی، سرد کردن و خفه کردن از بین ببریم.

   ازلگینلو مواد قابل اشتعال را در شش دسته، رده بندی کرده و اظهار کرد: برای مهار هر دسته باید از روش مهار آتش آن دسته استفاده کرد به عنوان مثال خاموش کردن آتش مایعات با آب، نه تنها مناسب نخواهد بود بلکه باعث 9 برابر شدن حجم آتش می شود.

   وی افزود: برای مقابه با آتش سوزی، اولین اصل مقابله با ترس است به طوری که فرد محترق در صورت فرار، خود را بیشتر در معرض احتراق و شعله ور شدن قرار می دهد.

   ازلگینلو با توصیه بر پوشیدن لباسهای کتان، پنبه و پشم برای پیشگیری از شدت آسیب دیدگی در موارد آتش سوزی، گفت: لباسهای پلاستیکی موجب افزایش چند برابر خسارات جانی فرد محترق می شود.

   وی همچنین توصیه کرد که کپسولهای آتش نشانی برای استفاده بهتر باید در ورودی ها در ارتفاع مناسب و دور از حراررت خورشید قرار گیرند و بازدید دائمی از میزان فشار آن داشت.

خبرنگار: علی محمّد عزّتی


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید