طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندارویژه میانه: شهرستان میانه قطب مشارکت مردمی در استان است


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به مشارکت بالای مردمی در شهرستان میانه تاکید کرد: شهرستان میانه قطب مشارکت مردمی درسطح استان آذربایجان شرقی است.
حمید شکری در آیین جشن سیب در بخش کندوان میانه گفت: مردم از جمله کشاورزان میانه ای همواره در راستای توسعه منطقه و توسعه کشاورزی با دولت از جمله فرمانداری ویژه شهرستان، بخشداری و جهادکشاورزی همکاریهای لازم را داشته و در امور خیر پیش قدم می باشند.
وی از بخشدار کندوان، مسوولین بخش، مسوولین جهادکشاورزی و دست اندرکاران برپایی این جشن بزرگ که به نوعی مراسم گرامیداشت تولید و تولیدکننده به شمار می رود تقدیر کرده افزود: بخش کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی در کشور ما از بالاترین نرخ رشد برخوردار بوده که تولید 14 میلیون تن گندم در شهرستان میانه طی سال جاری مصداق بارز این امر است.
شکری با اشاره به اینکه شهرستان میانه دارای پتانسیلهای لازم برای توسعه محصولات زراعی و باغی است افزود: علی رغم روند رو به رشد توسعه و نرخ بالای توسعه در مقایسه با رقبا عقب هستیم  که این امر هشداری است برای مسوولین و کشاورزان تا در راستای ترویج و آموزش و جلوگیری از مصرف بیش از حد سموم و کودهای شیمیایی بر همت خود بیافزایند.
فرماندار ویژه میانه تاکید کرد: این شهرستان با توجه به پتانسیلهای بالای کشاورزی از جمله تولید بالا و با کیفیت سیب ظرفیت احداث کارخانه های کنسانتره آب میوه، سورتینگ و سردخانه را دارا بوده و در این خصوص مردم و سرمایه گذاران باید وارد صحنه شوند.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر اینکه در اعتقادات، آیات و احادیث اسلامی از سیب بعنوان یک میوه بهشتی یاد شده افزود: کندوان با تولید انبوه سیب قطعه ای از بهشت و باغداران و کشاورزان این منطقه نیز به پاس زحمات و تلاش شبانه روزی خود از بهشتیان محسوب می شوند.
دکتر یعقوب شیویاری با اشاره به اینکه در شهرستان میانه فرهنگ ایثار و گذشت و امور خیر زبانزد عام و خاص است گفت: اهالی کندوان از مردم خیر و نیکوکار این شهرستان  به شمار می روند .
وی از مردم خواست تا در راستای توسعه منطقه و شهرستان خود از جمله در بخش کشاورزی منتظر دولت نباشند زیرا دولت با مشکلات اقتصادی گوناگون روبه روست و باید گفت در هر کجا که مردم وارد صحنه شده اند توسعه و پیشرفت در منطقه حاصل شده است.
شیویاری اضافه کرد: باید برای توسعه هر چه بیشتر در بخش کشاورزی بیمه محصولات کشاورزی جایگاه واقعی خود را یافته و برخی از قوانین اصلاح شده و تامین اجتماعی روستایی به طور کامل در روستاها به اجرا رسد.
وی با بیان اینکه آینده کشور از لحاظ کشاورزی شکوفا و روشن است از سرمایه گذاران منطقه و  میانه ای های ساکن در تهران و استانهای دیگر خواست تا برای توسعه هرچه بیشترمنطقه به سرمایه گذاری پرداخته و در راستای جلوگیری از آسیبهای بخش کشاورزی از جمله تگرگ برای نقاط مورد نیاز دستگاه ضد تگرگ تهیه نمایند. 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید