طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

کارگاه تبیین باورهای دینی بهداشت و سلامت در سپاه میانه برگزار شد

یکی از اساتید روانشناسی تبریز در کارگاه تبیین باورهای دینی بهداشت و سلامت سپاه میانه، تربیت را رمزگشایی از جهان هستی و خوش بینی را کلیدواژه برقراری ارتباطی سالم بین افراد عنوان کرد

   کارگاه تبیین باورهای دینی بهداشت و سلامت طی دو جلسه متوالی در بین کارکنان و خانواده های آنان با عنوان" مشاوه روانی" در حسینیه امام خمینی(ه) سپاه میانه برگزار شد.

   یکی از اساتید روانشناسی تبریز در این کارگاه، امر به معروف و نهی از منکر را یک وظیفه و مسئولیتی عظیم در کمک به همنوع دانست و افزود: به عنوان یک فرد مسلمان، قلبهایمان باید خطوط هر رنگ دین را به وضوح به نمایش بگذارد.

   محمدباقر هاشم پور، تربیت را رمزگشایی از جهان هستی و خوش بینی را کلید واژه موفقیت در برقراری ارتباط سالم بین فردی عنوان کرد و افزود: عالم شعور دارد و افکار و نیات ما بسیار مهم و حیاتی است به گونه ای که در حرکت دستانمان در لبیک گویی به امام حسین(ع)، یک حرکت وضعی ایجاد می شود و این دست را از فاصله ای دور به ضریع مطهر آنحضرت می رساند.

   وی با توصیه بر جاری سازی محبّت در نهاد خانواده ها و شکستن بتهای درون، تصریح کرد: دین به ما اجازه پیش داوری در امور را نداده و خوش بینی، نگاه عاطفی و محبت عاشقانه است که کارگشای مسائل و مشکلات خانوادگی است.

   این روانشناس، احترام و در کنار آن آموزش به موقع، سرمایه گذاری عاطفی و محبّت، و الگو شدن را رموز اصلی پیشبرد سکّان زندگی دانست و افزود: اعتقاد به قرآن و عمل به مفاهیم غنی آن، ما را از تمامی آسیبها و آفات زندگی زناشویی به دور خواهد داشت.

   خبرنگار: علی محمّد عزّتی  


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید