طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

100 جلد کتاب در حوزه‌ی دفاع مقدس سال آینده به چاپ می‌رسد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: کتاب‌ سال‌ها می‌ماند و همچون تاریخی است که گذشته را روایت می‌کند، بدین منظور نیز 100 جلد کتاب در سال 96 در حوزه دفاع مقدس به چاپ خواهد رسید.


سردار عزت‌اله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی آناج با اشاره به آغاز بکار نمایشگاه هفته دفاع مقدس در پارک شمیم پایداری، بیان داشت: نمایشگاه‌ها می‌توانند بسیاری از ناگفته‌ها را به تصویر بکشند و عملکرد جوانان 8 سال دفاع مقدس را نمایان سازند، رزمندگان اسلام اقدامات خارق‌العاده‌ای انجام داده‌اند و این‌ها باید ثبت و برای آیندگان بازگو شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه هفته دفاع مقدس با محوریت فرهنگی و رزمی تشکیل یافته است که در بُعد رزمی آن، شاخص‌ترین اقدام بازسازی عملیات کربلای پنج می‌باشد، همچنین برخی از تجهیزات نظامی نیز در مجموعه مستقر شده تا علاقه‌مندان از آن‌ها بازدید کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی از چاپ نزدیک به 100 جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس در سال آتی خبر داد و عنوان کرد: شاید عده‌ای بر این باور باشند معرفی شهدا با کتاب مفید نباشد چراکه سطح مطالعه افراد در ایران پایین است لکن از منظر ما کتاب تاریخ است و صدها سال بعد به وسیله‌ی این کتاب‌ها آیندگان با اتفاقات رخ داده در آن 8 سال فخرآمیز آشنا خواهند شد.

وی یادآور شد: در طول دوران دفاع مقدس جوانان ما در پی رشادت‌هایی که به نمایش گذاشتند فولادِ آب دیده شدند و در زیر سایه‌ی تدابیر امام راحل به پیروزی رسیدند؛ امروز نیز مدافعان حریم آل الله در آن سوی مرزها راهِ انقلاب را ادامه می‌دهند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس در پاسخ به سوالی مبنی بر علت افزایش هجمه‌ها علیه جایگاه ولایت در این مقطع از زمان، اذعان داشت: انقلاب اسلامی نهضتی است که به رهبری امام خامنه‌ای ادامه می‌یابد و هدف آن رسیدن به عدالت و ایستادگی در برابر زورگویی جهان استکبار می‌باشد، بیگانگان نمی‌خواهند این انقلاب ادامه پیدا کند و راهکار جلوگیری از آن را در ایجاد دوگانگی می‌بینند.

وی تصریح کرد: متاسفانه دشمنان یک عده‌ مخاطب خیلی اندک نیز دارند، ما باید بدانیم که هر جوان برایمان به مانند یک لشکر است و دشمنان می‌خواهند این جوانان را با نفوذ فرهنگی زمین‌گیر کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید