طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه ترکمانچای: تقویت بنیه دفاعی کشور یک ضرورت مورد تاکید قرآن است

حجت الاسلام کیانی امام جمعه ترکمانچای مهم ترین پیام غدیر را پیروی از ولایت و رهبری عنوان کرد و گفت: دهه ولایت استمرار حرکت امامت در عصر غیبت امام زمان(عج) و حاکمیت الهی بر جامعه است.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از میانا، حجت الاسلام و المسلمین یونس کیانی با اشاره به واقعه بزرگ غدیر، اظهار داشت: پیام غدیر پیروی از ولایت و رهبری در جامعه اسلامی است.

 امام جمعه ترکمانچای با بیان اینکه غدیر خم، نه تنها یک واقعه تاریخی است بلکه فرهنگی غنی و ارزشمند است، افزود: عهدی که در غدیر بسته شد با استمرار ولایت فقیه در جامعه اسلامی در نهایت با ظهور امام عصر(عج) محقق خواهد شد.

 کیانی ترسیم حکومت الهی و ولایی را از جمله پیام های واقعه غدیر برشمرد و خاطرنشان کرد: عقاید انحرافی و فرقه های گمراهی در قالب گروه های تکفیری و تروریستی در صدد دور کردن بشریت از حقیقت اسلام و لایت هستند.

 وی با اشاره به آیه صریح قرآن کریم و انتخاب امیرالمومنین علی(ع) به عنوان جانشین پیامبر اکرم(ص) در واقعه غدیر، افزود: غدیر امتداد نبوت و سبب پیوند میان اسلام و احکام است که تا ظهور امام زمان(عج) تمامی مسلمانان از آن منتفع شده و خواهند شد.

 کیانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی و ولایت فقیه دو نعمت بزرگ است که خدواند متعال برای ملت ایران ارزانی داشته است.

 خطیب جمعه ترکمانچای با اشاره به قرارگیری در آستانه هفته دفاع مقدس، آمادگی قوای نظامی و تسلیحاتی کشور را عامل اصلی جلوگیری از ماجراجویی، تعرض و تجاوز بیگانگان و دشمنان به مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد و افزود: توان بالا و اقتدار نظامی کشور در شرایط کنونی منطقه و جهان یاس و ناامیدی را به عنوان یک واقعیت انکارناپذیر به اردوگاه دشمنان نظام و انقلاب تحمیل کرده است.

 حجت الاسلام و المسلمین کیانی با بیان اینکه سلاح ایمان، تقوا و توکل بر خداوند متعال رمز پیروزی رزمندگان اسلام در دوران هشت سال جنگ تحمیلی بود، اظهار داشت: تقویت بنیه دفاعی کشور یک ضرورت مورد تاکید قرآن است و مسلمانان باید بدانند با ایستادگی و با تیکه بر ایمان و تقوا پیروزی نهایی در مقابل کفر و استکبار جهانی با آنان خواهد بود.

 منبع: پایگاه اطلاع رسانی میانا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید