طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

حجت الاسلام کاملی فر: اشبه الناس و اقرب الناس به امام معصوم(ع)، ولی فقیه است

   مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه عاشورا در مراسم ویژه دهه ولایت سپاه میانه: اشبه الناس و اقرب الناس به امام معصوم(ع)، ولی فقیه است .    

  
آیین گرامیداشت دهه امامت و ولایت با حضور بیش از 200 نفر از فرماندهان حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج و هادیان و نخبگان سیاسی در حسینیه امام خمینی(ره) سپاه میانه برگزار شد.

   مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه عاشورا در این مراسم با اشاره به اینکه ابراهیم(ع) پس از ابتلا به آزمایشات سخت به مقام امامت نایل شد، گفت: جایگاه امامت بسیار بالاتر از مقام نبوت است و یک مشروعیت دینی از جانب خداست و منوط به آرای انتخاباتی مردم نیست.

   حجت الاسلام حسن کاملی فر با بیان اینکه هر دینی که در آن مسئله امامت و ولایت لحاظ نشده باشد، مورد رضایت و قبول خدا نیست، اظهار داشت: ما معتقد بر عصمت ائمه(ع) هستیم و معتقدیم که در عصر کنونی و در غیاب امام معصوم(ع)، اشبه الناس و اقرب الناس به امام معصوم(ع)، ولی فقیه است.

   وی بر فرهنگ سازی غدیر در بین مردم همچون محرم و عاشوا تاکید کرد و دهه ولایت را فرصتی مغتنم بر این مسئله دانست و افزود: باید تمام توان خود را برای رساندن و نهادینه سازی پیام پیامبر(ص) مبنی بر امامت و ولایت ائمه معصوم(ع) پس از ایشان تا روز قیامت، بکار بندیم چرا که ایشان هیچگونه ابهامی را در این راستا باقی نگذارد و رسالت خود را با بیان این مهم به سرانجام رسانید.

   حجت الاسلام کاملی فر در بخش دیگری از سخنان خود، احساس قدرت، عزت و اقتدار مسلمانان جهان و جهاد علیه ظلم و استکبار را پس از قرنها سکوت و ظلم پذیری، به برکت پایه گذاری بسیج جهانی توسط حضرت امام خمینی(ره) دانست و گفت: امروز این توان را داریم که در دوردست ترین نقاط جهان با دشمن بجنگیم و جبهه های مقاومت بر گرفته از انقلاب امام(ره) در تولید و تقویت قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی نقش و تاثیری اساسی  دارند.

   مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه عاشورا با بیان اینکه اعتقاد به ولایت و امامت، اعتقادی مصداقی است نه یک مفهوم کلی و ذهنی، افزود: کسانی که خود را پیرو خط امام معرفی می کنند اما در عمل یا حرف، اعتقادی به ولایت مقام معظم رهبری ندارند، دروغ می گویند چرا که خط امام یعنی خط رهبری و این یک مصداق است.

   کاملی فر، وجوب اطاعت از ولایت فقیه را در مرجعیت، فرمانده کل قوا بودن، و مقام ولایت ایشان خلاصه کرد و پایبندی به امامت و ولایت را منوط به قبول هزینه دانست و با بیان اینکه این ملت با نثار خون جوانان خود این هزینه را پرداخت کرده اند، بیان کرد: کسی که خود را ولایتمدار معرفی می کند باید در راه او از منافع دنیوی، مقام و منصب خود بگذرد و موانع را کنار بزند حتی اگر به ضررش باشد.

    حجت الاسلام حسن امیرنژاد مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه نیز ضمن تبریک ایام دهه ولایت، از اجرای ده ها برنامه متنوع و جذاب در طول این دهه خبر داد و افزود: اکثر این برنامه ها به صورت خودجوش و مردمی اجرا شده و این نشانی از ایمان و اعتقادات آنان است.

   در پایان این مراسم، فرماندهان پایگاه های مقاومت به جهت همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ه) در امر محرومیت زدایی و دستگیری از فقرا، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) تجلیل و قدردانی شدند.

خبرنگار: علی محمّد عزّتی
نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید