طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار میانه، هدف از تشکیل تعاونیها استفاده از سرمایه های اندک مادی،انسانی و خرد جمعی است


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: هدف از تشکیل تعاونیها تنها مختص استفاده از سرمایه های مالی نیست بلکه استفاده از سرمایه خرد جمعی و سرمایه انسانی است.

حمید شکری در مراسم گرامیداشت روز تعاون با حضور تعاونگران شهرستان میانه ضمن گرامیداشت هفته تعاون و تبریک این روز به همه تعاونگران شهرستان میانه گفت: اگر با فلسفه واقعی سرمایه تعاونی ها آشنا شده و به آن عمل کنیم کمتر شکست خواهیم خورد.
وی عدم رشد تعاونیها را در وابستگی بیش از حد به دولت عنوان کرده افزود: تعاونیها باید در کنار حمایت دولت و استفاده از تسهیلات، ساختار خود را تقویت نموده و به طور مستقل به فعالیت بپردازند. 
شکری با بیان اینکه کشورهایی مانند مالزی و سنگاپور از طریق تعاونیها به پیشرفت رسیده اند افزود: در دنیا حداقل سهم تعاونیها در اقتصاد کشور 25 درصد است  اما در کشور ما این میزان در حدود 2 الی 3 درصد است.
وی در ادامه آموزش اداری و مدیریتی در حوزه تعاونی را بزرگترین حمایت برای رشد و توسعه و موفقیت تعاونیها خوانده افزود: نبود آموزش درست سبب شده تا برخی از تعاونیها در رابطه با امور مالیاتی و بیمه اطلاع درستی نداشته و با مشکل مواجه شوند.
شکری بر مطالعه تجارب موفق دنیا در مورد تعاونی اشاره کرده افزود: بحث سرمایه گذاری مشترک در دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و 90 درصد اقتصاد کشورها از  طریق مشارکت مردم، بورس و ... تامین می شود.
وی با بیان اینکه اقتصاد عرصه های مختلف را شامل می شود و فعالیت تعاونیها باید در تمامی عرصه ها باشد افزود: در شهرستان میانه متاسفانه تعاونیهای مسکن فعالتر عمل کرده و اگر تعامل دو سویه از جانب اداره تعاون و تعاونگران مناسب باشد و در نظارت مستقیم، کنترل و پیگیری امور تعاونیها کوتاهی نشود بیش از 90 درصد مشکلات قابل حل خواهد بود.
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میانه با گرامیداشت هفته تعاون، از ثبت 5 تعاونی جدید در سال 95 خبرداده به ارائه گزارش عملکرد اداره تعاون و برنامه های اجرایی این اداره در هفته تعاون پرداخت.
بابک کبیری با اشاره به تشکیل کمیته ای در این هفته برای انجام برنامه های هفته تعاون گفت: آموزش و فرهنگ سازی، غبارروبی مزار شهدا و شهدای گمنام، تشکیل مجامع عمومی در تعاونیهای آب بران، دوره های آموزشی برای مدیران، بازرسان و دهیاران، دوره های فرهنگ سازی و ترویج تعاون، تحویل یکهزارو 486 واحد مسکونی توسط تعاونیهای مسکن مهر، شرکت در پیاده روی خانوادگی تعاونگران، بازدید از تعاونیها و برگزاری برنامه های مختلف ورزشی و تجلیل از تعاونگران موفق را از جمله برنامه های اجرایی در این هفته به شمار می رود.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید