طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

سردار نصرتی: نادیده گرفتن تربیت درست فرزندان سبب بروز آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد است


سردار محمدعلی نصرتی با تاکید بر اینکه تربیت فرزندان از سوی والدین باید در اولویت قرار گیردافزود: نادیده گرفتن تربیت درست فرزندان سبب بروز آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد است.

 مشاور عالی استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی در همایش پیشگیری از آسیبهای اجتماعی مواد مخدر و روانگردانها، گفت: مواد مخدر تنها مشکل کشور ما نبوده و شاید نقطه ای در جهان نباشد که از تیررس خانمان برانداز مواد مخدر در امان باشد اما برخی کشورها از جمله کشور ما آسیب پذیری بیشتری دارد زیرا در کانون تولید و توزیع مواد مخدر قرار داریم و همسایه افغانستان هستیم که تولید کننده بیش از 90 درصد تریاک در دنیاست.
وی با بیان اینکه قبل از انقلاب معروفترین تریاک دنیا در ایران تولید می شد افزود: پس از انقلاب و بر اساس رسالت نظام جمهوری اسلامی ایران و بر اساس آموزه های دینی و اسلامی، تولید مواد مخدر کنار گذاشته شده و مبارزه و مقابله بی امان با سوداگران مرگ در دستور کار قرار گرفت.
سردار نصرتی تاکید کرد: مواد مخدر از جمله مواد محرک و روانگردانها جزو ابزاری هستند که دشمنان نظام بر علیه ملت ما استفاده می کنند تا هویت جوانان ما را گرفته و تیشه بر ریشه انقلاب بزنند زیرا ملت ما با انقلاب به هویت، تاریخ، تمدن و فرهنگ درخشان خود دست یافته و راهبردهای دشمنان نظام به سرکردگی آمریکا را بر هم زدند.
وی با بیان اینکه 18 هزار سایت و ماهواره در دنیا فعالیت کرده و 2500 تا 3000 آن در کشور ما  قابل دسترسی و دریافت است افزود: امروزه متاسفانه علاوه بر ترویج بی هویتی ها، فساد اخلاقی و ...  از این فضاها برای توسعه و ترغیب مواد مخدر، محرک و روانگردان استفاده می کنند.
سردار نصرتی با اشاره به اینکه اعتیاد سرمنشا بسیاری از آسیبهای اجتماعی از جمله سرقت، بی بندو باری، قتل، طلاق و ... می باشد افزود: در مهندسی مبارزه با مواد مخدر اشکالات اساسی داریم که باید به رفع این اشکالات کمک کینم.
وی با اشاره به اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر تنها یک بخش مختص مقابله و مبارزه است گفت: با مبارزه بی امان و جدی به توزیع کنندگان نباید مجال و فرصت توزیع بدهیم.
سردار نصرتی با بیان اینکه مبارزه فقط مقابله نیست بلکه پیشگیری اصلی ترین راه مقابله به شمار می رود افزود: در حوزه پیشگیری خانواده از مهم ترین ارکان به شمار می رود زیرا اولین کسانی که از اعتیاد آسیب می بینند خانواده های معتادین از جمله فرزندان هستند.
وی تاکید کرد: اگر در خانواده مدیریت به درستی انجام شود و محیط خانه محیطی آرام و بی دغدغه بوده و مهارتهای دینی و اخلاقی، مهارتهای سبک زندگی و دوستیابی به فرزندان آموزش داده شود قطعا بسیاری از مشکلات در جامعه کاهش می یابد که ضروری است تا آموزش و پرورش، دانشگاه، نخبگان و هنرمندان نیز با تمام توان و استفاده از ظرفیتها به آگاه سازی جامعه و خانواده ها کمک کنند که اگر اینگونه باشد شاهد هیچ مشکلی در جامعه نخواهیم بود.    

       

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید