طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار میانه: از 130 واحد تولیدی شهرستان، تنها 70 واحد فعال است

فرماندار میانه مطرح کرد؛

از 130 واحد تولیدی شهرستان، تنها 70 واحد فعال است/ بانک‌ها در اقدامی مغایر با قانون از صنعت‌گران مالیات می‌گیرندشکری گفت: در شهرستان میانه 130 واحد تولیدی وجود دارد که 70 عدد آن‌ها فعال، 21 مورد نیمه فعال و 39 واحد غیرفعال هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه، حمید شکری ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی میانه با بیان اینکه میزان اراضی این شهرستان 166 هزار هکتار می‌باشد، اظهار داشت: از نظر آبیاری پیشرفته به عنوان شهرستان نمونه استان مطرح هستیم و در بخش صنعت و معدن نیز میانه حجم و تنوع زیادی را پیش روی خود می‌بیند.

وی ادامه داد: تعداد واحدهای صنعتی این شهرستان 130 واحد می‌باشد و پهنه بندی معادن میانه در وسعت 1300 متر آغاز شده است.

فرماندار شهرستان میانه با بیان اینکه از 130 واحد تولیدی، 70 مورد فعال هستند، ابراز کرد: از این تعداد 21 واحد نیمه فعال و مابقی غیرفعال هستند.

وی بیان داشت: در راستای اقتصاد مقاومتی 4 کمیته تشکیل یافته که از جمله آنها می‌توان به کمیته رفع موانع تولید اشاره کرد؛ این کمیته تاکنون 12 جلسه تشکیل داده است.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه تعداد واحدهای متقاضی تسهیلات این شهرستان 54 واحد می‌باشد، عنوان کرد: میزان سرمایه در گردش این شهرستان 237 میلیارد تومان است و تعداد پرونده‌هایی که به بانک‌ها ارجاع داده شده 15 واحد می‌باشد.

وی با انتقاد از مشکلات بانکی، توضیح داد: بر خلاف آیین نامه از متقاضیان مالیات دریافت می‌شود و زمان بازپرداخت وام‌ها یک سال می‌باشد که زمان بسیار کمی است.

شکری با انتقاد از کمیته استانی اعطای تسهیلات، تصریح کرد: این کمیته درخواست‌های ما را در بخش وام تا یک سوم کاهش می‌دهد.

وی در تبیین مشکلات صنعت‌گران، اذعان داشت: چون صنعتگران مواد اولیه را از بازار آزاد تهیه می‌کنند و فاکتوری ندارند، این باعث می‌شود آنان 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند.

گفتنی است؛ اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی طی سفری یک روز به میانه از کارخانه‌های این شهرستان بازدید و در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شرکت کرد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید