طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

دکتر شیویاری: از نوبخت خواستم دولت، ترکمانچای را از میانه جدا کند

شیویاری گفت: در جلسه‌ای که مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی با سخنگوی دولت داشت، از نوبخت خواستم ترکمانچای از میانه جدا و تبدیل به شهرستانی مستقل شود تا سروسامان یابد.


یعقوب شیویاری در گفت‌وگو با آناج با اشاره به جلسه اخیر مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی با سخنگوی دولت، اظهار داشت: برگزاری این نشست با هماهنگی‌های رئیس مجمع صورت گرفت اما از آنجایی که بیشتر نمایندگان در تبریز و حوزه‌ انتخابیه مربوطه حضور داشتند تنها 8 تن از وکلا در جلسه شرکت کردند.

وی ادامه داد: در این جلسه نمایندگان یک‌صدا مشکلات استان را مطرح کردند که از جمله آن‌ها پیگیری آخرین وضعیت خط ریلی میانه به تبریز و اردبیل بود؛ موضوع کارخانه ماشین‌سازی نیز مطرح شد و حاضرین با اشاره به وضعیت نابسامان این کارخانه، خواستار تسریع در حل مشکلات آن شدند.

نماینده مردم میانه در مجلس دهم با بیان اینکه پیگیری وعده‌های آقای روحانی در سفر به تبریز از دیگر موضوعات مطروحه در جلسه بود، ابراز کرد: رئیس جمهور به همراه هیئت دولت به آذربایجان‌شرقی سفر کرد و ماحصل آن مصوباتی شد که به علت عدم تزریق اعتبار معطل ماند؛ ما از آقای نوبخت خواستیم اعتبارات را اختصاص دهند تا وعده‌هایشان به سرانجام برسد.

وی بیان داشت: اگر قرار باشد قولی بدهیم و به آن عمل نکنیم، این وعده‌ها فاقد ارزش شده و مردم را نیز ناامید خواهد کرد؛ از سوی دیگر نیز پروژه‌ای که شروع می‌شود و در ادامه به علت نبود اعتبار راکد می‌ماند به مرور زمان مستهلک شده و به بیت‌المال ضربه وارد می‌گردد.

این نماینده مجلس دهم یکی دیگر از محوریت‌های جلسه را پیگیری سد شهریار و آیدوغموش میانه عنوان کرد و افزود: از معاون رئیس جمهور خواستیم از لحاظ تامین اعتبار تکلیف این پروژه‌ها را نیز مشخص نماید.

وی یادآور شد: یکی از مباحث مهمی که بنده در دیدار با نوبخت مطرح کردم تبدیل شدن بخش ترکمنچای به شهرستان ویژه بود تا این منطقه نیز سروسامان یابد و مردم آن به خواسته‌ی منطقی خود برسند.

شیویاری با بیان اینکه اردبیل بعد از جدایی از آذربایجان‌شرقی سروسامان یافت، عنوان کرد: ما از دولت مرکزی می‌خواهیم طرح جدایی ترکمنچای را اجرا نماید و این منطقه به عنوان شهرستانی مستقل مطرح گردد تا شاهد پیشرفت و توسعه آن باشیم.

وی افزود: سخنگوی دولت در آن جلسه قول داد بعد از دو ماه نشستی دیگر با نمایندگان آذربایجان‌شرقی داشته باشد و با پیگیری ویژه خواسته‌های وکلای ملت، گزارشی از اقدامات صورت گرفته را ارائه نماید.

دیدگاه‌ها  

رضا
0 #1 رضا 1395-06-16 12:15
ترکمچای با کرج و اردبیل بخشداری شده ولی الان چی؟؟؟؟
ممنون دکتر جان اگر موفق شوی شاهکار است.
09124078768 صادقی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید