طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار ویژه میانه: هدف اساسی در راستای توسعه شهرستان احیای واحدهای تولیدی است


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه هدف اساسی در راستای توسعه شهرستان احیای واحدهای تولیدی و جذب سرمایه گذاریهای جدید  است افزود: در این خصوص هیچ اداره ای حق صدور اجرائیه برای واحدهای تولیدی را ندارد.
حمید شکری در جلسه شورای اداری شهرستان از اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان در کمیته های چهارگانه رفع موانع تولید، جذب سرمایه گذاریهای جدید، نمایشگاه و بازاریابی و توسعه روستایی خبر داده افزود: در کمیته رفع موانع تولید بیشترین اقدامات با برگزاری جلسات مختلف برای رفع موانع و مشکلات تولید کنندگان انجام شده و در جذب سرمایه گذار جدید نیز اقدامات بی شماری انجام شده که کلنگ زنی نیروگاه بادی آقکند همزمان با هفته دولت با اعتبار 4 هزار میلیارد ریال از جمله آنهاست.
فرماندار ویژه میانه، برپایی نمایشگاه هفته دولت و تعیین محلهایی برای برپایی نمایشگاههای دائمی  عرضه تولیدات شهرستان از جمله صنایع دستی و تعیین 10 روستا از شهرستان و تعیین شاخصه هایی برای الگو شدن این روستاها و اجرای هر روستا یک طرح را از دیگر عملکردهای ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان عنوان نمود.
وی با گرامیداشت پیشاپیش هفته دولت و یادو خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با اشاره به عملکرد دولت و تدبیر امید به شاخصه های مهمی از عملکرد دولت از جمله کاهش تورم، طرح تحول سلامت و بحثهای سیاسی از جمله مذاکرات هسته ای و برجام اشاره کرد.
شکری با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور از 26 مرداد خواستار رسیدگی به مشکلات آزادگان، جانبازان  و خانواده های معظم شهدا شده افزود: همه ادارات از جمله بنیاد شهیدو امور ایثارگران موظف به حل مشکل این عزیزان هستند زیرا آرامش و آسایش مملکت کنونی ایران اسلامی را مدیون رشادتها و از خودگذشتگی خون پاک شهدا و  ایثار و غیرت جانبازان و آزادگان سرافراز هستیم پس نباید شرمنده آنها باشیم.
شکری از ادارات خدمات رسان ، نمایندگان قبلی مجلس شورای اسلامی برای همکاری و همیاری در پیشبرد پروژه های عمرانی تقدیر کرده  اظهار امیدواری کرد که با هماهنگی  همکاری نمایندگان جدید در مجلس شورای اسلامی نیز شاهد توسعه همه جانبه شهرستان باشیم.
شکری در ادامه تاکید کرد:  هدف اصلی ما در راستای توسعه شهرستان احیای واحدهای تولیدی بوده و در این خصوص هیچ اداره ای حق صدور اجرائیه برای واحدها را ندارد.
فرماندار میانه همچنین از ایجاد شرکت تعاونی عمران و توسعه شهرستان با تامین اعتبار از طریق سرمایه گذارا ن و مردم خبر داده افزود:  با ایجاد این شرکت می توان  پروژه های عمرانی سطح شهرستان را بدون مناقصه به شرکت واگذار نمود. 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با تاکید بر اهمیت سرشماری در تمامی برنامه ریزیهای کشور افزود: مهمترین ضعفها در جامعه ناشی از نبود آمار صحیح است.
وی با اشاره به اجرای سرشماری نفوس و مسکن همزمان با سراسر کشور ،از اعضای شورای اداری شهرستان خواستار همیاری و همکاری در ارائه آمار دقیق نفوس و مسکن شده افزود: امیدواریم با ارائه آمار صحیح، شاهد برنامه ریزیهای مناسب از سوی دولت برای پیشبرد امور باشیم.
معاون سرشماری استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: باید  در اجراي سرشماري عمومي نفوس و مسكن تمامي دستگاه هاي اجرايي شهرستان تلاش و همكاري هاي لازم با ستاد سرشماری را داشته و در تامين امكانات و تجهيزات مورد نياز برای تسهیل در روند سرشماری بکوشند.
فتح زاده اظهارکرد: اين سرشماري هشتمين سرشماري كشور مي باشد كه براي اولين بار به روش تركيبي (ثبت اينترنتي توسط خانوار  از سوم مهرماه لغايت 23 مهرماه سال جاری و حضوري توسط آمارگيران از 25 مهرماه لغايت 25 آبان ماه سال جاری) در سراسر كشور انجام خواهد گرفت.
وي افزود: در اين سرشماري سوالاتي در ارتباط با ويژگي هاي سني، محل اقامت، وضع فعاليت، وضع سواد، وضع زناشويي، وضع باروري و مرگ و مير و ويژگي‌هاي مسكن از خانوار پرسش خواهد شد.
فتح زاده افزود: با انجام  روش ترکیبی در سرشماری هدف این است نتایج سرشماری طی 2 ماه استخراج شده و در اختیار کاربران قرار گیرد.
وی با بیان جمعیت 185 هزار نفری شهرستان میانه که 57 درصد آن را جمعیت شهری و 43 درصد را جمعیت روستایی تشکیل داده اند افزود: شهرستان میانه با احتمال خالی بودن 80 روستا از سکنه و با توجه به پراکندگی روستاهای شهرستان با چالشها و پیامدهای جمعیتی بسیاری روبروست اما امیدواریم با فراهم شدن زیمینه ثبت نام اینترنتی حداقل 40 درصد از مردم توسط سامانه به ثبت برسند تا آمارهای بدست آمده درست و صحیح باشد زیرا این سرشماری مبنای برآورد جمعیت تا 10 سال آتی خواهد بود.
   

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید