طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه: جنایات گروهک منافقین مشابه و به مراتب بدتر از داعش است


امام جمعه میانه با اشاره به نهج البلاغه، با بیان اینکه انسان باید در هر حال شاکر بوده و خود را محتاج دعا بداند، التماس دعا، شاکر بودن و به یاد خدا بودن فقط در زمان گرفتاری و مشکلات را یک تلقی غلط خواند و گفت: شرط استجابت دعا در سختی ها و مشکلات، به یاد خدا بودن و غفلت نکردن در زمان خوشی و آسایش است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های نماز جمعه امروز با بیان اینکه انسان بدون گرفتاری، بیش از انسان گرفتار به دعا نیازمند است، افزود: انسان گرفتار دست به دامن خداوند است تا گرفتاری اش حل شود درحالیکه فردی که گرفتاری ندارد بدین معنی است که درون نعمت است و باید دعا کند تا نعمات الهی از او سلب نگردد از سوی دیگر فرد بدون گرفتاری بیشتر در معرض غفلت از خداوند است پس نیازمند دعاست.

خطیب جمعه میانه در خطبه دوم با اشاره به سالروز به آتش کشیدن مسجدالاقصی به دست صهیونیست ها، از آن به عنوان واقعه تلخ یاد کرده، با تاکید بر اینکه مسلمانان نباید از این موضوع غفلت کنند که قدس، مساله اول جهان اسلام است افزود: صهیونیست ها چندین سال پیش دست به این جنایت زدند ولی هم اکنون نیز آل سعود، داعش و گروههای تکفیری، با تکیه بر دلارهای عربستان و حمایت های اطلاعاتی و تسلیحاتی اسرائیل و ممالک سلطه گر که خود را حامی و منادی حقوق بشر می خوانند، جنایاتی مشابه و حتی فجیع تر در کشورهای اسلامی از جمله یمن مرتکب می شوند و آل سعود مساجد، مدارس، بیمارستان ها و زیرساخت های یمن را 50 بار در روز در سکوت محض رسانه ها بمباران می کند.

حجت الاسلام حامدی با بیان اینکه مساجد از جایگاه واقعی خود برخوردار نیست، گفت: جامعه اسلامی باید مسجد محور بوده و مردم جامعه نباید با مساجد فاصله داشته باشند بلکه باید برنامه هایمان از جمله برنامه های فرهنگی با مساجد گره خورده و اقبال مردمی را شاهد باشیم ولی متاسفانه اینگونه نیست و حتی فرآیند سیاسیون با مساجد نیز فقط به قرار دادن شعب اخذ رای در مساجد بسنده می شود در صورتیکه چندین نقش اساسی برای مساجد تعریف شده و تقسیمات کشوری هم باید بر اساس تعداد مساجد باشد و باید به این اصل رسید.

امام جمعه میانه با اشاره به روز ملی صنعت دفاعی، با بیان اینکه اقتدار و امنیت کشور در سایه صنعت دفاعی کشور است، نتیجه ضعف در این صنعت را موجب عقب نشینی در مقابل استکبار خوانده، بروزرسانی تجهیزات و افزایش توانمندی و اقتدار را لازمه ارتقای این صنعت عنوان نمود.

وی با اشاره به تحرکات اخیر گروهک منافقین و تشکیل جلسات در به میزبانی فرانسه، آنها را بخاطر جنایات فجیعی چون به شهادت رساندن 17 هزار نفر از راه ترور، پدر داعش و روسیاه خوانده افزود: جنایات این گروهک مشابه و به مراتب بدتر از داعش است لذا باید همگی هشیار باشیم چرا که آنها چشم دیدن امنیت و ثبات ایران اسلامی را ندارند و اگر بتوانند از هیچ جنایتی فروگذار نمی کنند.

وی دولت فرانسه را بخاطر میزبانی این گروهک تروریستی، خبیث توصیف کرده، خواستار تجدیدنظر دولتمردان در روابط دیپلماسی با این کشور شده گفت: در برقراری روابطمان با کشورهایی چون فرانسه دقت کنیم و به آنها میدان نداده و برخورد شدید و بدون تعارف داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی با اشاره به آغاز هفته دولت، سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبری در امور دولتمردان را توصیه نموده، از آنها بخاطر سعی در ارائه بهترین امکانات با وجود کمبود ها، تشکر کرد.

امام جمعه میانه با بیان دغدغه کشاورزان گندم کار شهرستان در خصوص تاخیر در پرداخت وجوه محصولاتشان را مطرح نموده، خواستار رسیدگی جدی دولت به این مشکل و ورود مجمع نمایندگان استان برای حل این موضوع شد.

گفتنی است مهندس حمید شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز بود که به مناسبت فرارسیدن هفته دولت، به ارائه گزارشی از عملکرد دولت تدبیر و امید پرداخته و به تشریح اهم برنامه های آتی شهرستان در هفته دولت پرداخت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید