طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

بده‌بستان‌های سیاسی به نتیجه رسید؛ چرا اتوبوس تغییرات در فرمانداری شبستر توقف کرد؟

کاشانی بعد از فشارهای فراوان با بازنشستگی زودهنگام کنار رفت تا فرمانداری روی کار بیاید که در زمان انتخابات مجلس دهم هوایِ بانوی اعتدال را داشته است.


دوران پسا انتخابات همواره به عرصه تغییرات فله‌ای مدیران شهره بوده و نوک تیز انتصابات به سمت فرمانداران شهرستان‌ها سوق داده شده است؛ بعد از انتخابات مجلس دهم نمایندگان ویژه استانداران در مناطق مختلف اصولا به دو دلیل عمده از کار برکنار می‌شوند اما در نهایت می‌گویند «ایکس» به خاطر بازنشستگی رفت و «ایگرگ» جایگزین آن شد.

بی‌شک در پشت پرده‌ای این «ایکس و ایگرگ‌ها» مسایل متعددی نهفته است و فشارهای سیاسی در این تغییرات بی‌تاثیر نیست، فرماندار یا به علت پیروزی نماینده منتقد دولت بساط خود را جمع می‌کند و یا با پیروزی نماینده حامی دولت رهسپار خانه می‌شود؛ دومی کمی عجیب‌تر از اولی است اما نمونه‌های آن به کرات مشاهده شده و راهکار جلوگیری از وقوع آن هم بده‌بستان با نماینده اعتدالی قبل از انتخابات است!

اتوبوس تغییرات معاونان استاندار آذربایجان‌شرقی این‌بار در ایستگاه شبستر توقف کرده و "سعید کاشانی" بعد از 2 سال و شش ماه فعالیت جایِ خود را به "منصور طالب‌پور" خواهد داد.

در شهرستانی که یک بانوی اعتدالی و حامی دولت تدبیر و امید روی کار آمده این تحولات کمی عجیب به نظر می‌رسد اما هرچه باشد باید شخصی که به کُرسی بهارستان تکیه می‌زند، هوای اطرافیان خود به خصوص آن‌هایی که در دوران انتخابات برایش سینه سپر کرده‌اند را داشته باشد.

مسئولین ارشد اجرایی استان هم سیاست‌مدارند و عالم سیاست، عرصه مذاکره، امتیاز دادن و امتیاز گرفتن است تا در یک بازی برد-برد دو طرف به آنچه که می‌خواهند برسند، به طوریکه استاندار نماینده‌اش را بنابه درخواست نماینده مردم کنار بگذارد و نماینده‌ای را انتخاب کند که بانو می‌خواهد!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید