طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

پیام دکتر شیویاری/ آزادگان اسیر نبودند بلکه ندای آزاد‌مردی را به گوش همه جهانیان رساندند

 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معتقد است آزادگان نه تنها اسیر نبودند؛ بلکه آن‏ها دور از هرگونه وابستگی‏‌ها و دل‏بستگی‌ها بودند و نداى آزادمردى را به گوش همه جهانیان رساندند.
آزادگان اسیر نبودند بلکه ندای آزاد‌مردی را به گوش همه جهانیان رساندند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، یعقوب شیویاری، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی یادداشتی درباره "بازگشت آزادگان و اسرای جنگی در سال 1369" در اختیار این خبرگزاری گذاشت که به شرح زیر است:

«روز 26 مرداد سال 1369، میهن اسلامى شاهد حضور آزادگان سرافرازى بود که پس از سال‏ها اسارت در زندان‏ها و اسارتگاههاى مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامى خود گذاشتند. آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهاى جسمى و روحى دشمنان ایستادند و روابط اجتماعى جامعه کوچک اردوگاهى خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه‏ هاى مزدوران بعث هراسى به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی ‏ترین کسان به قضاى الهى بودند. اینان سینه‏ هایى فراخ‏تر از اقیانوس داشتند که از همه ‏جا و همه ‏کس بریده و به خدا پیوسته بودند، آزاده نامیده شدند چون از قید نفس و نفسیات رهایى یافته بودند.

و امروز یادآور بازگشت غرورآفرین مردان و زنان آزاده‏اى است که پس از تحمل سال‏ها شکنجه و دورى از عزیزان خویش، به وطن بازگشتند و به انتظار میلیون‏ها ایرانى پایان دادند. در این روز، شکیبایى مادران، پدران، همسران و فرزندان این آزادمردان به ‏بار نشست و سال‏هاى نگرانى و شوق دیدار به پایان رسید و وعده الهى تحقق یافت: «و بشر الصابرین»

امام راحل چه زیبا و شایسته در توصیف فرزندان خود فرموده‏ اند: «اسرا در چنگال دژخیمان خود سرود آزادى و آزادگان جهان آن‏را زمزمه میکنند».

آرى، آنان نه تنها اسیر نبودند؛ بلکه آن‏ها دور از هرگونه وابستگی‏ها و دل‏بستگی‌ها بودند و نداى آزادمردى را به گوش همه جهانیان رساندند.

سالروز بازگشت آزادمردان ایران اسلامی بر هموطنان عزیز گرامی باد.»/

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید