طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

معاون فرماندار میانه:تقویت مطالعه کتاب و کتابخوانی نقش بسزایی در کاهش آسیبهای اجتماعی داردمعاون سیاسی و اجتماعی فرماندارویژه شهرستان میانه تاکید کرد: تقویت مطالعه کتاب و کتابخوانی نقش بسزایی در کاهش آسیبهای اجتماعی در سطح جامعه دارد.
محمدرضا مشایخی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در محل کتابخانه عمومی بخش ترکمانچای افزود: خانواده ها و مسوولین امرباید نسبت به موضوع کتاب و کتابخوانی اهتمام جدی نشان داده و بر تقویت کتابخانه های عمومی در جهت افزایش مطالع تلاش کنند.
وی با اشاره بر ضرورت گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان و اجرای مراسمات فرهنگی با محوریت نشر و گسترش فرهنگ کتابخوانی، افزود: با گرایش کودکان، نوجوانان و جوانان به سمت فضای مجازی و گسترش روز افزون آن، فرهنگ کتابخوانی در جامعه کمرنگ شده است.
مشایخی با توجه به اینکه کتابخانه های عمومی میانه با کمبود نیرو مواجه است، گفت: با برنامه ریزی انجام شده، نیروی انسانی 2 کتابخانه عمومی در شهرستان میانه مرتفع می شود.
مشایخی اظهارکرد:  در حال حاضر تعداد 5 کتابخانه عمومی در سطح شهرستان موجود می باشد که همه آنها  با 10 نفر نیرو اداره می شود.
وی با اشاره به اینکه کتابخانه عمومی ترکمانچای با یک نفر نیرو اداره می شود افزود:  با تامین یک نفر نیروی جدید از چارت 2 نفره، در آینده نزدیک این کتابخانه به صورت دو شیفته به مردم بخش ترکمانچای خدمات ارائه خواهد کرد.
مشایخی همچنین به نواقص ساختمان کتابخانه عمومی شهر آچاچی اشاره کرد و افزود: مراحل ساخت این کتابخانه در سال 93 به پایان رسیده که متاسفانه تا کنون به دلیل نبود نیروی انسانی  مورد بهره برداری قرار نگرفته است.
 وی، گفت: با حل مشکلات و موانع و جذب 2 نفر نیروی استخدامی از شهریور ماه سال جاری این کتابخانه شروع به فعالیت خواهد کرد.
معاون فرماندار میانه بر ضرورت پرهیز از عضو گیری اسمی و ارائه آمار و اطلاعات دقیق از میزان مراجعات و اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان تاکید کرد ه افزود: بهبود شرایط محیطی و اطلاع رسانی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، بایستی اولویت  اصلی دستگاه های اجرایی و مسئولین مرتبط قرار گیرد.
در حال حاضر علاوه بر 5 کتابخانه عمومی، 1 کتابخانه مشارکتی در زندان میانه وجود دارد که در مجموع 80 هزار جلد کتاب در زمینه های مختلف را در خود جای داده اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید