طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار ویژه میانه: مسئولین باید در مقابل هر انتقادی سعه صدر و تحمل داشته باشند


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه از مسوولین ادارات و نهادهای شهرستان خواست تا در برابر خبرنگاران و سوالات و انتقادات آنها سعه صدر داشته و خود را ملزم به پاسخگویی در برابر آنها بدانند.

 حمید شکری در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان میانه گفت: خبرنگاری صرف اطلاع رسانی نیست بلکه خبرنگاری یعنی دفاع از هویت و منافع ملی و مقابله با تهاجمات فرهنگی و غیره می باشد.

فرماندار میانه ضمن گرامیداشت یادو خاطره شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به دست طالبان در حین انجام وظیفه، روز خبرنگار را به تمامی اصحاب رسانه و قلم شهرستان تبریک گفت.

وی خبرنگاران را قشری پرتلاش و مسوول در قبال احقاق حقوق مردم و برپایی عدالت در جامعه عنوان کرده افزود: خبرنگاری شغلی پرمشغله و پر مخاطره است و تنها کسانی در این راه قدم می گذارند که به این کار عشق و علاقه داشته و رسالتی برای خود قائل شوند.

شکری مطبوعات و رسانه ها را رکن چهارم دموکراسی، سالم ترین دستگاه نظارتی  و مهمترین اهرم فشار برای اصلاح امور جامعه عنوان کرده افزود: ارزش گذاری به رسالت اصلی در حوزه اطلاع رسانی از سوی اصحاب رسانه و قلم بیشترین نقش را در جلوگیری از فساد و اصلاح امور دارد.

فرماندار ویژه میانه بر استفاده صحیح از رسانه تاکید کرده افزود: رسانه ها و مطبوعات نباید دست آویزی برای اغراض شخصی باشند بلکه باید امید و نشاط را به جامعه تزریق کرده  و راهکارهای لازم برای رسیدن به اهداف توسعه منطقه و مملکت را ارائه دهند و این امر تنها نشانگر خدمت خالصانه به مردم و جامعه  از سوی خبرنگاران خواهد بود.

وی افزود:  بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان از سوی خود و سایر مسوولین اجرایی در شهرستان متعهد می شوم  در انتقادات حق هیچ برخوردی با خبرنگاران صورت نگیرد.

شکری با بیان اینکه فضای رسانه ای باید افکار عمومی را تنظیم کرده و در مسائل شخصی مسوولین دخالت نکند از رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خواست تا زمینه های لازم برای آموزش تکمیلی خبرنگاران، به رسمیت شناختن آنها با ساماندهی خبرنگاران، صدور مجوز و کارت خبرنگاری را فراهم نموده و در بهره برداری همه خبرنگاران از مزایا و بیمه خبرنگاری تلاش کنند.

مسوول روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان میانه نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یادو خاطره شهید صارمی روز خبرنگار را به تمامی اصحاب رسانه و قلم شهرستان تبریک گفته، افزود: خبرنگاری علم و هنری بزرگ و ابزاری مهم و تاثیرگذار در جامعه می باشد.

محمود زرین افزود: خبرنگاران افرادی پرتلاش و بی ادعا می باشند که تنها با قلم خود صادقانه در مسیر آگاهی بخشی جامعه قدم بر می دارند و امروز جامعه وجود  رسانه و قلم را بعنوان نیاز ضروری خود قبول کرده است.

وی اظهار کرد: برای هر کاری باید چرایی وجود داشته باشد یعنی توجیه سفت و محکم برای انجام کارهای سخت و پر مخاطره که تنها توجیه  برای کار خبرنگاری عشق است.

در پایان مراسم با اهدای لوح و هدایایی از خبرنگاران شهرستان میانه تجلیل شد.نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید