طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

مراسم شبی با شهدا در مسجد جامع میانه برگزار شد

در شب شهادت امام صادق(ع)، مراسم معنوی شبی با شهدا با حضور دو شهید گمنام و با شرکت صدها نفر از مردم و بسیجیان در مسجد جامع شهرستان میانه برگزار شد.

   امام جمعه میانه ضمن تسلیت سالروز شهادت رئیس مذهب شیعه با بیان حدیثی از ایشان، مردم را به زینت بودن برای ائمه فراخواند و اظهار داشت: دنیا دست به دست هم داده است تا شیعه را به گونه ای دیگر به جهانیان معرفی کرده و شیعه هراسی کنند، مراقب باشیم که آب به آسیاب دشمن نریزیم.

   حجت الاسلام محمدرضا حامدی با اشاره به اوضاع نابسامان مالی و فرهنگی در کشور گفت: برخی ها فراموش کرده اند که خدایی و قیامتی هست، بدون توجه به حساب و کتاب قیامت، به راحتی به بیت المال دست درازی می کنند و آنگونه که می خواهند آزادانه زندگی می کنند.

   وی داشتن نزاکت در کلام و ادب در گفتار را از خصوصیات مومنان از منظر امام صادق(ع) دانست و گفت: زینت شدن برای امام(ع) محافظت از زبان می خواهد و مجازات زبان در قیامت از سخت ترین مجازاتهاست.

   حامدی با اشاره به تلاشهای امام صادق(ع) در پرورش علما و دانشمندان بزرگ و همچنین تلاش برای تشکیل حکومت اسلامی، اظهار داشت: تشکیل حکومت اسلامی یکی از مهمترین وظایف امامان معصوم(ع) و نایبان ایشان در زمان غیبت است و امام صادق(ع) انگیزه، برنامه و زمینه سازی لازم را برای انجام این مهم داشته اند اما شرایط لازم فراهم نشده است.

   حجت الاسلام حامدی، امام خمینی(ره) را نایب بر حق امام زمان(عج) دانست و اظهار  داشت: امام تنها با تکیه بر قدرت ایمان و توکل راستین به خدا، توانست با بسیج مردمی به خوبی تکلیف تشکیل حکومت اسلامی را ادا کند.

   امام جمعه میانه با مقایسه شهدای انقلاب اسلامی با هارون مکی-یکی از یاران وفادار امام صادق(ع)- اظهار اشت: این شهدا به مراتب دارای مقام و مرتبتی بالاتر از هارون مکی هستند چرا که هارون مکی در خدمت امام معصوم(ع) بود ولی بسیاری از اینان حتی نایب امام را هم ندیده بودن ولی خود را مکلف به اطاعت از ایشان می دیدند.

   حامدی با اشاره به حرکت فرهنگی انجام شده در حضور شهدای گمنام، تصریح کرد: اینان آنقدر دلسوز ما هستند که با مشاهده انحرافات دینی و اخلاقی و دنیا زدگی ما، هر از چند گاهی تعدادی از آنان می آیند تا ما را از خواب غفلت بیدار کنند.

   وی افزود: باید مراقب باشیم که نزاع و کشمکش، اختلاس و وضعیت آنچنانی، شایسته کشور ما که مدعی هستیم انقلاب ما متعلق به صاحب الزمان(عج) است، نیست.

عکاس و خبرنگار: علی محمّد عزّتی

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید