طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

مدیرکل آموزش و پرورش استان: شرایط لازم برای آموزش زبان بومی در استان فراهم است

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه برای ایجاد یک رشته‌ی جدید چه در سیستم دانشگاهی و چه مدارس، چهار فاکتور لازم است، گفت: فاکتورهای لازم در جهت آموزش زبان بومی در استان فراهم است.

 

به گزارش شهرمیانه، جعفر پاشایی، اظهار کرد: با توجه به صلاحدید دولت برای به انجام رساندن موضوع آموزش زبان بومی، مرکز پژوهش تعلیم و تربیت دو زبانه‌ی کشور در استان ما مستقر بوده و این موضوع در جای خود بسیار تاثیرگذار است.

وی در خصوص اهداف این پژوهشکده بیان کرد: این پژوهشکده در تلاش است تا روش‌های مناسبی را در جهت آموزش زبان بومی بررسی کرده و در اختیار ما قرار دهد؛ که تاکنون نیز اقدامات خوبی را انجام داده است.

وی تاکید کرد: برای شروع آموزش بومی در مدارس استان، ابتدا نیاز است که روش‌های خاص آموزشی و نتایج به دست آمده از بررسی‌های مرکز پژوهش تعلیم و تربیت دو زبانه به سازمان پژوهش کشور ارجاع داده شود و پس از آن نیز در دستور کار ما قرار گرفته و اعمال شود.

پاشایی با اشاره به اینکه در نظام آموزشی یک جامعه هر قدر که تعداد مردودی کم باشد، عملکرد خوب سیستم را نشان می‎دهد، خاطرنشان کرد: "دوزبانه بودن" نیز یکی از مواردی است که بخشی از شاخص‌های افت تحصیلی دانش‌آموزان را شامل می‎‌شود؛ از این‌رو هر قدر بتوانیم این تاثیرات را کم‌تر کرده و زبان بومی تدریس کنیم به نتایج مطلوب‌تری خواهیم رسید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید