طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

پیکرهای مطهر شهدای گمنام در تبریز و میانه به خاک سپرده می‌شوند

مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان اظهار کرد: درخواست‌های متعددی برای تدفین شهدای گمنام در سطح استان داریم که پیرو بازدیدهای به عمل آمده شهرستان های تبریز و آقکند میانه مورد تایید قرار گرفته است.


سردارعزت الله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی آناج از تشییع و تدفین پیکرهای مطهر پنج شهید گمنام دوران دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) در شهرستان تبریز و آقکند میانه خبر داد و گفت: درخواست های متعددی برای تدفین شهدای گمنام در سطح استان داریم که پیرو بازدیدهای به عمل آمده شهرستان تبریز و شهرستان آقکند میانه مورد تایید کمیته‌ی جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفته و مقرر شده است پیکرهای مطهر را در این شهرستان‌ها دفن کنیم.

وی افزود: همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) (نهم مرداد ماه سال جاری) پیکرهای مطهر سه شهید گمنام در باغ موزه دفاع مقدس استان (پارک شمیم پایداری تبریز) و همان روز پیکرهای مطهر دو شهید گمنام نیز در شهر آقکند میانه تشییع و تدفین می شوند.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان خاطرنشان کرد: برنامه ها و مراسم متعددی برای استفاده مضاعف از وجود شهیدان پیش بینی شده است که می توان به برگزاری مراسم استقبال در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در روز پنجشنبه 7 مرداد ساعت 9 صبح، برگزاری مراسمی با شهدا در پارک مفاخر تبریز (جنب مسجد طوبی) روز جمعه 8 مرداد ماه ساعت 7 صبح، قرائت دعای ندبه و سایر برنامه ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: با تدفین پیکرهای مطهر این 5 شهید گمنام دوران دفاع مقدس، استان آذربایجان شرقی مفتخر به وجود 172 شهید گمنام دوران دفاع مقدس در 43 نقطه خواهد بود.

این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه عزت، اقتدار و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرهون مجاهدت ها و ایثارگری ها شهیدان است، اظهار کرد: رزمنداگان اسلام در دوران دفاع مقدس به ندای حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفتند و حماسه های عظیمی آفریده و به مقام شهادت نیز نائل آمدند و اکنون وظیفه ماست که سرباز مخلصی برای مقام عظمای ولایت بوده و ادامه دهنده‌ی راه حقیقی شهدا باشیم.

جعفری تاکید کرد: مراسم شام غریبان سه شهید گمنام روز شنبه نهم مرداد ماه، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد کبود تبریز برگزار می شود.

گفتنی است پیکرهای این پنج شهید گمنام از مناطق عملیاتی جزایر مجنون، شرق دجله، شرهانی و ام الرصاص کشف شده اند.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید