طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

تجلیل از حافظان قرآن در زندان میانه

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از روابط عمومی اداره زندان میانه، با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان میانه از مددجویان حافظ قرآن و فعال در عرصه فرهنگی و تربیتی زندان تجلیل شد.

به گزارش این واحد خبری در این مراسم که با حضور مشایخی ، معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان و حجت الاسلام عیسی زاده ، رئیس اداره اوقاف شهرستان برگزار شد ، بعد از آزمون های بعمل آمده از سوی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان از مددجویانی که با حضور در کلاس های قرآنی زندان موفق به حفظ قرآن شده بودند با اهدای جوائز نقدی تجلیل به عمل آمد .

حسن سلیمانی ، رئیس اداره زندان میانه بعد از تبیین فعالیتهای فرهنگی و تربیتی و در راس آنها فعالیتهای قرآنی اظهار داشت : اساس فعالیتهای زندانبانی اسلامی اصلاح و تربیت نفوس به خطا رفته است که در این راستا سیاستهای سازمانی در جهت اجرای دقیق برنامه های قرآنی و مذهبی و فرهنگی است و تلاشگران عرصه اصلاح و تربیت نیز نهایت تلاش خود برای بازگشت سعادتمندانه مددجویان انجام می دهند و این توفیق از موهبتهای الهی است .

مشایخی ، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های مسئولین و همکاران زندان میانه گفت :  قرآن کتابی برای تمام اعصار و قرون است و در تمامی زمینه های زندگی بشری اعم از فرهنگ ، اجتماع ، تربیت ، معنویات و ... راهکار و برنامه ای مدون دارد  که عنایت به آیات الهی می تواند ما را در راه سعادت رهنمون سازد و  برگزاری محافل قرآنی  و رشد و توسعه فرهنگ قرآن  موجب رشد در انسان شده و سپری در برابر دسیسه های شیطان خواهد بود .

وی ابراز نمود : اکثر زندانیان موجود در حقیقت خطا کار هستند تا خلافکار و   انس با قرآن  می تواند موجب  تقویت روحی و  اعتماد به نفس آنها شود که در این راستا برنامه های و سیاستهای سازمان زندانها چشم گیر بوده و زندان میانه نیز در این امر پیشتاز می باشد.   


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید