طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه:عده ای تهران نشین موجب تنش در شهرستان می شوند/ما برای صدا وسیما نامحرم هستیم

حامدی: ما برای صدا وسیما نامحرم هستیم و نمی توانیم حرف حق و کارشناسی شده خود را به عنوان مطلع از این رسانه بیان کنیم و طی سالها این فرصت برای بنده فراهم نشده تا در مورد مشکلات و مسائل شهرستان در صدا و سیما حاضر و سخن بگویم  ولی صدا و سیما برای پخش برنامه های مزخرف خود وقت، اعتبار و تریبون دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از ستاد برگزاری نماز جمعه میانه ، حجت الاسلام والمسلمین حامدی  اعمال و رفتار انسان ها را به چند دسته تقسیم نمود به طوریکه گروه اول افزاد نیک کرداری هستند که گاهاً و به ندرت دچار لغزش می شوند و خداوند فرد را به عذاب گرفتار نمی کند و فقط با یک سری گرفتاری ها در دنیا او را متوجه رفتارش می کند؛ گروه دوم افرادی هستند که بد نیستند ولی به اندازه کارهای نیک خود، بدی ها و آلودگی هایی دارند و خداوند خداوند علاوه بر گرفتاری های دنیوی، توفیق توبه به آنان عنایت می کند و گروه آخر شامل افرادی است که علاوه بر نافرمانی، در مقابل خداوند گردن کلفتی، عصیان و عرض اندام می کنند که خداوند آنان را سرریز از نعمت کرده، ضمن سلب توفیق توبه، حسابشان را برای روز قیامت نگه می دارد و در انجام این حساب بسیار دقیق است.

خطیب جمعه میانه با اشاره به سالروز غزوه خندق و رشادت، شجاعت و شهامت امیرالمومنین علی(ع) که به روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامگذاری شده است، این ورزش را کامل و شایسه توصیف کرده، گفت: ورزش زورخانه ای تادیب نفس و تقویت جسم و روح را در خود دارد که باید جوانان را سمت این ورزش تشویق نموده و زمینه آن را مهیا کرد که خوشبختانه در شهرستان میانه با وجود زورخانه علی بن ابی طالب(ع) این زمینه فراهم است و باید زورخانه های دیگری نیز احداث گردد.

حجت الاسلام حامدی، مردن روح پهلوانی، صداقت و جوانمردی را آفت ورزش حرفه ای در دوران امروزی عنوان کرده، افزود: متاسفانه در ورزش های حرفه ای برخی ورزشکاران سعی می کنند با هر روشی به مدال دست یابند ولی ورزش زورخانه ای قداست دارد.

وی همچنین با اشاره به اعزام ورزشکاران به مسابقات پاراالمپیک، برای ورزشکار جانباز شهرستان میانه آقای اسدا... عظیمی آرزوی موفقیت کرد.

امام جمعه میانه با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه بصورت رسمی پس از انقلاب اسلامی در سال 58 توسط آیت ا... طالقانی، نماز جمعه را به عنوان نمایش قدرت سیاسی-اجتماعی اسلام توصیف کرده، افزود: نماز جمعه هر هفته بصورت همزمان در 800 نقطه میهن اسلامی اقامه می شود و مردم مسلمان کشورمان با تجمع در یک مکان و صفوف وحدت آفرین، به عبادت پرداخته و از موضوعات مهمی چون مواضع نظام و رهبری و مسائل مربوط به کشور، استان و شهرستان آگاهی می یابند.

حامدی ادامه داد: دشمنان توجه و تمرکز ویژه نسبت به مسائل مطروحه از تریبون نماز جمعه دارند و مسئولین هم باید توجه ویژه داشته باشند و در نماز جمعه حضور پیدا کنند تا بیش از پیش بر مشکلات مردم واقف باشند کمااینکه در گذشته نیز مسائل و مشکلات مهم شهرستان میانه از این تریبون بیان و پیگیری های مستمر صورت پذیرفته است و مردم به این جایگاه مقدس و سخنانی که از آن بیان می شود اعتماد کامل و امید دارند.

وی با بیان اینکه در اسلام نسبت به اجتماع و وحدت مسلمانان تاکید شده، از غفلت مسلمانان نسبت به واقعیات و کارهای معجزه گونه ای که با اجتماعاتی چون نماز جمعه، حج و دیگر اجتماعات میسر است ابراز تاسف کرده گفت: حج، نماد بزرگتری از نماز جمعه برای نمایش وحدت و قدرت مسلمین است که سالانه برپا می شود ولی با برنامه ریزی دشمنانی که از چنین قدرت بزرگ و بی نظیری هراسانند، به دست نااهلان افتاده است که دلیل ورود دشمنان و حفظ مناسک حج در دستان نااهلان این است که اسلام و مسلمین را خطر بزرگی برای دنیای ظلم و کفر مخصوصا اسرائیل و کشورهای استکباری می دانند و در ادامه کشتار مسلمانان بی گناهی چون مردم کشمیر، سعی در تجزیه کشورهای اسلامی مانند ترکیه دارند.

پای فولاد میانه پس از موضوع اقاله به تریبون نماز جمعه میانه باز نشده بود که حجت الاسلام والمسلمین حامدی در خطبه های امروز، موضوع فولاد را پیش کشید و گفت: هر از گاهی با عملکرد نابخردانه عده ای تهران نشین بی خاصیت ناآگاه به وضعیت مردم و شهرستان میانه، موجب تنش در شهرستان می شوند بطوریکه با چند نفر معدود از تعداد 250 نفر قبولین فاز احیا تماس گرفته و موضوع جذب نیرو را پیش کشیده اند ولی این مسئولین بدانند حتی اگر 249 نفر مشغول و 1 نفر بیرون بماند، آن کارخانه کار نخواهد کرد زیرا نسبت به همه 250 نفر متعهد شده اند و ما حرف حقمان را به کرسی خواهیم نشاند.

وی با انتقاد تند از چنین حرکت نسنجیده ای، راهکار آن را غیر از تماس تلفنی از تهران عنوان نموده، گفت: 250 نفر را رسما به مدت 5 سال پیچانده و سر کار گذاشته اند و باید با چنین مسئول بی خاصیتی برخورد جدی و قاطع شود زیرا مسئول تهران نشین که حقوق نجومی دریافت می کند از کجا درد یک جوان امیدوار که 5 سال چشم انتظار بوده را می فهمد؟

حامدی در ادامه انتقاداتش روی سخنش را سمت صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گرفته گفت: ما برای صدا وسیما نامحرم هستیم و نمی توانیم حرف حق و کارشناسی شده خود را به عنوان مطلع از این رسانه بیان کنیم و طی سالها این فرصت برای بنده فراهم نشده تا در مورد مشکلات و مسائل شهرستان در صدا و سیما حاضر و سخن بگویم  ولی صدا و سیما برای پخش برنامه های مزخرف خود وقت، اعتبار و تریبون دارد.

دعوت از مردم میانه برای حضور پرشور در مراسم استقبال، تشییع و تدفین دو شهید گمنام دفاع مقدس در هفته آتی، توصیه به صرفه جویی در مصرف برق و پرهیز از اسراف و ابلاغ سلام و التماس دعا برای سلامتی دکتر آغاسی پزشک ارزشمند که عمر خود را برای خدمت به مردم میانه سپری کرده و اکنون در بستر بیماری است، پایان بخش سخنان حجت الاسلام والمسلمین حامدی بود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید