طراحی سایت
سه شنبه 28 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار ویژه میانه: شهرستان میانه برای توسعه تمامی روستاهای خود ظرفیت داردمعاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی جزو سه استان الگو در زمینه توسعه روستایی در سطح کشور به شمار می رود افزود: شهرستان میانه برای توسعه تمامی  روستاهای خود با توجه به پتانسیلهای موجود ظرفیت دارد.
حمید شکری در جلسه توسعه روستایی شهرستان میانه با اشاره به اینکه بحث توسعه روستایی یکی از ضرورتهای اقتصاد مقاومتی است افزود: دولت برای توسعه روستایی تسهیلات و اعتبارات ویژه تخصیص داده که فقط طی این هفته در استان 200 میلیارد ریال تخیص یافت که باید در راستای توسعه، تولید و اشتغال در روستاها جذب کنیم.
وی ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی و بخصوص بسیج سازندگی را که دارای اعتبارات ویژه و کلان هستند را از جمله اداراتی عنوان کرد که می توانند در زمینه اشتغالزایی با جذب اعتبار دولتی به توسعه هر چه بیشتر روستاها کمک کنند.
شکری از معرفی 10 روستای شهرستان شامل روستاهای  لله لو، ورنکش، شیخدرآباد، نشق، کندوان، گودرق، بلوکان، سبز، اسلام آباد و قره بلاغ بعنوان روستاهای الگو خبر داده افزود: باید ظرفیتهای این روستاها در اسرع وقت شناسایی شود و در این خصوص علاوه بر تعهدی که به این 10 روستا هست می توانیم روستاهای زیادی با توجه به ظرفیتها و پتانسیلهای موجود در آنها معرفی کنیم.
وی از طرح دیگر دولت در قالب طرح صندوق کارآفرینی امید بعنوان هر روستا یک طرح در جهت توسعه روستایی یاد کرده افزود: در این طرح باید بتوانیم برای هر روستا برندی تعریف کنیم که دستگاههای شهرستان نیز می توانند به تناسب توانایی خود به اشتغالزایی در خصوص برندهای شناسایی شده بپردازند.
شکری کمیته امداد امام خمینی در استان را یکی از ادارات موفق در خصوص اشتغالزایی  سال گذشته عنوان کرده افزود: این کمیته امسال نیز ایجاد 5 هزارو 100 اشتغال را متعهد شده است.
وی 10 روستای الگوی شهرستان را جزو 100 روستای الگو در سطح استان عنوان کرده گفت: ما می خواهیم فعالیتهای حوزه روستایی را انسجام داده و با برنامه ریزی به پیش برویم.
فرماندار ویژه میانه همچنین به تعهد ایجاد اشتغال 10 هزارو 400 مورد از سوی 9 دستگاه در سطح استان اشاره کرده گفت: در کنار امکانات دولتی باید بر روی سرمایه های کوچک مردمی کار شود که در این خصوص کمیته امداد که متعهد به ایجاد طرح های بزرگ شده برای انجام این طرح ها سهام خود را به مددجویان واگذار می کند.
شکری از توافقات انجام شده با بانک سینا در خصوص ارائه تسهیلات به طرح های روستایی خصوصا طرح های مشارکتی خبر داده افزود: برای 3 استان آذربایجان شرقی ، لرستان و کرمانشاه که الگوی توسعه روستایی به شمار می روند از سوی دولت برخی امکانات در نظر گرفته شده که باید این امکانات را به صورت سازمان یافته به سمت توسعه روستایی هدایت کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید