طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار ویژه میانه بر ضرورت حفظ اشتغال و ایجاد خدمات زیربنایی و رفاهی برای عشایر تاکید کرد


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر ضرورت حفظ اشتغال و ایجاد خدمات زیربنایی و رفاهی برای عشایر تاکید کرد.
حمید شکری در جلسه شورای عشایری شهرستان با حضور مدیر کل امور عشایر استان ، مسولین استانی و شهرستانی در ییلاق منطقه بزغوش میانه از وضعیت مطلوب عشایر نسبت به شهرستانهای همجوار خبر داده افزود: خوشبختانه وجود اداره امور عشایر در میانه و رسیدگی و توجه به امور عشایر سبب ایجاد این وضعیت مطلوب شده است.
وی ایجاد اشتغالزایی در بین عشایر موجب رونق اقتصاد منطقه عنوان کرده افزود: عشایر شهرستان میانه می توانند با راه اندازی واحدهای تولیدی بخصوص در زمینه محصولات بومی منطقه و صنایع تبدیلی آن از تسهیلات بانکی 4 درصد تا سقف 200 میلیون ریال بهره مند شوند.
فرماندار میانه با بیان اینکه عشایر شهرستان میانه در دوره ییلاق و قشلاق بطور متوسط 70 هزار راس دام نگهداری می کنند اظهارکرد: در مجموع 600 خانوار بالغ بر 3 هزار نفر در مناطق ییلاقی و قشلاقی از میانه و شهرستانها و استانهای همجوار در مراتع تعیین شده ساکن می شوند.
مدیر کل امور عشایر استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از توزیع سهمیه آرد عشایر از اول مرداد ماه خبر داده افزود:: متاسفانه سهم آرد عشایر طی سالیان گذشته قطع شده بود که با پیگیریهای استان از اول مرداد ماه سهمیه آرد عشایر با 12 کیلو سرانه ماهانه در بین عشایر استان توزیع خواهد شد.
سید محمد حسن آل هاشم با بیان اینکه عمده ترین شهرستانهای عشایر نشین استان را شهرستانهای خداآفرین، کلیبر، اهر، میانه، چاراویماق، سراب و هریس تشکیل می دهند افزود: در سال جاری در مناطق ییلاقی و قشلاقی عشایر شاهد نصب سیستمهای نوین از جمله پنلهای خورشیدی ، اجاق گازها و روشنایی خورشیدی به منظور افزایش خدمات رفاهی در مناطق عشایر نشین و راههای ارتباطی خواهیم بود.
وی همچنین از آغاز طرح مطالعاتی مناطق عشایر نشین استان به منظور بازسازی و مرمت راهها و ایجاد 2 صندوق خرد برای زنان عشایر در سطح شهرستان میانه خبرداد.
مدیر کل امور عشایر استان به همراه فرماندار ویژه شهرستان میانه از راه ییلاقات عشایر در شهرستان میانه بازدید نمودند.
فرماندار ویژه شهرستان میانه به همراه فرماندار سراب از راه اتصال میانه به سراب از طریق روستای نشق واقع در شهرستان میانه به روستای جلدخان واقع در سراب که راهی کوهستانی است بازدید بعمل آورند که مقررشد مراحل نقشه برداری از این راه انجام شده تا با اعلام آمادگی و مشارکت خیر سرابی در آینده  بهسازی شود.
گفتنی است 10 کیلومتر از این راه در حوزه سراب و 15 کیلومتر در میانه واقع شده و مسیر 160 کیلومتری میانه به سراب را به 60 کیلومتر کاهش خواهد داد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید