طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه:باید بر گردن خائنین نظام قلاده زده شود و بنویسند دزد بیت المال

حامدی: متاسفانه در کشور اسلامی مان می بینیم با وجود شهادت بازرسین و تشکیلات نظارتی کشور در خصوص تخلفات آشکار، سوء استفاده ها و مواردی چون دریافت حقوق های غیرمتعارف و نجومی، هنوز مسئولین تعلل می کنند و برای مجازات چنین افرادی منتظر شهادت جبرئیل هستند و یا بجای اینکه افراد برکنار و مهر داغ بر پیشانی خائنین زده شود تا مردم آنها را بشناسند، مناطق آزادی چون جزیره کیش را برای مدیریت به آنان می سپارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه میانه، حجت الاسلام والمسلمین  حامدی در جلسه درس اخلاق مدیران ادارات و دستگاههای شهرستان که در دفتر امام جمعه میانه تشکیل شد در ادامه بحث های گذشته در خصوص سیمای کارگزاران نظام اسلامی گفت: انتخاب مسئول و کارگزار در نظام اسلامی نباید از روی تمایلات شخصی، استبداد و خودرأیی بوده؛ از روی آزمایش، امتحان و دقت صورت پذیرد.
حجت الاسلام حامدی صاحب تجربه بودن، داشتن حیا و برخورداری از اصالت خانوادگی را سه ویژگی مهم در انتخاب مسئول در نظام اسلامی از دیدگاه امام علی(ع) خوانده گفت: پس از انتخاب فردی با چنین ویژگی هایی باید حقوق مکفی به وی پرداخت کرد که ثمره آن اصلاح اخلاق و نفس و تکریم ارباب رجوع؛ امانت داری و توجیه نداشتن برای خیانت و کم کاری است.
وی با بیان اینکه آمادگی روحی و انگیزه کاری خدمتگزاران، ارتباط مستقیمی با تامین شدن مالی آنان دارد، به بیان مصداقی در این خصوص در شهر میانه پرداخته افزود: شکایتی در خصوص برخورد نامناسب پرستار بیمارستان به ما ارائه شد که بنده بررسی این موضوع را خواستم زیرا درد بیمار برای بیمار و همراهانش کافی است و باید توصیه های لازم به پرستار ارائه می شد تا برخورد خود را اصلاح نماید.
حامدی ادامه داد: با بررسی ها مشخص شد چندین ماه از موعد پرداخت حقوق و کارانه پرستاران می گذرد و در عین حال، به دلیل کمبود نیروی کادر پرستاری، ایشان به صورت چندشیفته کار می کنند و کاملاً بدیهی است که این امر موجب سلب آرامش و بی انگیزگی حتی زاهدترین انسانها می شود.
امام جمعه میانه در این خصوص تبصره ای با این مضمون به کار برد که بخاطر سیری ناپذیر بودن نفس، نباید تابع خواسته های آن شد ولی متاسفانه مشاهده می کنیم افرادی که حقوق های آنچنانی دریافت می کنند، خود را مستحق دریافت یارانه هم می دانند.
حجت الاسلام والمسلمین حامدی موضوع نظارت مدیر مسئول بر افراد زیرمجموعه را مهم خوانده، گفت: مدیر باید بر عملکرد مجموعه خود اشراف و نظارت کامل داشته باشد زیرا شرعاً، عرفاً، قانوناً و عقلاً نسبت به عملکرد آنها پاسخگوست پس باید از یک سری افراد راستگو و درستکار به عنوان بازرس مخفی و غیرعلنی بهره ببرد.
بهبود عملکرد کاری با وجود حس حضور ناظر؛ دلگرمی افراد درستکار بخاطر نظارت بر امور توسط مافوق و نیز حواس جمعی افرادی که از انجام کار شانه خالی می کنند از مزیت های استفاده از بازرسین غیرعلنی بود که امام جمعه میانه آنها را برشمرد.
حامدی با اشاره به فرمایشات امام علی(ع) در مورد اینکه اگر بازرسین بصورت جداگانه و مکرر در خصوص عملکرد نامناسب کارگزار نظام اسلامی گزارش دادند چه رفتاری باید صورت پذیرد، گفت: مجازات بدنی و شلاق تا حلاوت سوءاستفاده با مرارت از بین برود؛ اخذ هرآنچه که مسئول خاطی از بیت المال اندوخته است و نیز گماشتن آن فرد بر منصبی پست و خار، مجاراتی است که حضرت نه فقط برای فرماندهان و فرمانداران خود دستور داده بودند بلکه شرط اجرای عدالت در جامعه اسلامی تا ابد، عمل به همین دستورات است.
وی ادامه داد: متاسفانه در کشور اسلامی مان می بینیم با وجود شهادت بازرسین و تشکیلات نظارتی کشور در خصوص تخلفات آشکار، سوء استفاده ها و مواردی چون دریافت حقوق های غیرمتعارف و نجومی، هنوز مسئولین تعلل می کنند و برای مجازات چنین افرادی منتظر شهادت جبرئیل هستند و یا بجای اینکه افراد برکنار و مهر داغ بر پیشانی خائنین زده شود تا مردم آنها را بشناسند، مناطق آزادی چون جزیره کیش را برای مدیریت به آنان می سپارند.
حجت الاسلام حامدی با تاکید بر اینکه اهمیت برخورد جدی با خائنین بیشتر از هر چیز بخاطر بازی با اعتقادات مردم است افزود: باید به گردن چنین افرادی قلاده بسته و نوشته ای با مضمون " دزد بیت المال " بروی آنان نقش ببندد و اگر غیر از این باشد خیانت به علی(ع) است که برای اجرای عدالت، فرماندار خود را فقط بخاطر حضور در میهمانی که فقرا بدان راه نداشتند مواخذه و تنبیه کرد و این عدالت علوی بود.

خبرنگار-رضا امامی

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید