طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

امام جمعه میانه: مدیران با حقوق نجومی باید مجارات شوند

امام جمعه میانه در واکنش به دریافت حقوق های نجومی توسط برخی مسئولان گفت: این افراد خیانت کرده اند و باید مجازات شوند و بر همه واضح است و نباید منتظر شاهدی از سوی عالم غیب بود و بحث هایی مثل استعفا، تمسخر آمیز و مضحک است و باید خائنین عزل شده و مطابق قانون با آنان برخورد شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه به نقل از ستاد برگزاری نماز جمعه میانه ، حجت الاسلام والمسلمین حامدی در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به آثار دنیوی و اخروی ایجاد سرور و شادی در دل انسان ها، عطای لطف برای رفع بلا، مصیبت و گرفتاری در دنیا و رفع وقفه های ورود به بهشت را از آثار دنیوی و اخروی این کار عنوان نمود.

وی با بیان این نکته که برخی ایجاد شادی و سرور را در امور کم هزینه ای مانند بیان لطایف، فکاهی و طنز می دانند، مفهوم واقعی ایجاد سرور در دل انسانها را رفع نیازها و کمک و دستگیری از آنان عنوان کرده افزود: امام علی(ع) در فرمایش خود از واژه انسان استفاده نموده اند که این نه به معنی مسلمان بودن است نه مومن بودن؛ چرا که دین مبین اسلام به انسانیت ارزش قائل است و مردم نیز برای کمک به همنوع خود نباید به دنبال نمازشب خوان ها بگردند.

خطیب جمعه میانه با بیان اینکه ممکن است برخی مایل به انجام کارهای خداپسندانه ای مانند قرض الحسنه به نیازمندان باشند ولی از بازگشت مبالغ خود نگران هستند، افزود: در همین راستا موسسات و بانک هایی هستند که می تواند زمینه این امر خداپسندانه را با تضمین برگشت اصل پول قرض دهنده فراهم نماید که در اینصورت هم مشکل افراد نیازمندی که گره کارشان با ناچیزترین مبالغ گشوده می شود حل شده و هم فرد به نیت خیرخواهانه خود می رسد.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی با اشاره به روز بهزیستی و تامین اجتماعی، با بیان اینکه مراجعین به این دو دستگاه، عموماً از قشر محروم هستند، تامین نیازهای این قشر را وظیفه ذاتی این نهادها عنوان نموده افزود: با توجه به فشارها، مشکلات موجود و فراز و نشیب ها، بیشترین فشار بر قشر محروم وارد می شود که باید این نهادها از بار این فشار بکاهند ولی مردمی که از هر جهت توانمند هستند باید به یاری نهادها بشتابند زیرا دامنه مشکلات و مراجعین گسترده است.

وی با اشاره به سالروز تشکیل شورای نگهبان به تدبیر حضرت امام خمینی(ره)، هدف و وظیفه این شورا را ضامن اسلامی بودن و اسلامی ماندن حکومت و کشور خوانده افزود: هجمه ها، شایعات، دروغ ها و تخریب های گسترده ای علیه نهادهای حساس نظام مانند شورای نگهبان، سپاه، مرجعیت و دیگر نهادها وجود دارد که دلیل اصلی آن، ضربه خوردن دشمن از این نهادها و مانع بودن چنین تشکیلاتی در برابر عملیاتی شدن نقشه ها، برنامه ها و دسیسه های آنان است.

حجت الاسلام حامدی ادامه داد: در ساختار قانونی کشورهای مدعی دموکراسی و آزادی نیز نهادهای نظارتی مشابه شورای چنگهبان وجود دارد کما اینکه عقلاً و شرعاً باید چنین نهادی در کشور ما هم وجود داشته باشد ولی دشمنان فقط مخالف شورای نگهبان جمهوری اسلامی و هر نهاد دیگری که با سنت شکنی، دنیا را از دوقطبی بودن و کدخدا محوری برهاند، هستند و علیه آن هجمه به پا می کنند و هدفشان بازگرداندن وضعیت به حال سابق است.

امام جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به موضوع حقوق های نجومی برخی مدیران دولتی، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر عزل خاطیان، استرداد وجوه، مجازات شدید و اطلاع رسانی موضوع گفت: این موضوع تنشی در جامعه و دغدغه بزرگی برای مردم به وجود آورده است که باید نتیجه آن به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با واکنش نسبت به اینکه برخی صحبت از استعفای مدیران خاطی را به میان می آورند، گفت: این افراد خیانت کرده اند و باید مجازات شوند و بر همه واضح است و نباید منتظر شاهدی از سوی عالم غیب بود و بحث هایی مثل استعفا، تمسخر آمیز و مضحک است و باید خائنین عزل شده و مطابق قانون با آنان برخورد شود.

حجت الاسلام حامدی ادامه داد: مطالبه مردم، انجام دقیق قانون و دستور مطابق با دین اسلام است و اگر با این موضوع برخورد نشده و به سادگی از کنارش عبور شود، این رویه مرسوم، عادت و غیرقابل کنترل خواهد شد لذا رهبر انقلاب دستور مجازات را داده اند و حضرت علی(ع) در نهج البلاغه مجازات را تعیین فرموده اند پس هم خائن استعفا دهنده و هم پذیرنده استعفا، غلط می کنند.

امام جمعه میانه با اشاره به برگزاری کنفرانس گروهک منافقین در فرانسه با محوریت عربستان، ضمن محکومیت برپایی چنین کنفرانسی با قاتلان 17 هزار قربانی ترور، این اقدام شیطنت آمیز را مستحق برخورد جدی از سوی دستگاه دیپلماسی کشورمان دانسته افزود: فرانسه که خود از حامیان تروریست است اخیرا با برنامه ها و سناریوهای مختلف سعی دارد خود را قربانی تروریسم معرفی و استفاده تبلیغاتی کند و باید گفت اقدام دستگاه دیپلماسی کشور با احضار و اخطار به سفیر کافی نبوده و باید دست روی نقاط حساسی چون قراردادهای فی مابین گذاشت.

حجت الاسلام حامدی در پایان از نحوه برپایی برخی مجالس ترحیم در شهرستان انتقاد کرده، گفت: برخی موضوعات مانند سخنان مادحین، نحوه قرائت صحیح قاری قرآن و توجه مردم به آیات الهی رعایت نمی شود که برنامه هایی برای ساماندهی این وضعیت و شکل ظاهری مجالس در دستور کار مسئولین شهرستان است.

خبرنگار-رضا امامی

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید