طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار میانه بر استفاده از ایده و راهکارهای اعضای اتاق فکر برای پیشبرد بهتر امور تاکید کردمعاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اهمیت و لزوم اتاق فکر در هر شهرستان، بر استفاده از عقاید، ایده و راهکارهای ارائه شده از سوی کمیته های اتاق فکر در راستای پیشبرد هرچه بیشتر امور تاکید کرد.

حمید شکری در نشستی با اعضای اتاق فکر شهرستان میانه با تقدیر از فعالیتهای اعضای اتاق فکر شهرستان با بیان اینکه دبیران اتاق فکر جهت آشنایی با امکانات و تنگناهای کارگروههای تخصصی با مسوولیت اینجانب عضو گیری شده اند از دبیران اتاق فکر خواست تا در جلسات کمیته یاد شده شهرستان حضور یافته و پیشنهادات و طرح های خود را در قالب کارگروههای مربوطه ارائه دهند تا  در صورت عملیاتی بودن شاهد تصویب طرح های کمیته های اتاق فکر باشیم.

وی با بیان اینکه برخی از طرح ها و پیشنهادات اتاق فکر نیازمند بودجه کلان می باشد گفت: با توجه به محدودیت مالی دولت در بودجه بندی از اجرای برخی طرح ها معذوریم که امیدواریم با رفع مشکل و ارائه راهکارهای لازم بتوانیم به تصویب و اجرای این طرح ها کمک کنیم.

شکری با بیان اینکه در حوزه مسائل فرهنگی باید فضا برای رسانه های مجازی و غیرمجازی باز بوده و در چاروب مقررات انتقاد صورت گیرد به بحث افزایش سمن ها و فعالیت آنها اشاره کرده از آمادگی شهرستان برای ارائه مجوز به سمن های مختلف در عرض 40 روز خبرداد.

فرماندار ویژه میانه بر پیگیری برند سازی از جمله ماهی میانه و برگزاری جش سیب میانه به صورت سراسری از سوی دبیران کمیته شده افزود: برند شهر طلایی ورزش کشور در شورای استان در دست اقدام و پیگیری برای تصویب است تا شهر میانه بعنوان شهر طلایی ورزش در سطح کشور و دنیا شناخته شود.

وی از اجرایی شدن برخی مصوبات و ایده های کمیته های صنعت و معدن ، کشاورزی، فرهنگی و غیره خبر داده افزود: در خصوص اهدای زمین به ورزشکاران تمامی مقدمات انجام شده و تنها مشکل، مسکن و شهرسازی است که درصدد رفع آن هستیم و این قول را به ورزشکاران نام آور شهرستان می دهیم که به زودی زمینهای مربوطه به آنها اهدا خواهد شد.

شکری با بیان بدهی دولت و محدودیت مالی در کشور از تلاش شبانه روزی دولت برای پیشبرد امور خبر داده افزود: مدیریت وقتی مطرح است که با محدودیت روبرو باشیم و در شهرستان میانه نیز علی رغم تمامی محدودیتها باید با مدیریت صحیح به پیشرفت امور و توسعه شهرستان کمک کنیم.

وی از جذب همواره  اعتبارات بالای شهرستان بعد از تبریز در طی سالهای گذشته و سال جاری خبر داده افزود: در سال گذشته شهرستان میانه 50 درصد اعتبارات راههای روستایی استان را به خود اختصاص داده همچنین به 80 روستا در سال گذشته گازرسانی شده و در سال جاری نیز گازرسانی به 85 روستا به تصویب رسید که در حال اجرا می باشد و باید گفت در کنار این فعالیتها اشتغالزایی ایجاد شده اما بسیار کم بوده و اقدام اساسی این است که مردم با حمایت، برنامه ریزی و الگوسازی از سوی دولت به میدان اقدام و عمل وارد شوند.

فرماندار ویژه میانه به مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی با اداره دارایی اشاره کرده افزود: غیر از وقت اداری هر هفته کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان جلسه تشکیل داده و در هر جلسه 5 مورد از مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مشکل که در اکثر موارد با دارایی مشکل دارند به جلسه دعوت شده و مشکلاتشان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و این روند ادامه دارد  زیرا قرار نیست کسری بودجه دولت را مردم بدهند درست است که مردم باید مالیات بدهند اما مالیاتی که حق آنهاست.

وی با بیان اینکه دولت در سال جاری 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای واحدهای تولیدی تخصیص داده، از جذب  400 میلیارد ریال تسهیلات برای 35 واحد تولیدی در شهرستان خبر داده این امر را ادامه دار خوانده افزود: در شهرستان خواهیم توانست برای تمامی واحدها مبلغ 10 میلیارد ریال تا 15 میلیارد ریال تسهیلات ارائه دهیم  که این واحدها می توانند با  مدیریت صحیح و بازاریابی به چرخه اقتصاد شهرستان بازگردند.

شکری همچنین از پیمان رفتن  یک هزارو 300 کیلومتر مربع در دو پهنه برای مطالعات دقیق و شناسایی معادن موجود در شهرستان خبر داده تا از طریق مزایده واگذار شوند و برخی از معادن مورد غفلت واقع شده بودند که واگذار شده، همچنین معدن مولیبدن که به خاطر افت قیمت جهانی راکد مانده بود با پیگیریهایی که با مدیران این شرکت در تهران انجام داده ایم  به زودی فعال خواهد شد.

وی در خصوص بحران آب از کارشناسی استخرهای پلیمری برای اخذ مجوز با حداکثر عمق 5/1 متر در مساحت محدود با حق آبه اختصاصی برای جلوگیری از خطرات احتمالی و بحران کم آبی خبرداد.

شکری در پایان با بیان اجرای 2 هزار هکتار از اراضی پایاب سد آیدوغموش گفت: 2 هزار و 500 هکتار از پایاب این سد با مشارکت روستائیان و تامین اعتبار 230 میلیارد ریالی از بانک زمین و پرداخت تسهیلات 100 میلیون ریالی به هرکشاورز در مرحله اجرا قرار دارد که 7 هزار هکتار دیگر نیز با تصویب وزارت اقتصاد و دارایی، قرار است از سوی بانک اکو به اجرا برسد که با این اقدام شاهد عملی شدن 12 هزار هکتار از پایاب سد خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید