طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

فرماندار ویژه میانه: قدم برداشتن در راستای تربیت انسانها سبب تضمین آینده کشور استاستاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اهمیت تربیت انسانها گفت: کار خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار قدم برداشتن در راستای تربیت انسانهاست و اگر می خواهیم که آینده کشور تضمین شود باید در این راستا گام برداریم.

 حمید شکری در ششمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان میانه که در حسینیه میانه ای های مقیم تهران برگزار شد عنوان کرد: خوشبختانه همه مردم میانه خیر خواه و سخاوتمند هستند و به همنوعان خود کمک می کنند.

وی با بیان اینکه برخی افراد علی رغم توان مالی توان بخشش ندارند با اشاره به اهمیت احسان، بخشش و نیکوکاری در تعالیم دینی و قرآن افزود: خوشبختانه خیرین میانه ای هم از توان مالی و هم از توان بخشش برخوردارند.

شکری افزود: میانه سرزمین پر افتخاری در تاریخ  است و این افتخارات در حال حاضر نیز ادامه دارد به شجاعت و افتخارآفرینی میانه ایها در تمامی صحنه ها از جمله هشت سال دفاع مقدس اشاره کرده افزود: امور خیر و کمک به هم نوع از دیگر صحنه های مهمی است که مردم و خیرین شهرستان همواره حضور داشته و افتخارآفرینی می کنند.

وی به  تعهداتی که خیرین میانه به عهده گرفتند  اشاره کرد و گفت: اگر کمک های خیرین  نبود آموزش و پرورش شهرستان میانه شاهد این همه افتخارآفرینی در میادین مختلف علمی، آموزشی و غیره نبود.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه در سخنانی به هدف از برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: هدف عمده از تشکیل این جشنواره، تجلیل از خیرین بزرگواری است که در سالهای گذشته ودر سال جاری  اقدامات خیر خواهانه زیادی  در حوزه آموزش و پرورش انجام داده اند.

اسفندیار صادقی افزود: هر چند که تامین امکانات آموزش و پرورش بر عهده دولت است اما در شرایط فعلی با توجه به جنگ اقتصادی بزرگ که استکبار جهانی بر کشور تحمیل کرده وظیفه می دانیم که ما هم در حد توان خود در رفع مشکلات آموزش و پرورش کمک کنیم .

مدیر آموزش و پرورش میانه  با اشاره به سند تحول بنیادین اظهار کرد: ما بر اساس سند تحول بنیادین در ششم ابتدایی برای هر دو نفر یک رایانه  لازم داریم  اما متاسفانه مدرسه ای داریم که بدون رایانه است و در این راستا نیازمند کمک خیرین هستیم و این بزرگواران بدانند که هر تجهیزاتی که به مدرسه اهدا می کنند به نام آن خیر برچسب اموال خورده ودر مدرسه مورد استفاده قرار می گیرد.

 صادقی در پایان سخنان خود بیان کرد: خیرین ما فقط خیر نیستند بلکه معماران محبت و دوستی در دلهای ما هستند و امیدوارم در سایه وجود شما خیرین،  شهرستان میانه دانش آموزان موفقی در سطح کشور داشته باشد. 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در این مراسم برضرورت ایجاد کارگاه های تولیدی در کنار مدارس تاکید کرد.

دکتر یعقوب شیویاری در سخنانی ضمن انتقاد از بیکاری جوانان در جامعه گفت: ما نباید به مسئله بیکاری جوانان در جامعه بی تفاوت باشیم هم چنان که ساختن مدرسه مهم است ساختن یک کارگاه تولیدی در کنار هر مدرسه نیز برای اشتغال فرزندان این مرزو بوم ضروری است.

وی هدف از ساختن مدرسه را تربیت بهترین و کارآمد ترین نیرو برای اداره کشور عنوان کرد و افزود: شایسته نیست  که ما دانش آموزان را تا تحصیلات عالی تربیت کنیم اما در نهایت بیکار بمانند.

شیویاری با بیان اینکه  اشتغال جوانان دغدغه اصلی والدین است اظهار امیدواری کرد که بر ایجاد کارگاههای تولیدی در کنار مدارس توجه شود تا جوانان ما سرو سامان بگیرند.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور نیز در این مراسم  به اهمیت کار خیرین اشاره کرد و بیان کرد:  پس از انقلاب اسلامی بیش از530  هزار کلاس درس توسط خیرین درکل کشور احداث شده است.

 دکتر مرتضی  رئیسی ازاقدام  و همت بلند خیرین شهرستان در یاری رساندن به آموزش و پرورش  تقدیر کرده افزود: باوجود مردم، بسیاری ازمشکلات مدارس ما حل شده است و ساخت 530 هزار کلاس یعنی اینکع  قریب به 20درصد ازدانش آموزان محروم  درسراسر کشور در مدارسی مشغول به تحصیل هستند که توسط خیرین  ومردم  محترم کشوراحداث شده است .

وی  ضمن تقدیر و تشکر از حضور خیرین در این جشنواره اظهار کرد: آموزش و پرورش نیازمند کمک های همه ی شما عزیزان است واز همه شما خیرین  انتظار یاری داریم  و ما هم طبق قانون به عنوان مسئول بخش عمرانی کشور به همان اندازه  که کمک کرده اید در ساخت و تجهیز مدارس  کمک خواهیم کرد. 

معاون قضایی دیوان عدالت اداری هم با حضور در ششمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان میانه، در سخنانی عنوان کرد:  ثواب کمک به امر مدرسه سازی و مدرسه یاری کمتر از ساختن حسینیه نیست.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی علی اشراقی  یاد آور شد: دانش آموزان مناطق محروم به لطف و عنایات شما خیرین نیازمند هستند و انتظار این است که به اندازه ای که در توان دارید در مسیر مدرسه سازی و کمک به مدارس همت کنید  که  امیدوارم این کار خیر شما زکات عمرتان باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید