طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

مشایخی: مردم در قبال امنیت حاصله از خون شهدا همواره در صحنه و پشتیبان نظام هستندمعاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه امنیت امروز جامعه در سایه تلاش و مجاهدت امنیت آفرینان نظام مقدس جمهوری اسلامی، خون مطهر شهدا و بردباری و صبوری خانواده های معظم شهدا حاصل آمده است افزود: مردم در قبال این امنیت وبرای ادای دین به جانفشانیها و رشادتهای غیور مردان میهن اسلامی ایران  با تمام توان در صحنه بوده و پشتیبان نظام، انقلاب و ولایت فقیه  هستند.

محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی تشییع و تدفین پیکر پاک دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس در شهر آقکند  بخش کاغذکنان میانه،  به رشادتهای مدافعین حرم و شهدای این عرصه برای ایجاد امنیت در داخل کشور و کیلومترها خارج از مرز ایران اشاره کرده افزود: باید شاکر و یادآور همیشگی این امنیت در سایه خون پاک شهدا و رشادتهای مجاهدین راه نظام و اسلام باشیم.

وی بر برنامه ریزی موثر و ماندگار برای تشییع و تدفین دو شهید والامقام گمنام در شهرستان تاکید کرده خواستار هماهنگی، همکاری و تعامل تمامی نهادها و ادارات شهرستان و اطلاع رسانی به مردم جهت حضور با شکوه در مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک این شهدا شد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس نیز در این جلسه گفت: شهدای گمنام امامزادگان عصر حاضر و نسل جدید جامعه هستند.

سردار عزت اله جعفری با بیان اینکه پیکر پاک شهدا متعلق به جایی است که عشق و علاقه به مقام شامخ شهدا در آن جاری و ساری باشد افزود: اتحاد و همدلی مردم و مسوولین و عشق به شهدا تنها علت برای هماهنگی تدفین پیکر مطهر این دو شهید گمنام در شهر آقکند از توابع بخش کاغذکنان میانه می باشد.

وی با بیان اینکه شهدا متعلق به مردم، اسلام ، نظام و خدا بوده و وجودشان باعث اتحاد، همدلی، عشق و مودت بین مردم و مسوولین می شود گفت: حفاظت از یادمان شهدا پس از تدفین آنان مهمترین ضرورت در راستای ترویج فرهنگ شهید و شهادت می باشد.

سردار جعفری بر پیوست فرهنگی و پیوست مهندسی در ساخت یادمان شهدا تاکید کرده افزود: اجرای برنامه ها و همایشهای معنوی و مذهبی از جمله یادواره شهدا در محل یادمان شهدای گمنام تاکید کرده افزود: مردم و خیرین وظیفه دارند تا با مشارکت در ساخت، حفظ و نگهداری یادمان شهدا دین خود را در قبال امنیت آفرینی این بزگمردان عرصه جهاد و مقاومت ادا کنند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اظهارکرد: پیکر این دو شهید گمنام که در در عملیات های والفجر 8 و خیبر به شهادت رسیده اند روز هفتم مرداد وارد شهرستان میانه شده و پس از تشییع در روز نهم مرداد مرداد همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در شهر آقکند به خاک سپرده خواهد شد.

سردارجعفری با بیان این خبر افزود: 5 شهید گمنام دفاع مقدس وارد استان آذربایجان شرقی خواهند شد که علی رغم درخواست 61 نقطه برای تدفین شهدا، با درخواست شهرستان میانه برای تدفین دو شهید موافقت شد.

وی گفت: 3 شهید بزرگوار دیگر در شهر تبریز تشییع و در باغ موزه دفاع مقدس تبریز تدفین خواهند شد.

فرمانده سپاه ناحیه میانه نیز  مهر و صداقت مردم بخش کاغذکنان علی رغم محرومیت را سبب افتخار بزرگ تدفین پیکر پاک دو شهید گمنام در شهر آقکند عنوان کرده افزود: مراسم با تحویل شهدا در روز هفت مرداد آغاز و تا روز نهم که پیکر پاک این شهدا در آقکند به خاک سپرده خواهد شد ادامه خواهد یافت.

جعفر غیابی خواستار تزئین دو خودروی حمل شهدا و سیاه پوش کردن فضای شهر با توجه به ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) و تشییع پیکر دو شهید گمنام در سطح شهرستان شده افزود: بنرهای اطلاع رسانی نیز باید در سطح شهر و شهرکهای اطراف برای حضور مردم نصب شود.

وی همچنین خواستار تعامل و همکاری فرمانداری و دیگر نهادهای مرتبط در راستای برقراری امنیت مراسم، اختصاص خودروی امداد همراه کاروان حمل شهدا، اختصاص دو دستگاه آمبولانس جهت حمل شهدا از تبریز و پذیرایی مناسب از میهمانان استانی شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید