طراحی سایت
يكشنبه 26 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

مراسم ادای سوگند کارکنان شهرداری میانه در روز شهرداری ها


کارکنان شهرداری میانه با شرکت در مراسم گرامیداشت روز شهرداری ها و دهیاری های کشور سوگند حرفه ای به جا آوردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرمیانه، در این مراسم که ظهر امروز دوشنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۵ با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه، رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار و کارکنان شهرداری میانه در سالن جلسات این شهرداری برگزار شد کارکنان شهرداری میانه با قرائت سوگندنامه در برابر قرآن مجید قسم یاد کردند که ارزش های اخلاقی و رفتاری، اصول اعتقادی و قوانین و مقررات اداری را سرلوحه عمل خود قرار دهند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه در این مراسم گفت: نامگذاری ۱۴ تیرماه به نام روز شهرداری ها و دهیاری ها از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدامی بسیار بجا و ارزشمند است چرا که برای گرامیداشت و قدردانی از زحمات و تلاش های شبانه روزی کارکنان زحمتکش شهرداری ها و دهیاری ها نیاز بود روز ویژه ای اختصاص داده شود.

محمدرضا مشایخی افزود: کارکنان شهرداری در تمامی صحنه های خدمتگزاری و در حوادث و بحران های شهر پیشاپیش همه نهادها و دستگاه های مسئول به مردم خدمت می کنند و زمینه سلامت و آرامش و آسایش آنان را فراهم می آورند تا موجب رضایتمندی مردم و کسب رضایت و خشنودی پروردگار شوند.

مشایخی با بیان تفاوت عملکرد شهرداری ها در گذشته و حال گفت: پس از اجرای انتخابات شوراها و راهیابی منتخبین مردم به ساختار مدیریت شهرها، نگاه ها در مدیریت شهری از سمت یکجانبه نگری و توجه صرف به مسائل مادی و توسعه فیزیکی شهرها تغییر یافته و به سمت جامع نگری و توجه به نیازهای کالبدی و امورات روحی و معنوی شهروندان نیز سوق پیدا کرده است.

وی ادامه داد: بنابر این شهرداری ها باید در این راستا حرکت کرده و برنامه و اقدام لازم برای تأمین نیازهای فرهنگی و اجتماعی شهروندان را نیز در رأس برنامه های خود قرار دهند.

معاون فرماندار هم چنین به زحمات شهرداران در پنج شهر شهرستان و دهیاران سختکوش در روستاها اشاره کرد و گفت: آرزو داشتم که امروز در خدمت همه این عزیزان می بودم و از نزدیک خسته نباشید و تبریک می گفتم ولی توفیق حاصل نشد و از همین جا از تمامی عزیزانی که در شهرها و روستاهای شهرستان بار مسئولیت شهروندان را بر دوش می کشند تقدیر و تشکر می نمایم.

مشایخی ادای سوگند در زمینه شغلی را از کارهای حسنه و نیک برشمرد و گفت: امیدوارم با این اقدام پسندیده بر حس مسئولیت پذیری و تعهد شغلی کارکنان شهرداری بیش از پیش افزوده شود.

احد یوسفی رئیس شورای اسلامی شهر میانه نیز در سخنان کوتاهی با تبریک روز شهردار و تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان شهرداری گفت: حضرت علی(ع) دو چیز را عامل موفقیت و پیروزی در انجام امورات محوله به انسان می داند: اول اینکه فرد در هر زمینه ای که می خواهد کاری انجام دهد عالم به موضوع باشد و کارهایش از روی دانش و آگاهی باشد و دوم اینکه به جنبه های ارزشی و اخلاقی آن کار واقف باشد و آن ها را مهم بشمارد.

یوسفی افزود: در سوگندنامه و منشور اداری و اخلاقی کارکنان شهرداری هر دوی این نکته ها مورد توجه و تأکید قرار گرفته و از خداوند متعال مسئلت می کنم که توفیق دهد ما اعضای شورای اسلامی شهر نیز بتوانیم در کنار کارکنان خدوم و زحمتکش شهرداری عامل به این نکات باشیم و در خدمت به مردم و آبادانی شهر تلاش نماییم و خادمانی صادق و خالص برای شهر و مردم عزیز باشیم.

شهردار میانه نیز در سخنان کوتاهی با تقدیر و تشکر از کارگران و کارمندان شهرداری کسب رتبه سوم در سال ۱۳۹۴ در زمینه صیانت از حقوق شهروندان و اهتمام به امر حجاب و عفاف در جامعه را نتیجه همت و تلاش کارکنان شهرداری دانست و گفت: خوشحالم که با حس مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی کارمندان و کارگران شهرداری توانسته ایم این افتخار را در بین دستگاه های شهرستان به دست بیاوریم.

خرده فروش افزود: این نشان می دهد که کارکنان شهرداری به وظایف و مسئولیت های اداری و اخلاقی و اعتقادی خود آگاه هستند و در عمل هم به آن توجه دارند و امیدوارم با ادای سوگند به قرآن مجید این توجه و احساس مسئولیت از این هم بیشتر شود.

در ادامه جلسه کارکنان شهرداری میانه با قرائت سوگندنامه ای که از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای کلیه شهرداری ها در سراسر کشور ارسال شده است بر پایبندی خود به ارزش های اخلاقی و رفتاری تأکید و خود را ملزم به رعایت آن ها نمودند.

متن سوگندنامه کارکنان شهرداری های کشور به این شرح است:

اکنون که افتخار خدمتگزاری به مردم عزیز ایران در شهرداری برای من فراهم شده است، در برابر قرآن مجید سوگند یاد می کنم که با توکل و استعانت از خداوند متعال، همه توان، تدبیر و تلاش خود را برای انجام وظایف محوله در چارچوب قوانین و مقررات به کار گیرم و رضایت خدای متعال را مد نظر قرار داده و او را ناظر بر اعمال و کردار خویش بدانم و هموراه وجدان کاری، امانتداری، پاسخگویی، مسؤلیت پذیری و احترام به حقوق شهروندان را سرلوحه گفتار و رفتار خود قرار دهم و به منظور ارائه خدمات کیفی تر به مردم و انجام هرچه شایسته تر وظایف و مسئولیت های محوله از طریق تقویت خلاقیت، ابتکار و افزایش مداوم دانش و مهارت های انسانی، ادراکی و فنی و رعایت ارزش های اخلاقی، سازمانی و سلامت اداری، خود را مقید به اجرای منشور اخلاقی و اداری ذیل دانسته و به آن پایبند باشم.


soogand 14 tir 95 (4)

soogand 14 tir 95 (1)

soogand 14 tir 95 (5)

soogand 14 tir 95 (2)
soogand 14 tir 95 (3)

soogand 14 tir 95 (6) soogand 14 tir 95 (7)

photo_2016-07-04_04-34-23


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید