طراحی سایت
دوشنبه 27 آذر 1396.
امروز:

مقاله ها

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: فرهنگ سازی و آموزش راهکار عملی برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه استمعاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان میانه،  توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را احترام به حقوق شهروندی و زندگی فردی خویشتن، عنوان کرده گفت: فرهنگ سازی و آموزش راهکار عملی برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه به شمار می رود.

 محمد رضا مشایخی، در جلسه برنامه ریزی برای گرامیداشت هفته عفاف و حجاب این شهرستان با بیان اینکه عفاف و حجاب در جامعه مختص زنان نبوده و شامل آهاد مردم جامعه می باشد، افزود: حجاب و عفاف میراث انبیاء الهی و جزو اعتقادات و باورهای دینی و آموزه های اخلاقی و همچنین حقوق شهروندی به شمار می آید.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه  با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه جزو برنامه ها و ابلاغیه های ده گانه دستگاه های مرتبط فرهنگی  و دیگر دستگاه ها برشمرد و خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و برپایی همایش هایی با محوریت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بین اقشار مختلف مردم می بایست عملیاتی و جزو اولویت های اصلی مدیران و مسئولین دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

وی افزود: ارائه مشاوره های اخلاقی و دینی و فعالیت در راستای تقویت تولید و شناساندن مدهای لباس ایرانی و اسلامی می تواند زمینه ساز ایجاد انگیزه و تشویق افراد به سمت رعایت عفاف و حجاب بشمار آید.

مشایخی با اشاره به این موضوع که صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و نظارت بیشتر بر قوانین مربوطه این حوزه نیاز جامعه امروز است، افزود: رعایت شئونات اسلامی در دستگاه های اجرایی و مراکز و محافل عمومی باید سرلوحه و ملاک عمل برای تمام آحاد مردم بوده و رعایت گردد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه  با تاکید بر حمایت از برگزاری کارگاه های آموزشی و آثار فرهنگی از قبیل تولیدات چندرسانه ای و تالیف کتب و نشریات و پژوهش های مرتبط با عفاف و حجاب، بر لزوم رعایت دستورالعمل های مربوطه در این راستا از سوی نهاد ها و دستگاه های اجرایی متولی تاکید کرد.

وی همچنین خواستار فضاسازی و تبلیغات محیطی و تشویق فعالین حوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب شد.

لازم به ذکر است مراسم پیاده روی و تجمع خانوادگی به مناسبت هفته عفاف و حجاب با عنوان "مدافعان حریم عفاف و حجاب" روز دوشنبه 21 تیرماه ساعت 19 از مقابل یادمان شهدای زینبیه (خ امام) تا محل امامزاده اسماعیل، مسجد جامع میانه برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید